Skocz do zawartości

Pioneer deh-p88rs za dużo wysokich ?


Olo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

posiadam ponoć jedno z lepszych modeli Pioneera DEH-P88RS radioodtwarzacz wcześniej posiadałem DEH-6700 zmieniłem w celu polepszenia dźwięku/jakości itd... jak również w poprzednim modelu miałem problem z masą wyjść na wzmacniacze (przestery od alternatora) testowane z innym radiem dlatego postanowiłem zmienić musiał to być Pioneer

 

po zmianie radia oczywiście przestery ustały jednak dźwięk stał się jakiś taki płytki/ uwidoczniły się średnie i wysokie tony wcześniej dominowały niskie wiadomo Pioneery mają to do siebie że grają nisko i brakujemy im polotu ale mi to w sumie pasowało jednak zmiana radia zamiast polepszyć mi scenę muzyczną zniwelowała mi niskie tony, sub oczywiście podpięty pod odpowiedni chinche, ustawieniami się bawiłem już kilkukrotnie zwiększenie niskich tonów przenosi sie oczywiście na przednie głośniki natomiast sam subwoofer jest dalej gdzieś zapomniany co robię źle ? czy się kierować przy ustawianiu audio, poprzednio mając włączony jakiś kawałek z muzyką... i ze strojeniu wszystko na zasadzie że przód grał od 80Mhz w górę to wyłączenie suba powodowało totalny zanik basu teraz tak nie ma nawet wyłączenie suba nie czuć/słychać różnicy co ma to radio w sobie że tak się dzieje ?

 

p.s reszta zestawu audio w podpisie

 

pozdrawiam i liczę na jakieś sugestie które mógłbym spróbować u siebie zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa mikrofon tu masz racje mam to w pudełku ale tego w ogóle nie podpinałem myślałem że to zbędny gadżet

a możesz dokładniej wyjaśnić jak to działa ? o automatycznym strojeniu masz na myśli EQ ogólnie używam CUSTOM_2 i oczywiście modyfikowany ale z mizernym skutkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jek bedzie ci wszystko gralo po automatyczniej regulacji odciec i ustawieniu czasowek umnie wszystko ladnie sie wystroilo a sprzetu niemam takiego dobrego. Po automatycznej regulacji bedziesz mial dostep do wiekszej ilosci ustawien ktore bedziesz mogl sam sobie dostroic wedlug twoich potrzeb. Ale z tego co mysle to najpierw trzeba to zrobic przez automatyke

 

Mam instrukcje PL wiec sluze pomoca jak trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta automatyka to jaka funkcja z nazwy ??

 

też mam PL instrukcje ale w sumie poczytałem ją jedynie po to by oba AUXy włączyć i to wszystko reszta myślałem ze na słuch ustawie ale się już po 2-miechach poddałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D w mojej istrukcji to jest na stronie 99 temat "Tworzenie krzywej automatycznej korekcji dzwieku( Auto TA i EQ)". Wylaczasz wszystkie dopalki w radiu typu Loudnes EQ stawiasz na Flat ustawiasz swoj fotel jako glowny element sceny w radiu i wtedy postepyjesz zgodnie z instrykcja mikrofon na zagłowek gumka przytwierdzasz by byl na wysokosci glowy i reszta dzieje sie automatycznie przeczytaj ten temat. A poprawki jak masz wprawne ucho sam sobie wprowadzisz po automatyce z Opcji ktore ci sie pokaza nowe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre a jakiś utwór się zapodaje/ radio / mp3/ audio cd ?

 

muszę znaleźć instrukcję pewnie w schowku leży :D

 

Loudness mam ON zrobie OFF

FLAR ustawie

a AUTO kilkukrotnie się pytał o to ale myślałem że to EQ gdzie są już utworzone profile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie tam wszystko sie dzieje potem automatycznie radio wylaczasz przytrzymujesz klawisz od zdejmowania panelu podlaczasz microfon potem przytrzymujesz klawisz EQ na panelu lewo gora i zatwierdzasz manipulatorem wciskajac go masz 10 sec na wyjscie z samochodu a radio wtedy juz samo steruje glosnikami {szumy , stuki i puki} :D po okolo 6min powinno sie skonczyc wszystko a na panelu bedzie pisalo Complete

 

Jak to Ci nie pomoze to wtedy juz kombinujesz sam w odcieciaciach i podbiciu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy są w ustawieniach opcje od samego SUBa ? bo większość ustawień jest na kierowana na przednią i tylną scenę muzyczną ?

