Skocz do zawartości

WZMACNIACZ KENWOOD JAK PODŁACZYC,BRAK WTYCZEK,PROSZE O POMOC


damiw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej poszukac takich pinów na allegro.. chyba nie masz zamiaru podpinac tego na pałke czy lutowac?

Na tym dolnym po lewej jak sie patrzy-to zasilanie starego typu..

Mam pytanie- napewno dobrze wpisałes nazwe wzmaka kenwood? Bo w googlach nic nie widze..

A mozesz zrobic zdjecie z 3 stron? interesuje mnie jeszcze 2ga sciana jakgdyby naprzeciwko zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno dobrze wpisałem tak jest na tabliczce znamiennej załaczam jej zdjecie.

 

A nie wiesz moze gdzie znajde rozpiske do takich wtyków?

 

 

 

http://obrazki.elektroda.net/41_1270114026.jpg

 

[ Dodano: 2010-04-01, 11:43 ]

A tutaj ak prosiłes druga strona i zdjecie z góry

post-3885-1270114101.jpg

post-1-1270114101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz moze gdzie znajde rozpiske do takich wtyków?

Trzeba szukac po japonskich stronach bo przeczesałem sporo w googlach i niedałem rady.. Bardzo wyjatkowy model, złacze zasilajace tego typu juz widzialem ale wejscia to juz normalny typ, a tutaj.. Radze pogadac z jakims elektronikiem bedzie najprosciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jakby głosniczek jakis
nie chciałbym czegoś palnąć ale mi to wygląda na wentylator... :serce:

nie jest to czasem wzmacniacz z seryjnego nagłośnienia jakiegoś auta...? Bo jeśli tak to mozna by się pokusić o poszukanie informacji na forum danej marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

."..złacze zasilajace tego typu juz widzialem ..."

 

 

 

A czy mógłbys podać w takim razie jak te kable w złaczu zasilajacym idą.Tzn gdzie jest plus gdzie masa itp.

 

[ Dodano: 2010-04-01, 12:15 ]

Tutaj jest jakby głosniczek jakis
nie chciałbym czegoś palnąć ale mi to wygląda na wentylator... :serce:

nie jest to czasem wzmacniacz z seryjnego nagłośnienia jakiegoś auta...? Bo jeśli tak to mozna by się pokusić o poszukanie informacji na forum danej marki...

 

 

 

 

Oczywiście ten wzmacniacz pochodzi z nissana sky line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że najprędzej znajdziesz odpowiedź właśnie na owym forum sky line (niekoniecznie polskojęzycznym) może ktoś ma jakiegoś manuala albo najzwyczajniej się orientuje. Z doświadczenia wiem, że użytkownicy aut danej marki niezbyt obyci w świecie car audio chętnie przeprowadzają update swoich systemów opierając się właśnie na oryginalnych komponentach montowanych niegdyś jako wyposażenie dodatkowe przez fabrykę i pewnie najprędzej tam znajdziesz owy schemat potrzebny do podłączenia wzmacniacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiw napisał/a:

Tutaj jest jakby głosniczek jakis

nie chciałbym czegoś palnąć ale mi to wygląda na wentylator...

To jest wentylator :serce:

Jezeli chodzi o okablowanie, zwlaszcza jak jest od nissana skyline, to bedziesz mial ogromny problem ze znalezieniem złaczy.. zasilanie-jeszcze w jakis firmach "moze" by sie znalazło, ale sygnał to juz problem.

Ale mamy tez inny problem-zle sie dopatrzyłem-ty masz złacze 8pinowe a nie 10.. jakby bylo 10pinowe jak w starych seriach kenwood- to bym juz wiedzial. Teraz dopiero zauwazylem ze pinów jest mniej :serce:

