Skocz do zawartości

Zestaw na przód do 1000zł


Kisiel888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomóżcie wybrać zestaw na przód tak do 1000zł maks, zainteresowałem się MB Quart PVI 216 jednak pytanie czy jest duża różnica między modelem ESA w jakośći? Chcę narazie zainwestować w przód a później uzupełnić to subwooferem, widzę że głośniki mają głębokość montażową 66mm, auto to astra F maksymalnie głębokość wpuszczania magnesu głośnika do drzwi wynosi około 25mm, dystans wejdzie maks 35mm grubości, czyli szyba całkiem się nie opuści, dla mnie to nie problem tylko ktoś może nie uważnie chcieć na siłe odsunąć szybe :D rozważe inne zestawy które zaproponujecie, może coś z DLS? zależy mi na ciepłym basie, wyraziste średnie tony oraz czyste wysokie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam Blaupunkt GTA 275 - 2X75watt rms, rzekomo, zasilałem nim subwoofer ravemaster vxt84 120watt rms, zmostkowany i jak dla mnie moc wystarczająca by grało to przyjemnie :wstyd: kupiłem go za 100zł okazyjnie i chce go wykorzystać na przód.
Ale to juz nie czas na prima aprilis... Rozłóż sobie wydatki i otrzasnij sie z tego koszmaru bo pozniej powiesz ze Cie Dotech przykłądowo nie zadowolił :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, blau to się nadaję na złom i to szybko !!

Tym bardziej jak myślałeś nad bardzo jakościowymi zestawami.

A zastanawiałeś się, żeby złożyć sobie zestaw samemu, bez zwrotek i pójść w aktywkę ??

Np., na początek zakupić jednostkę sterującą z wbudowanym prockiem dźwięku ??

Jeden 4-kanałowy wzmacniacz do tego lub dwie 2-kanałówki ??

Też dobra i ciekawa opcja.

Wtedy zakupujesz wooferki, najbardziej Tobie podchodzące plus sykacze, które Cie zadowolą :wstyd:

Góra coś z DLS'a jak sam proponowałeś, a na dół jakiś Morel, Focal czy PHD.

Najlepiej samemu posłuchać co pasuję i dopiero potem dobierać.

Ot to taka moja mała propozycja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruby1986 a moze kisiel ma juz radio z prockiem :D i tego blau na zlom bym nie dawal, wolalbym na allegro dalej puscic. Kisiel jakie masz radyjko ?

 

No jeżeli kolega posiada już jednostkę z wbudowanym procesorem, to już można się pobawić aktywnie.

Blau na alle, ale jak się nie sprzeda to na złom, a nie do zasilania przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hz Space, nie słyszałem tego zestawu.

Mogę się jedynie domyślać, że basu będzie z nich na pewno sporo, jak to wyrób Hertz'a :D

Tweetery z wyższych serii tego producenta też stoją już na przyzwoitym poziomie i nie ostrzą.

Co do R6A, fakt, basu z nich sporo, góra ostra, pod Alpinką może być tragedia, jak dla mnie.

Na oryginalnych zwrotkach nie bardzo mi podchodziły i jak dla mnie ten wooferek do 2-way się nie nadaję, ale już moje dywagację były poruszane na temat tego wooferka na forum z kolegą Radeek :D

Który to przekonywał mnie do swoich racji, że R6 nadaję się do 2-way, ja jednak poprawnie zestrojonego systemu 2-way z tymi wooferkami, jeszcze nie słyszałem :szok:

W brzoskwinkach, będzie na pewno sporo basu i to bardziej "kulturalnego", co do sykacza, to w Tempo 6 jest tragiczny, ostry i kujący, wyższe serie zestawów są z tweetarami do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter ze Space ma sporo wspolnego o ile sie nie myle z tweeterami seri mille mozna go nisko ciac w odpowiedniej obudowie nawet od 950Hz a woofer dosc podobny brzmieniowo do HSK ale jak by bardziej kulturalny choc moze z odrobine mniejsza pompka grajacy lecz basu nie braku bo choc sa cherlawe to graja miesiscie :D

 

[ Dodano: 2010-04-06, 17:03 ]

