Skocz do zawartości

Skrzynka do Rockford Fosgate Punch HX2 15"


juby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[center:d9ae2fbfda]Witam[/center:d9ae2fbfda]

 

Przeglądałem forum w poszukiwaniu (i mam nadzieję, że nie ominąłem) jakiejkolwiek info o skrzyni do w/w głośnika (ta starsza seria z papierową membraną).

 

Pisałem dwa razy i dzwoniłem do jakiegoś gościa z forum, który ponoć robi dobre skrzynki, ale echo. Prosić się nie będę...

 

 

Rodzaj muzyki: raczej każda, ale głównie taka, która dobrze masuje plecy (wiadomo o co kaman)

 

Auto: E34 kombi

 

Napęd z (prawdopodobnie) Hifonics Brutus BX1000D, bo JBL GTQ400, Crunch 4004, Crunch 6004 (wszystko starsza seria) nie teges....

 

 

 

Reasumując: kupię dobrą skrzynkę w rozsądnej cenie, lub zaadoptuje projekt/ wymiary do tego głośnika.

 

 

Z góry dziękuję :padam:

 

 

P.s. Jest sens jakiejkolwiek próby z tym sprzętem w DB Drag' u???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podaj jaki masz głośnik i jego parametry co ?

 

Przecież w temacie jest napisane, że to Rockford Fosgate Punch HX2 15" 2kw.

 

Dodam jeszcze, że głośnik był naprawiany, oczywiście cewka, na którą został nawinięty drut od Helona (troszkę grubszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3115 to seria power a nie punch, a to nieco różnica ,

buda 150 litrów, strojenie w okolice 40 Hz i 1kW będzie mu mało

 

To dziwne, bo na kopułce wyraźnie jest PUNCH...

 

[ Dodano: 2010-03-22, 20:17 ]

3115 to seria power a nie punch, a to nieco różnica ,

buda 150 litrów, strojenie w okolice 40 Hz i 1kW będzie mu mało

 

A co by go dobrze pędziło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zawodach czy na codzień ?? na zawody może bxi-1610 lub jeszcze kilka wacików więcej, a na codzień tak z 600 W chociaż najlepiej klasy AB

 

Zawody może kiedyś.

 

A na co dzień w/w Brutus styknie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kw wystarczy.. Znajomy napedzał w granicach 700wat i było wystarczajaco..

Lekka membrana, szybka naprawde.

Co do strojenia a czego chcesz posłuchac? Te 40hz nie było przesadzone, naprawde sie sprawdził, jak chcesz mozna zejsc na 35hz.. Mała buda dawała mu doskonałej dynamiki a głebi basu nie brakowało..

Niepamietam dokładnie szczeliny ale miała <na oko> 40x5cm i długosc 50cm.. wychodziło okolo 38-39hz po przeliczeniach i grał szybko, nawet z disco dawał sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kw wystarczy.. Znajomy napedzał w granicach 700wat i było wystarczajaco..

Lekka membrana, szybka naprawde.

Co do strojenia a czego chcesz posłuchac? Te 40hz nie było przesadzone, naprawde sie sprawdził, jak chcesz mozna zejsc na 35hz.. Mała buda dawała mu doskonałej dynamiki a głebi basu nie brakowało..

Niepamietam dokładnie szczeliny ale miała <na oko> 40x5cm i długosc 50cm.. wychodziło okolo 38-39hz po przeliczeniach i grał szybko, nawet z disco dawał sobie rade.

 

Na ten przykład:

 

Akon "I wonna love yoy"

 

The Black Eyed Peas: "Boom Boom Pow"

 

i inne tego typu masażery :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie frajde.. Niemyslisz chyba ze trzasniesz 165dB i wszyscy beda ci bili pokłony? To nie jest głosnik do dbdragu, moze i jest duzy, ale dbdrag to nie tylko zasilanie i glosnik. Specjalisci wyciagna zapewne wiecej ale to są testy, przeróbki, i sporo wiedzy połaczonej z praktyka.. Pomiary przedewszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie frajde.. Niemyslisz chyba ze trzasniesz 165dB i wszyscy beda ci bili pokłony? To nie jest głosnik do dbdragu, moze i jest duzy, ale dbdrag to nie tylko zasilanie i glosnik. Specjalisci wyciagna zapewne wiecej ale to są testy, przeróbki, i sporo wiedzy połaczonej z praktyka.. Pomiary przedewszystkim.

 

Wspomniałem coś o pokłonach???

 

Pytam normalnie, to odpowiedz normalnie, a jak nie umiesz, to nie odpowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...