Skocz do zawartości

Głosnik centralny,


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz go wykorzystywać do systemu 5.1 to już lepiej mieć mały glosnik z zestawu komputerowego i kłaść go na desce tylko gdy jest faktycznie potrzebny. Sam mam taki patent - woze "kolumienke" z zestawu creative w schowku a podlaczenie ma ukryte pod konsola- zwykle, przykcecane gniazdo chinch. Słuchanie muzyki, nawet nagranej w systemie dźwięku przestrzennego w tak małym pomieszczeniu jak auto z glosnikiem centralnym nie brzmi za dobrze.. No przynajmniej dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od razu zaznaczę : Nie jestem przeciwnikiem nauki na własnych doświadczeniach a wprost przeciwnie -> Uważam, że jest to najefektywniejsza forma nauki. Niestety każdy rodzaj nauki (także i ten) wymaga znajomości podstaw więc przed rozpoczęciem eksperymentów sugerował bym przeczytać kilka książek o różnych systemach dźwięku przestrzennego , sposobach kodowania i dekodowania i zalecanej budowie akustyki pomieszczenia dla systemów przestrzennych.

Z dźwiękiem stereo <-> 3D jest tak jak np. z przetworzeniem obrazu czarno-biały (odcienie szarości) <-> kolorowy :hyhy: .

W jedną stronę bez problemu w drugą ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Kewooda DNX8220BT, to bus osobowy, mam system głośników przednich, tylnych i sub, po prost jest jeszcze wyjście na głośnik centralny, dwa wzmacniacze, chciałem i z tego skorzystać, dźwięk jest moim zdaniem bardzo dobry, a możliwości ustawień wręcz imponujące, wczesnej miałem radio Pionieera ale chciałem spróbować czegoś innego, taki system mnie nie zawiódł mimo że opinie są różne na ten temat.

Ale jak mi się zdaje nie do końca prawdziwe, oczywiście że dźwięk jest przestrzenny jest trochę inny od tego wykorzystującego tylko system przedni i subwoofer, ale w takim radiu można też to uzyskać, ponieważ ma dwie strefy nagłośnienia, jak i zmianę formatu odtwarzania.

A wizualizacja niczemu nie przeszkadza, a wręcz jeszcze więcej się daje rozszerzyć scenę muzyczną, może to trochę droższa zabawka jednak moim zdaniem warto, tym bardziej że na tzw, zachodzie coraz bardziej jest preferowana od tradycyjnego nagłośnienia, nawet w seryjnych samochodach.

Nie wiem czemu na forach Polskich forach Car-Audio mało jest zwoleników zabierających głos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Źle mnie zrozumiałeś. Akurat też mam stację Kenwood-a tylko że 1Din. Jedną z moich słabości jest to, że jeśli do niego można coś podłączyć to .... jest podłączone :( (właśnie montuje w ostatnie wolne gniazdo DVB-T). Wracając jednak do dźwięku to przecież nie piszę abyś nie montował, ja to gniazdo zostawiłem wolne gdyż uważam że .... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie muzyki nie nagranej w systemie dźwięku przestrzennego przez glosnki 5.1 i w dodatku w aucie mija się z celem. Na polskich forach nic o tym nie ma bo być nie powinno. Oglądanie filmu z dźwiękiem np ac3 czy innym w systemie 5.1, lub słuchanie utworów nagranych w odpowiedniej technice jest naprawdę fajnie - ale takich utworów jest stosunkowo mało. Przecwiczylem już różne ustawienia - moim zrodlem dzwieku jest karta dźwiękowa 5.1 , podlaczona do komputera na którym upakowalem sporo rozbudowanych aplikacji i pluginow vst zarządzających dźwiękiem wiec kombinacji mam...sporo :( Przedni glosnik centralny w jakiejkolwiek konfiguracji psoje mi scenę gdy słucham muzyki nagranej "tylko" w stereo. Używam tylko głośników tylnich pracujących w trybie rear fill - czyli odtwarzaja sygnał L-R ( kanał lewy minus kanał prawy ), cietych 80Hz do 600Hz i opoznionych o 28ms - efekt jes taki, ze ma się wrażenie siedzenia w dużej sali koncertowej . Nagrania live , wlaszcza z publicznością w tle brzmią rewelacyjne :( Kapela przed nami a za nami publika i delikatny, ledwo zauważalny pogłos np wokalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd masz rację jednak wszystkie płyty DVD z koncertami mają możliwość odtwarzania w systemie dźwięku przestrzennego jak i stereo, tym bardziej że cena płyt DVD jest prawie taka sama jak zwykłych płyt różnice są niewielkie.

Na przykład ten Kewooda DNX8220BT ma tak szerokie możliwości ustawień dźwiękowych jak i odtwarzania niektórych formatów że mając w życiu kilka jednostek CD nie spotkałem się z takimi możliwościami ustawień dźwięku w zwykłym radiu bez podpinania dodatkowych procesorów , osobiści się gubię w tym wszystkim, mam go od niedawna i jeszcze go nie rozgryzłem do końca.

Powiem ze już nie wrócę do zwykłego odbiornika CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...