Skocz do zawartości

Wytłumienie drzwi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Problem jest taki, że na jakiś czas wsadziłem do drzwi gąbke oplecioną watoliną, była barwa oraz brzmienie basu. Jednym słowem super dzwięk...

Musiałem wywalic wytłumienie, gdyż leżało na dole drzwi i było mokre, co wiadomo wiąże sie z korozją w przyszłosci.

Czy są jakies inne sposoby na wytłumienie dzwi?

Brzmienie jest tak ochydne jakby głosnik był puszczany w kiblu...

Oczywicie drzwi wygłuszone matami, ale to za mało.

 

Myślałem, aby przykleic na tylnią scianę drzwi cieńszą gąbkę, tak aby był zachowany odstęp od dolnych kanałów odprowadzających wilgoć, może troszkę filcu? Być może, są jakieś inne materiały tłumiace wykazujące małą higroskopijnosc, jak wiadomo filc pożera wode litrami.

 

 

Piszcie wszystkie uwagi sugestie przemyslenia, bardzo bym chciał aby barwa niższych czestotliwosci powróciła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wporzadku przeczytałem i wnioski są 2:

 

a) zrywamy maty bola i kładziemy dynamata albo GMS-a.

 

przyklejamy na tylną ściankę piankę zamknietoszczelinową i ewentualnie nakleję za głośniki kawałki 15x 15cm Dynamat Dynaxorb Speaker oraz pod głosnik (dystans) Kit Dynamat Original Speaker Kit.

 

Wporzo dziękuje za pomoc bede robił moda, jak skoncze postaram się wciepać foty.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem po długim namyśle opcje "" z tego względu, że nie mam zbytnio czasu na zrywanie starego, potem czyszczenie powierzchni i klejenie nowego, kasa też wchodzi w grę po troszku.

Moje pytanie kieruje do tych którzy mieli do czynienia z Dynaxorb i Dynamat Original Speaker Kit. Jest sens wykładac 130 zł za 2 maty 15 x 15 cm Dynaxorb? Może efekt bedzie niewiele gorszy jak szczele za głośnikiem1/4 plastra Dynamata Extreme oraz pod głosnik/dystans?

 

To jest moja pierwsza zabudowa CA i proszę o odrobinke wyrozumiałości. Jeśli miałoby to cos pomóc to grajki Magnat Classic 216 x 4 + Blaupunkt VA 475 w pandzie II. Chce uzyskać tylko i wyłącznie maksymalnie czysty poprawny dzwięk jak na ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bedzie moja relacja w naszych instalacjach na temat kompleksowego wygluszenia za pomoca zamiennikow nie firmowych i i porownnaiu do dynamat setki % tansze i chcetnie po zakonczeniu pracy poddam ocenie kazdemu zainteresowanemu aby wspolnie dojsc do tego na jak dobrym poziomie jest takie przygotowanie drzwi , nie bedzie to nic odkrywczego zewnetrzne poszycie wyklejone APP na to bezposrednio za glosnikiem gąbka stożkowa a reszta powierzchi pianka zamknieto komorkowa 1-2cm , wewnetrzna polac rowniez app ale wyklejone watolina reszta oczywiscie zgodnie ze sztuka dystanese i otwory technologiczne zamkniete aluminium, mam nadzieje ze roznica w dzwieku nie bedzie odczuwalana a zaoszczedzone pare set złoty bedzie mozna spozytkowac na cos innego :hyhy: Ale wlasnie w tym celu na spocie chcetnie udostepnie do odsluchow aby kazdy wyrazil opinie czy warto czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...