Skocz do zawartości

zestaw na przód 130 do 600 zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozglądam się za głośnikami na przód 130 mm w budżecie do 600 zł. Oczywiście będą montowane we właściwych warunkach pracy :hyhy: dobrze wytłumione drzwi + panel mdf.

 

Szukam również wzmacniacza w budżecie do 800 zł który je napędzi ( ewentualnie 4 kanałowy który napędzi również subik w bagażniku )

 

Słucham praktycznie wszystkiego :(

 

Z głośników na chwilę obecną zastanawiam się nad : Morel tempo 5 i DLS C5A.....

 

Z góry dzięki za Wasze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj w takim budżecie to bardzo poważnie zastanawiałbym się nad panelami pod 165 mm. Efekty będą duużo lepsze i sam kick bedzie znacznie wyraźniejszy.

Podejrzewam, że te 13cm chcesz montować pod oryginalną maskownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak...dokładnie pod oryginalną maskownicą. Jednak nie chce mi się rzeźbić z przerabianiem tapicerki pod 165 :hyhy: oryginalny głośnik jest zamocowany na panelu z pcv o grubości ok 2 cm i ładnie jest na wcisk wpasowany w gniazdo boczka. Kombinuję by podobnie wpasować nowy głosnik na panelu z mdf .

 

Tak wyglądają oryginalnie drzwi i mocowanie głośnika :

post-3835-1269957754.jpg

post-1-1269957754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskownica nie jest odczepiana - stanowi całość z boczkiem i jak widać jest pochylona pod kątem do dołu. Widać na niej zarys gniazda 13stki.....i 16stka w tym miejscu musiałaby wyjść swoją średnicą poza tą maskownicę.

Generalnie panel można wyciągnąć na zewnątrz bez problemu, tyle że muszę znaleźć pomysły by to ładnie potem obrobić i zamaskować :hyhy:

 

Polećcie przy tej okazji jakiś zestaw 16stek we wspomnianym 600 zł budżecie :( zacznę powoli się rozglądać......a dziś już zamawiam maty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił panelik taki jak ta osłona tylko pytanie czy bez przerabiania drzwi wejdzie :hyhy:

 

 

raczej nie.....przymierzałem osłonę od 16stki. Tak zastanawiam się by wyjść z głośnikiem na panelu mdf tak do zrównania z wystającym uchwytem drzwi - Czyli trzeba by było wyciąć w boczku otwór o średnicy głośnika. Potem mata + żywica by ładnie wyprofilować wysunięty głośnik uzupełniając ubytki w drzwiach, a na wierzch skóra. Dobrze kombinuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliano, jeżeli mogę coś doradzić. Słuchałem w życiu wiele głośników w wielu autach. Widziałem też dużo. Z całą odpowiedzialnością za słowa mogę doradzić Ci coś takiego jak TONSIL Speed 1300 (13cm). Są obecnie na Alledrogo. Przy dobrze wytłumionych drzwiach i mocnym radyjku (a najlepiej wzmacniaczu!) te głośniki zaskakują nie jednego maniaka basu. Każdy kto słyszał Speedy w akcji potwierdzi moje słowa. Za tę kasę łykaj śmiało :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz20VT, dzięki za radę.....nastawiłem się już jednak na 16 stki i nie chcę kombinować :(

Mam miłe wspomnienia jesli chodzi o Tonsila z zestawu domowego, jednak do CA eksperymentować nie chcę.... słuchałem kilku zestawów na Focal`u czy Morel`u i generalnie na to jestem obecnie nastawiony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliano, jeżeli mogę coś doradzić. Słuchałem w życiu wiele głośników w wielu autach. Widziałem też dużo. Z całą odpowiedzialnością za słowa mogę doradzić Ci coś takiego jak TONSIL Speed 1300 (13cm). Są obecnie na Alledrogo. Przy dobrze wytłumionych drzwiach i mocnym radyjku (a najlepiej wzmacniaczu!) te głośniki zaskakują nie jednego maniaka basu. Każdy kto słyszał Speedy w akcji potwierdzi moje słowa. Za tę kasę łykaj śmiało

No tak, spokojnie dorównują r6a :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ze przy MOCNYM RADYJKU tez zadowola kazdego maniaka basu :( Z własnego doswiadczenia wiem ze z 13 basu nie ma. Prze przesiadka na 16 myślałem ze bas jest po prostu słaby i wysoki..po przesiadce na dobre 16 stwierdzam ze żadna 13 im nie dorowna.. Fizyki nie oszukasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś je pod wzmacniaczem czy samym radyjkiem?

