Skocz do zawartości

PHD MF 6.2 KIT - miał ktoś doczynienia z tym zestawem/firmą?


Gibons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chciałbym poznać opinie na temat tego zestawu bądź samej firmy. Pewnie ktoś z was miał już z tym do czynienia. Szukałem na forum, ale nie ma nic konkretnego na ich temat ogólnie w google też nic ciekawego nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disaster3 z pewnością przerzucił chyba wszystkie zestawy PHD jakie są u nas na rynku, podbij do niego albo czekaj aż tu zajrzy :hyhy:

Nie wszystkie, raptem MF i FB wielkie mi co, 2 kpl. wooferów :( teraz to czai sie na moje AFy hahahha, Kretka w Alfie ma MF 6.2 np. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disaster3 z pewnością przerzucił chyba wszystkie zestawy PHD jakie są u nas na rynku, podbij do niego albo czekaj aż tu zajrzy :(

Nie wszystkie, raptem MF i FB wielkie mi co, 2 kpl. wooferów :P teraz to czai sie na moje AFy hahahha, Kretka w Alfie ma MF 6.2 np. :(

 

Tatuś "raptem" 2 miałem w swoim aucie ale prawie wszystkie słuchałem (poza CF i AF pro) czai, nie czai na razie mi pasi jak grają moje i juz od kilku dni coraz mniej mysle o zmianie. A juz na pewno nie na wariata jak zwykłem był to robić bez odsłuchu. AF'y tez z checią włoze zeby posłuchac jak u mnie graja ale to w przyszłosci (jak doholujesz wózek i Ci je wykręce :rotfl::P:P hihihihihihi )

 

Coz moge powiedziec wszystkie PHD'eki woffersy (poza CF bo ich nie widziałem i AF Pro bo to wogle inna polka cenowa), konstrukcyjne są podobne (oczywiscie rozni je membrana itp, itd.) ale chodzi mi o wyglad zewn. niewielki magnes, kosze podobne ogolnie wygladają schludnie i delikatnie. MF'y grają mieciutko i bardzo nisko schodzą ich mozliwosci są spore i w HH moim zdaniem bardzo fajnie sie sprawdzą. Wooferek produkuje spore ilosci basu zakres od 35hz tez o czyms swiadczy i to sie naprawde słyszy. Jednak nie sa one jakims demonem poweru i trzeba z nich grac z głową a nie odkrecać fajere i jedziemy z koksem bo mozna je spalić jak i wiekszość woofer'ow nie uzywanych z głową. Jednak jak je 1-szy raz u siebie włozyłem (nie miałem suba) to tak fajnego grania z wooferów jeszcze nie słyszałem. Cieżko jest to opisać bo to trzeba posłuchać zeby sie przekonać, poźniej sie zastanawiałem czy dobrze zrobiłem (majać w środku MF'a) a już zamowienie było realizowane na PHD FB PRO, czy woofer z tego zestawu tak samo mi sie spodoba jak MF :rotfl:

Jak przyszły do Herdka i po nie przyjechałem to nie wierzyłem w to co widze. FB PRo to calkiem inna konstrukcja, solidny kosz, magnes ze 2-3 x wiekszy od pozostałych serii, myslę "łosz ku*wa" o toto co to jest? :rotfl: Ale granie jest podobne do pozostałych serii, FB'ek gra troche twardziej

ale to pewnie przez inna membrane w PRO jest trójwarstwowa no i 150W RMS tez musiało pociągnąc za sobą pewne zmiany w konstrukcji konkretnie tych woofer'ow.

 

Mimo wszystko uwazam ze MF'ki to super woofer'y, ktore graja bardzo mieciutko schodząc nisko i na wysokim poziomie, na pewno ich zakup nie jest wywaleniem pieniedzy w błoto. Jest to niedoceniana firma w Polsce jak i kilka innych a szkoda. ALe jak to stare powiedzenie mowi: "Jesli masz tylko mozliwosc to przede wszystkich odsłuch bo to co komuś pasuje Tobie moze niekoniecznie"

 

A no i Herdi ma racje u "kretki" w czarnej Alfie 156 są MF'y 6.2 w drzwiach, pedzone są Xtant'em 2200i, on słucha przede wszystkim polskiego HH, wiec jego tez warto zapytac bo gatunek podobny do Twojego.

 

pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3, Bardzo dziękuję za taką obszerną wypowiedź :( a powiedz mi jeszcze co z tweeterami jeżeli chodzi o PHD również są takie dobre ? czy raczej będzie trzeba zmieniać na coś innego ? widzę że Ty masz Tweeter od innego zestawu a na jakiej zwrotce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3, Bardzo dziękuję za taką obszerną wypowiedź :( a powiedz mi jeszcze co z tweeterami jeżeli chodzi o PHD również są takie dobre ? czy raczej będzie trzeba zmieniać na coś innego ? widzę że Ty masz Tweeter od innego zestawu a na jakiej zwrotce ?

 

no tutaj to sie nie wypowiem bo od razu kupiłem tweeter z zestawu AF Pro, słyszałem go o Herdka w aucie i wiedziałem ze to musi byc tylko to.

