Skocz do zawartości

Car Audio do oceny - doradźcie! ;)


macios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Liczę na Waszą pomoc! Jestem "zielony" w temacie więc proszę o cierpliwość :rotfl: Planuję jakiś przyzwoity zestaw Car Audio za niezbyt duże pieniądze, gdyż budżet mam ograniczony :hyhy: Poniżej dam moją wstępną propozycję i mam nadzieję, że mi doradzicie bądź wprowadzicie jakieś korekty! :rotfl:

 

RADIOODTWARZACZ (do 300 zł): Kenwood 3044GY

 

GŁOŚNIKI (do ok. 250 zł): Helix DB 62.1

 

WZMACNIACZ (do ok. 500 zł): Rockford Fosgate Prime R300-4

 

SUBWOOFER (do ok. 300 zł): Rockford Fosgate R1

 

WYGŁUSZENIE: STP M1

 

Co sądzicie o takim zestawie? Generalnie więcej pieniędzy myślę, że nie będę w stanie wydać niestety... Już i tak zmieniłem początkową konfigurację nad którą się zastanawiałem

 

Z góry dziękuje Wam za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo wiele zależy od preferencji słuchacza, a Ty nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz ani czego oczekujesz od systemu wiec ciężko cokolwiek doradzić... tylko nie pisz proszę, że słuchasz każdej muzyki, a sprzęt ma grać głośno i czysto bo było chyba ze 100 takich samych tematów :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo wiele zależy od preferencji słuchacza, a Ty nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz ani czego oczekujesz od systemu wiec ciężko cokolwiek doradzić... tylko nie pisz proszę, że słuchasz każdej muzyki, a sprzęt ma grać głośno i czysto bo było chyba ze 100 takich samych tematów :hyhy:

 

No fakt zapomniałem tego napisać :rotfl: Słucham głównie muzyki elektronicznej a ściślej mówiąc trance`u A co do moich oczekiwań to ciężko mi jest je określić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o elektroniczną muzykę to polecam Vibe SE-K60 sprawdzają się myślę dużo lepiej niż forumowy hit marki Helix, a nie kosztują wiele...jeśli zasilisz je odpowiednio to przy takim budżecie myślę, że będziesz zadowolony :hyhy:

aha...co do PowerBass'ów to tych nie słyszałem więc się nie wypowiem ale generalizując to też takie hamerykańckie granie więc pewnie też by dały rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o elektroniczną muzykę to polecam Vibe SE-K60 sprawdzają się myślę dużo lepiej niż forumowy hit marki Helix, a nie kosztują wiele...jeśli zasilisz je odpowiednio to przy takim budżecie myślę, że będziesz zadowolony :hyhy:

aha...co do PowerBass'ów to tych nie słyszałem więc się nie wypowiem ale generalizując to też takie hamerykańckie granie więc pewnie też by dały rady

 

A co z resztą zestawu? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ta półkę cenową i nowy sprzęt to muszą wypowiedzieć się inni bo ja nie miałem do czynienia po prostu...ale myślę, że powinieneś poważnie rozważyć kupno używanych klocków...kasa ta sama ale granie ze dwie półki wyżej....a do elektroniki sub musi być szybki co by za przodem nadarzał jak należy, a to niestety kosztuje;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł raczej nie znajdzie SR - 12stki. Rzadko pojawiają się, a jak już to w granicach 400zł.

Ale na pewno warto dołożyć tą stówkę.

 

[ Dodano: 2010-04-04, 14:16 ]

Brałbym tez pod uwagę JL AUDIO 12W3V2

 

Masz dwie sztuki po 380 i 320 zł pewnie z możliwością negocjacji:

 

http://allegro.pl/item984431125_jl_audio_1...wie_sztuki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Alpine`ach z wyższej półki?
jeśli masz na myśli jednostki to w tych pieniądzach Kenwood pewnie będzie łagodniejszy na górze, a jeśli zdecydował byś się na Vibe to mają dość osty tweeter (choć do ESK mu daleko ) więc dobrze by było dobrać resztę klocków z uwaga na tą ich specyfikację... Na korzyść Kenwood'ów ww przemawiają jeszcze przetworniki BurrBrown :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz jaki polecacie? Ten Rockford co podałem da radę? :P
nie wiem jak u niego z jakością ale patrząc na suche dane to pierwsze co mi się nasuwa to to, że 150W w mostku to skromnie jak na suba...

 

Rozumiem Nie znam się zbytnio na tym dlatego muszę się Was poradzić :D A polecacie jakiś konkretnie model? Oczywiście musi być 4-kanałowy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...