Moge sie tylko domyslac ze 8pinowe złacze to wyjscie lub wejscie na glosniki (raczej wejscie) a kanał co masz na gorze po prawej to:

po lewej wyjscie przod

srodek-zasilanie

po prawej wyjscie tyl

Niestety to tylko przypuszczenia, bez zdjecia budy to nic nie da rady obejzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest to model wzmacniacza z seryjnego nagłośnienia jakiegoś lepszego auta. Ja bym go rozkręcił, multimetr w dłoń i dorobił sobie sam kostki. Szukanie czegoś co będzie idealnie pasować mija się z celem bo trzeba by było wiedzieć z jakiego auta pochodzi ten wzmacniacz i szukać złączek bliżej podpasowanych autu w którym się on znajdował. Ja na Twoim miejscu do pinów dolutował bym przewody, lub zakombinował coś na wsówki, opcja znalezienia kostek jest trudna do ogarnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"]Napewno jest to model wzmacniacza z seryjnego nagłośnienia jakiegoś lepszego auta.
Na moje oko to jest wzmacniacz z jakiegoś samochodu ale mogę sie mylić.
panowie...uprasza się o uważne czytanie postów :(
michas82lca napisał/a:

damiw napisał/a:

Tutaj jest jakby głosniczek jakis

nie chciałbym czegoś palnąć ale mi to wygląda na wentylator... :(

nie jest to czasem wzmacniacz z seryjnego nagłośnienia jakiegoś auta...? Bo jeśli tak to mozna by się pokusić o poszukanie informacji na forum danej marki...

 

 

 

 

 

Oczywiście ten wzmacniacz pochodzi z nissana sky line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego : http://www.scribd.com/mobile/documents/533...ecret_password= ( Schemat zlacza Nissan skyline ) z tym ze jest to chyba zlacze oryginalnego radia. Jednak sądząc po podobienstwie do wtyczek na tym wzmaku mogą one być podobne - zwłaszcza te glosnikowe.

 

Tutaj link do aukcji ebay z przejsciowka z tego zlacza na kostki iso : http://wap.ebay.co.uk/Pages/ViewItem.aspx?...449&emvcc=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może ja rozbiore gi i wstawie zdjecie od wewnątrz tych styków może wtedy bedzie cos wiecej wiadomo?

 

[ Dodano: 2010-04-02, 09:01 ]

Wstawiam rózne fotki

 

[ Dodano: 2010-04-02, 09:05 ]

Ja bym go rozkręcił, multimetr w dłoń i dorobił sobie sam kostki

 

 

Mam multimetr,czy mógłbyś w takim razie podać mi jak posprawdzać jakie wtyki do czego,jak sprawdzic plus,mase a jak miejsce w którym "wchodzi dzwięk" oraz gdzie wychodzi na głośniki.Czy wiesz w jaki sposób to sprawdzić?

post-3885-1270190580.jpg

post-1-1270190580.jpg

post-1-1270190581.jpg

post-1-1270190582.jpg

post-1-1270190583.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach to raczej nikt Ci dokładnie nie powie co do czego. Multimetr tez Ci nie za bardzo pomoże - musisz wiedzieć gdzie np musi być podane napięcie żeby potem multimetrem odnaleźć odpowiedni pin w gniezdzie.

 

Zaznacz na zdjęciach gdzie na tych plytkach znajdują się te dwa gdniazda zaznaczając które jest które bo coś niemoge dojść :( Teraz trzeba rozpracowac to duże gniazdo wejściówe -już w sumie widzę potencjometry regulacji gain wiec coś może się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach to raczej nikt Ci dokładnie nie powie co do czego. Multimetr tez Ci nie za bardzo pomoże - musisz wiedzieć gdzie np musi być podane napięcie żeby potem multimetrem odnaleźć odpowiedni pin w gniezdzie.

 

Zaznacz na zdjęciach gdzie na tych plytkach znajdują się te dwa gdniazda zaznaczając które jest które bo coś niemoge dojść :( Glosnikowe masz już z głowy z tego co Ci wcześniej podalem. Teraz trzeba rozpracowac to duże gniazdo wejściówe -już w sumie widzę potencjometry regulacji gain wiec coś może się wymyśli.

 

 

 

OK zaraz wstawie z oznaczeniami teraz rozebrałem go na czesci pierwsze takze dokładniejsze fotki zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gorna plytka ze zlaczem 8 pinowym to plytka przedwzmacniacza - do tego gniazda podlacza sie sygnal wejsciowy. Narazie nie jestem w stanie stwierdzic ktore piny do ida do czego ze wgledu na niewyrazne fotki ale to juz nie jest problem bo mozna to sprawdzic "doswiadzczalnie" Na plytce tej znajduja sie 4 potencjomeytry podpisane RR RL FR FL - sa to potencjometry regulacji "gain".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...