 

Ja to mam na razie podpiete pasywnie na fabrycznej zwrotce z PHD. Ale to sie zmieni........kiedyś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na zwrotce od zestawu FB tak ? a jakiej głównie muzyki słuchasz ?

 

wszystkie zwrotki PHD to to samo. Oprocz zestawu AF PRo

 

Roznej ale głownie HH, Trance, RnB, czasami cos spokojnego z wykonawców:

 

(Armin van Buuren, Tiesto, Akon, Timbaland, Melanie Fiona, Beyonce, David Guetta, Black Eyed Peace, Fergie, Eminem, Flo Rida, Nelly Furtado, Madonna, Dr. Dre...... itp....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibons, mówiłem Ci na spocie w Jaworznie, bo sam też się zastanawiałeś na VIBE SE K60, do tego rodzaju muzyki super się nadają, są na pewno dużo tańsze niż zestawy PHD, ale na pewno mniej jakościowe niż w/w marka.

Na allegro są akurat dwa piecyki Sony XM ze starej złotej serii po 100W RMS na kanał, zresztą rysiuCT je wystawia, także istnieję jeszcze możliwość pewnie z dogadaniem się co do ceny :(. Pod zestaw VIBE'a idealny, bo nada im odpowiedniego kopa na dole i uspokoi tweetery na dedykowanych oryginalnych zwrotkach tego zestawu. Bassu Ci nie braknie, dynamiki również, patrz Alpinka, którą masz zamiar spinać u siebie, a Sony złagodzi sykacze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zwrotki PHD to to samo. Oprocz zestawu AF PRo

No teraz to przesadziłeś :( to nie jest to samo, jutro sprawdzę te co mam :(

 

sprawdz, sprawdz sam jestem ciekaw. Tutaj przyznaje sie bez bicia przynajmniej ze zdjeć to wynika jak ogladałem te zestawy. Zwrotka wyglada wszedzie identycznie. Środka nie badałem a i producent jest oszczedny w tych danych. Tak ja mowie jedynie ze zdjec wynika ze w 3 drogach i w AF Pro to co innego a reszta przynajmniej z zewn. wyglada na identyko ale wcale bym sie nie zdziwił jakby było inaczej........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zwrotki PHD to to samo. Oprocz zestawu AF PRo

No teraz to przesadziłeś :( to nie jest to samo, jutro sprawdzę te co mam :(

 

sprawdz, sprawdz sam jestem ciekaw. Tutaj przyznaje sie bez bicia przynajmniej ze zdjeć to wynika jak ogladałem te zestawy. Zwrotka wyglada wszedzie identycznie. Środka nie badałem a i producent jest oszczedny w tych danych. Tak ja mowie jedynie ze zdjec wynika ze w 3 drogach i w AF Pro to co innego a reszta przynajmniej z zewn. wyglada na identyko ale wcale bym sie nie zdziwił jakby było inaczej........

No trudno żeby do 3W była zwrotka od 2W :(, a reszta może wyglądać tak samo ale inne wartości mogą być. Jutro wyjdzie szydło z wora :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie, jeśli wszędzie będzie napisane PHD to się chyba wścieknę rozlutuje i pomierze france :rotfl:

 

Nie bój nic, kondki i rezystory sa opisane.... sprawdzałem :hyhy: gorzej z cewkami, te ni chuchu i trzeba faktycznie pomierzyć. No chyba ze sie rozlutuje i okaze sie że od spodu mają jakies oznaczenie, wtedy byłaby "bajunia"......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibons, mówiłem Ci na spocie w Jaworznie, bo sam też się zastanawiałeś na VIBE SE K60, do tego rodzaju muzyki super się nadają, są na pewno dużo tańsze niż zestawy PHD, ale na pewno mniej jakościowe niż w/w marka.

Na allegro są akurat dwa piecyki Sony XM ze starej złotej serii po 100W RMS na kanał, zresztą rysiuCT je wystawia, także istnieję jeszcze możliwość pewnie z dogadaniem się co do ceny :rotfl: . Pod zestaw VIBE'a idealny, bo nada im odpowiedniego kopa na dole i uspokoi tweetery na dedykowanych oryginalnych zwrotkach tego zestawu. Bassu Ci nie braknie, dynamiki również, patrz Alpinka, którą masz zamiar spinać u siebie, a Sony złagodzi sykacze :hyhy:

 

Wiem wiem rozmawialiśmy na ten temat sęk w tym że mam okazję mieć coś lepszego za dobre pieniądze. Dlatego rozważam PHD MF 6.2 bądź również Morel Dotech Ovation 6 (ale z tego co się orientowałem tweeter i zwrotka ponoć tam jest gorsza) Podobały mi się również Em-phasery Ache z tańszych propozycji właśnie rozważałbym te Vibe Se-K 60 oraz Rainbowy nie pamiętam oznaczenia. Zastanawiałem się też nad DLS-em ale do głowy przychodził mi tylko model MS6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...