Skocz do zawartości

Zmiana radia z CDE na CDA ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt posiadam jak w podpisie. Wcześniej posiadałem Alpine MRV-F400 i ze Stegiem jest trochę lepiej, ale dalej dźwięk mnie strasznie denerwuje. W szczególności wysokie tony są tak strasznie męczące, że muszę słuchać na niskich poziomach głośności i tony wysokie na -4. Reszta pasma mi odpowiada w szczególności subwoofer nie potrzeba nic więcej.

 

Moje pytanie do bardziej zaawansowanych ode mnie użytkowników. Czy zmiana radia z ponoć kiepskiej serii CDE-9881R na CDA-9855R da dużo na plus ? Czy może lepiej zainwestuje stosując inny system na przód ? Na którym rozwiązaniu bardziej zyskam ? Dodam, że jeżeli kupię nowy klocek to stary będę sprzedawał. Która opcja jest lepsza nowe radio czy nowy system przedni ?

 

PS. Dodam, że kick z tych el-6 comp daje rade według mnie. Twierdze, że wygłuszenie jest wiec dobrze zrealizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u-Dimension EL Comp 6
wg mnie to jest słaby punkt ale możesz przeciez wrzucić na moment inne radio (za spocie np) i przekonasz się ponad wszelką wątpliwość w czym tkwi problem...

Dla mnie te głośniki miały takie męczące brzmienie troszkę, a próbowałem różnych kombinacji jednostek i wzmacniaczy, przy normalnych poziomach głośności było ok ale jak chciałem głośno to już nie bardzo to brzmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana radia z ponoć kiepskiej serii CDE-9881R na CDA-9855R da dużo na plus ?

sam mialem cde 9881r i grala ladnie, ale po przesiadce na cda 9853 zdziwilem sie jak bardzo mozna na niej skonfigurowac caly system, najlepsza zaleta w tych radiach sa aktywki i czasowki :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana radia z ponoć kiepskiej serii CDE-9881R na CDA-9855R da dużo na plus ?

sam mialem cde 9881r i grala ladnie, ale po przesiadce na cda 9853 zdziwilem sie jak bardzo mozna na niej skonfigurowac caly system, najlepsza zaleta w tych radiach sa aktywki i czasowki :kwasny:

miałem jakiś czas 9855 i o ile jakość dźwięku była dobra to już cała reszta nie bardzo...jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia a dotykowy pasek zamiast przycisków numerycznych doprowadzał mnie do wrzenia za każdym razem jak próbowałem zmienić coś w trakcie jazdy...wg mnie warto dołożyć do 9835
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy alpine to jedyna firma ktora wchodzi w gre , denerwuja cie wysokie tony to moz jakas ciepla klucha od clariona albo cos z kenwoodowego brzmienia ??

 

El comp az takie zle nie sa ale z pewnoscia to one i radio to najslabszy punkt systemu choc ja bym najpierw myslal o wymianie radja .....

 

..... ten steg po testach u mnie dostal odemnie latke troche ostrzacego w gornych rejestrach wiec jezeli nie tylko w mojej konfiguracji on tak gra i doda sie reszte elementow to moze wyjsc niebezpieczn mieszanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 napisał/a:

El comp az takie zle nie sa ale z pewnoscia

żebyśmy się dobrze zrozumieli...nie twierdzę, że są złe...po prostu maja specyficzne brzmienie przy wyższych poziomach głośności co można spotęgować albo złagodzić resztą klocków...

 

 

Reszta zacytowanego zdania tlumaczy ze ja tez uwazam ze to nie jest klocek najwyzszych lotow :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...