 

a tak filtr LP jest do odcięcia suba jednak jakoś tak słabo reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po tej Automatycznek regulacji jest kilka nowych opcji co do suba i zestawow w drzwiach. Najlepiej jakbys podlaczyl mikrofonik zrobil ta korekcje automatyczna i wtedy zobaczysz co i jak. Umnie to wygladalo tak ze suba mi calkiem ladnie wyciagnelo i zaczol po tej korekcji bardzo czysto grac i bylo go swietnie slychac tak ladnie uzupelnial drzwi. Musisz to zrobic a potem mozesz sie pobawic w czasowkach i podbiciach na subie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki automatyka wykonana .... dźwięk się poprawił mam na myśli wystrojenie przodu (od wysokich do niskich) przedni zestaw gra czysto i o wiele głośniej od najmniejszego podgłoszenie na radiu suby uzupełniły scenę bo po wyłączeniu SUBa czuć różnice że czegoś brakuje

niestety samych SUBów jest nadal za mało dla mnie :hyhy: ale to spróbuje dostroić ręcznie

p.s korzystasz z ustawień CUSTOM czy FLAT bo po ustawieniach EQ ustawił się na FLAT i na nim gra dobrze ciekawi mnie czy jak zacznę modyfikować ręcznie to zmieni się EQ na CUSTOM na którym będzie tak jakby mój profil dźwiękowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czy jak zacznę modyfikować ręcznie to zmieni się EQ na CUSTOM

 

Sama nazwa "CUSTOM" na to wskazuje :hyhy: Wszelkie reczne modyfikacje zapisuja sie jako custom. Jesli masz za malo niskich tonow to popraw to wlasnie w EQ. Automatyka wyrownala charakterystyke systemu by byla jak najbardziej plaska - i dopiero od tego momentu Ty sam musisz dopasowac brzmienie pod Twoje ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, Ja czekam na ESXa i dopiero wtedy chyba jednak przejde na flat bo jak narazie jezdze z radiem na seri wiec mam ustawione pod typowe ustawienei Power costam :wstyd: dopiero jak suba zrobie to wtedy zaczne kombinowac czyli po swojemu na ucho cos ustawiac :D Po odsluchaniu dzisiaj sprzetu u Mastah22 to napewno wiem ze bede staral sie jak najszybciej ingerowac w seryjne naglosnienie mojej e38 a to znow bedzie sie wiazalo ze zmianami

 

No ciesze sie ze udalo mi sie jakos pomodz :D co prawda 88RSII mam od tygodnia ale instrukcja ma ciekawe rozwiazania opisane w sobie warto conieco poczytac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa "CUSTOM" na to wskazuje :wstyd: Wszelkie reczne modyfikacje zapisuja sie jako custom. Jesli masz za malo niskich tonow to popraw to wlasnie w EQ. Automatyka wyrownala charakterystyke systemu by byla jak najbardziej plaska - i dopiero od tego momentu Ty sam musisz dopasowac brzmienie pod Twoje ucho.

 

chodzi o to że płaska mi się podoba kwestia samych basów i podczas zmiany basów zmienia się całość na CUSTOM a tam już kilkukrotnie zmianiałem ustawienia i odrazu scena sie rozwala :D

 

co prawda 88RSII mam od tygodnia

 

osobiście mam starszą jednostkę 88RS (bez II)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wystroiłem w końcu http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

radio leci na FLAT bo podbijanie ręcznie niskich częstotliwości dawało efekt jednak przednie głośniki mimo włączonej filtra HP grały bardziej basowo

 

podnoszenie GAIN na subach również nie dawało zadowalającego efektu w końcu skręciłem moc GAIN na Juniorku był na 50% i w końcu jakoś się wszystko wyrównało gra czysto i im więcej podgłaszam efekt basu się wzmacniasz bez przerażających wysokich i średnich tonów

 

dziękuje za pomoc osoby zainteresowane tematem

 

czas na kolejne modyfikacje swojego CA i zabudować tweetery w słupki zamiast w osłony lusterek :P + ewentualnie podczas montażu całego przedniego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...