Skocz do zawartości

Jak sporządzić bilans energetyczny w instalacji samochodowej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, że w drugim pomiarze napięcie było niższe jest normalne (do pewnego momentu ono się obniża (choć niewiele) i potem stabilizuje.

Tak też myślałem ale wolałem się upewnić.

 

Ze wzoru P=U*I wynika 320 Wat ≠ 14,4 Volt * 11 Amper .

Grzegorz jak mam rozumieć ten wzór, znaczy co masz na myśli mając na uwadze tą buźkę na końcu

 

Spadki są do przyjęcia czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ery :

1) 320 Wat i 11 Amper nijak się mają do siebie ale nie będę pomiarów Twoich krytykował. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy i jak będziesz miał chęć i czas to zrobimy pomiar razem i wszystko Ci wytłumaczę.

2) Wszystkie instalację w których przy maksymalnym poborze prądy napięcie nie spada poniżej 13,8 Volta ja uznaję za instalacje zrobione bardzo dobrze, 13,5 Volta dobrze a resztę do poprawy. Oczywiście przy włączonym silniku. Więc na drugą część pytania Ci odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 320 Wat i 11 Amper nijak się mają do siebie ale nie będę pomiarów Twoich krytykował. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy i jak będziesz miał chęć i czas to zrobimy pomiar razem i wszystko Ci wytłumaczę.

No właśnie też nie bardzo czaję ocb, może ja znowu coś spieprzyłem a może miernik mam jakiś dziwny...

 

2) Wszystkie instalację w których przy maksymalnym poborze prądy napięcie nie spada poniżej 13,8 Volta ja uznaję za instalacje zrobione bardzo dobrze, 13,5 Volta dobrze a resztę do poprawy. Oczywiście przy włączonym silniku. Więc na drugą część pytania Ci odpowiedziałem.

Grzegorz, do tej odpowiedzi mam pytanie Piszesz że napięcie nie spada poniżej 13,8V to jest ok tylko rozumiem że to jest pomiar napięcia na aku ? Czy na wzmacniaczu ? Ogólnie widzę że przy obecnych klockach i ustawieniach problemu nie mam z prądem, pomiar na maksymalnej głośności na której nie słucham cały czas, więc na głośności na której słucham jest pewnie jeszcze mniejszy pobór prądu. Gorzej będzie jak dołożę A6 i RE SE 10" i dopiero problem może być W tym celu zakupiłem altka 105A i jak coś to będę modyfikacje robił :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...