Jeden z moderatorów na tym forum, bardzo dobrze zna woofery z tonsil speed 1700. Aktualnie przesiadł się na HV165(z zestawu HSK), a może za niedługo będzie mieć okazję przetestować woofery z r6a u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doswiadczenia wiem ze z 13 basu nie ma.

I tu jesteś w ogromnym błędzie. Posłuchaj Speedów 1300 i gwarantuje Ci że szybko wyedytujesz post :rotfl:

Jeden z moderatorów na tym forum, bardzo dobrze zna woofery z tonsil speed 1700

Ale my cały czas piszemy o 1300 czyli 13-kach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my cały czas piszemy o 1300 czyli 13-kach.

A ja odniosłem się do twojego porównania(z innego forum) speed1700 do r6a

 

I tu jesteś w ogromnym błędzie. Posłuchaj Speedów 1300 i gwarantuje Ci że szybko wyedytujesz post

Jest trochę 5", które dorówna ilością i zejściem niejednej 6", ale pewnie da się znaleść 6" w odpowiedniej aplikacji, której nie dorówna żadna 5"(też w dobrej aplikacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz20VT, dzięki za radę.....nastawiłem się już jednak na 16 stki i nie chcę kombinować :rotfl:

Mam miłe wspomnienia jesli chodzi o Tonsila z zestawu domowego, jednak do CA eksperymentować nie chcę.... słuchałem kilku zestawów na Focal`u czy Morel`u i generalnie na to jestem obecnie nastawiony :rotfl:

 

Ale musisz troszke drzwi podłumić , przynajmien otwory technologiczne zamknąć. co do głośników jeżeli pod radio tylko to czy kupisz focala czy morela czy GMS to będzie to samo .;>nowe głośniki GMS960XT są właśnie do dużych objętości 16,5cm ale w drzwiach nawet nie wygłuszonych lub lekko wygł. dadzą bardzo dobry efekt.

 

poniżej link do zestawu który gra naprawde revelka na tą $. coś z dużym basem :

http://www.allegro.pl/item979820007_gms_96...taw_165_mm.html

 

 

A tutaj jeżeli chcesz coś płaskiego z dużą ''średnicą''

http://www.allegro.pl/item974592328_gms_66..._165mm_car.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz20VT, dzięki za radę.....nastawiłem się już jednak na 16 stki i nie chcę kombinować :rotfl:

Mam miłe wspomnienia jesli chodzi o Tonsila z zestawu domowego, jednak do CA eksperymentować nie chcę.... słuchałem kilku zestawów na Focal`u czy Morel`u i generalnie na to jestem obecnie nastawiony :rotfl:

 

Ale musisz troszke drzwi podłumić , przynajmien otwory technologiczne zamknąć. co do głośników jeżeli pod radio tylko to czy kupisz focala czy morela czy GMS to będzie to samo .;>nowe głośniki GMS960XT są właśnie do dużych objętości 16,5cm ale w drzwiach nawet nie wygłuszonych lub lekko wygł. dadzą bardzo dobry efekt.

 

poniżej link do zestawu który gra naprawde revelka na tą $. coś z dużym basem :

http://www.allegro.pl/item979820007_gms_96...taw_165_mm.html

 

 

A tutaj jeżeli chcesz coś płaskiego z dużą ''średnicą''

http://www.allegro.pl/item974592328_gms_66..._165mm_car.html

 

 

Oczywiście drzwi będą porządnie wygłuszone :( bez dobrego środowiska dla głośników , nie szukałbym z tej półki :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo155, zastanawiam do czego nawiązałeś swój post :oczami:

Ale musisz troszke drzwi podłumić , przynajmien otwory technologiczne zamknąć.

Zapomniałeś dopisać:koniecznie matami gms :rotfl:

Ogólnie przyzwoita 13 w dobrej aplikacji spokojnie daje radę.Nie wiem czemu niektórzy na siłę przekonują innych by wsadzić 16 zamiast 13.Zazwyczaj kosztem jakości samych przetworników jak i wyglądu tapicerki.Niektóre przeróbki wołają o pomstę :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...