DObrze moze obrazowac gre Space to ze byly u mnie dego PO i hertz HSK ale odkad sa space to moja kobitka zakazala mi wymiany tego zestawu bo tamte sie nie umywaja a kobitka troche wspolnego z muzyka ma byla wokalistka w pewnym zespole i pol mlodosci spedzila w studich nagraniowych od podziemnego RAPU po bliska znajomosc z pewna gwiazdka popu polskiego , zestaw jest nbie popularny ale chyba tylko dlatego bo wyglada mniej efektownie niz HSK jest od nich drozszy i wyjatkowo malo ludzi go slyszalo wiec polecam ale bez przekonania ze ktos sie na niego skusi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest jeszcze mniej miecha niz z HSK to zdecydowanie go nie wezme pod uwage :D

 

A ja zaproponuje Helixa H 236, naprawde zswietny tweeter który nie ma sobie rownych w pasywce i przedziale do 1k chyba oraz naprawde dajacy sporo jakosci i frajdy midwoofer.

 

 

Zaproponowal bym Phase, ale dosc ciezko o nie a w na stockowej zwrotce zestaw jest ograniczony makabrycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest jeszcze mniej miecha niz z HSK to zdecydowanie go nie wezme pod uwage :D

 

 

Trzeba posluchac bo to zadki klocek a moj sluch jak i zdolnosc do opisu dzwieku jest kiepska , mam nadzieje ze w tym sezonie na pikniku kazdy kto bedzie chcial poslucha i moze podpowie co zmienic na lepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat bo tez poszukuje zestawu na przód. Cena tak 1000-1200zł (mogą być uzywki)

Myslałem nad Helix P 236 lub Dego SP-650.

Możecie coś napisac o tych zestawach, a może jakieś inne propozycje?

Wzmacniacz też poszukiwany.

Jeżeli chodzi o radio to juz jest Alpine CDA-9813.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hz Space, nie słyszałem tego zestawu.

Mogę się jedynie domyślać, że basu będzie z nich na pewno sporo, jak to wyrób Hertz'a :)

Tweetery z wyższych serii tego producenta też stoją już na przyzwoitym poziomie i nie ostrzą.

Co do R6A, fakt, basu z nich sporo, góra ostra, pod Alpinką może być tragedia, jak dla mnie.

Na oryginalnych zwrotkach nie bardzo mi podchodziły i jak dla mnie ten wooferek do 2-way się nie nadaję, ale już moje dywagację były poruszane na temat tego wooferka na forum z kolegą Radeek :)

Który to przekonywał mnie do swoich racji, że R6 nadaję się do 2-way, ja jednak poprawnie zestrojonego systemu 2-way z tymi wooferkami, jeszcze nie słyszałem :)

W brzoskwinkach, będzie na pewno sporo basu i to bardziej "kulturalnego", co do sykacza, to w Tempo 6 jest tragiczny, ostry i kujący, wyższe serie zestawów są z tweetarami do przyjęcia.

 

hoho skoro dla Ciebie tweeter z Tempo jest ostry to kup Hertze lub MBQuarty to będzie jeszcze gorzej.

 

Miałem wiele zestawów Tempo, Dego PO, Dego SP, DLS R6A, Vify, MB QUART PVI..

 

Do 1000zł polecę woofer TEC SQ6 lub Rainbow SAX i jakiś tweeter do tego np. Morel MT23 lub Neo29 (używka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł polecę woofer TEC SQ6
Jezeli nie oczekujesz od niego solidnego kicka czy mieska z drzwi to fajny wooferek.
Rainbow SAX
Tu owszem moim zdaniem ciekawszy woofer niz tec'a.
Neo29 (używka)

 

O jaaaa, to mój ideał i na bank zakupie kiedy dorosne do tego zeby za mały głosnik dac duzo kasy . Dla mnie fenomenalny bez cienia wątpliwosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo29 (używka)

O jaaaa, to mój ideał i na bank zakupie kiedy dorosne do tego zeby za mały głosnik dac duzo kasy . Dla mnie fenomenalny bez cienia wątpliwosci...

No chyba żeś trochę przesadził z tym fenomenem, ja wiem że ile Par uszu tyle gustów ale żeby budził u kogoś aż taki zachwyt .... :hyhy:

co w nim jest takiego fenomenalnego ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...