Skocz do zawartości

Wymiana samochodu i audio.


j4cku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych "graczy" w pewnej kwestii a mianowicie.

 

Posiadam Hondę Civic 6 gen. Hatchback. W samochodzie grało:

Pioneer DEH-2900MPB

Helix Dark Blue DB 62.1

Carpower HPB-602

Powerbas S-10 (MDF bodajże 21 l)

 

Po prostu dobrałem ten sprzęt pod względem kaski, za niewielką cenę chciałem w miarę audio do słuchania.

Oczywiście helixy grały pod radyjkiem, a PB pod CP.

 

Teraz zmuszony jestem sprzedać Hanię i nabyć, że tak powiem 307.

Jednocześnie myślę o zmianie, a w zasadzie ulepszeniu sprzętu grającego.

 

Moja wizja jest taka (oczywiście jak macie lepsze pomysły, proszę o rady):

-zostawić sobie Helixy i podłączyć je pod Carpowera. (czy to ok?)

-wymienić radio na lepsze, w którym będzie możliwość np. odseparowania tonów niskich z przodu i przeniesienia basu tylko na suba, w znacznej części (źle to opisałem, ale wiecie o co mi chodzi)

-dokupić drugi wzmak (jaki?) oraz sub (w zamian za pb, jaki?) - chodzi mi generalnie o mocniejsze uderzenie, bo powerbass grał ładnie, jednak chciałoby się więcej mocy.

 

Lub druga opcja - sprzedać wszystko oprócz helixów i kupić 4 kanałówkę tak aby utrzymało helixy i dobrego subka?

 

Budżet ograniczony niestety tak jak ostatnio - mogę przeznaczyć na ten wzmak z subem i radio do 1300 zł, mogą być jakieś używki tym razem... Czy w takiej cenie realne jest polepszenie efektu? Czy dać sobie spokój i zostać na starych śmieciach?

 

Słucham każdej muzyki z naciskiem na minimale i ogólnie techno-podobne.

 

Co o tym myślicie, co byście doradzili i jak wygląda sprawa z 2 wzmacniaczami?

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-zostawić sobie Helixy i podłączyć je pod Carpowera.

zły pomysł. lepiej go sprzedaj i za ok. 150-200zł kupisz porządny wzmak dla nich, który naprawdę zagra z nimi 'jakościowo' :P

 

co do radia to jakiś Clarion z serii DXZ (stara dobra seria, 2 pary wyjść RCA), np.

http://www.allegro.pl/item962363150_clario...rca_24_bit.html Clarion DXZ 828RX

http://www.allegro.pl/item967795422_clario...lny_okazja.html Clarion DXZ 448r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doradzę inaczej.

Za tydzień w niedzielę jest spot na śląsku.

Przyjedź, będę mieć kilka klocków ze sobą, m.in zestaw odseparowany, kilka wzmacniaczy i kilka ciekawych subów, podłączysz u siebie, posłuchasz i będziesz wiedział coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj cp na przód , tylko kup jakis ciekawy wzmacniacz na przód . A może zamiast wymieniac sub warto sie zastanowic nad dokupieniem drugiej s10

 

Właśnie myślałem też o dokupieniu drugiej s-10 ale jednak wolałbym coś innego - pojedynczego.

A jeśli doradzacie wzmak na przód pod te helixy to jaki? Bo nazwa dobry i tani to ja nieznaju :rotfl: jestem laik 100% :P

Jakbyście mogli kilka nazw zaproponować.

 

A ja doradzę inaczej.

Za tydzień w niedzielę jest spot na śląsku.

Przyjedź, będę mieć kilka klocków ze sobą, m.in zestaw odseparowany, kilka wzmacniaczy i kilka ciekawych subów, podłączysz u siebie, posłuchasz i będziesz wiedział coś więcej.

 

Z miłą chęcią ale nie da rady ponieważ jestem jakby w trakcie transakcji samochodów więc się nie wyrobie do przyszłej niedzieli raczej, jak co będę klikał na pw.

Dopiero wstępnie tworzę wizję co tam ulokować w peżo.

 

peugeot 307... a teraz jeździsz hondą ? będziesz żałował tego manewru... bardzo kapryśne auto ten peugeot

 

Już żałuję i świetnie sobie z tego zdaję sprawę, niestety jest to manewr raczej z przymusu niż kaprysu.

 

Proszę serdecznie jeszcze raz o konkretne nazwy wzmacniaczy, subwooferów, co na przód, co na tył, gdyż na prawdę się nie znam, a chciałbym dokonać w miarę dobrego wyboru jak ostatnio. No i ten budżet.. :hyhy:

 

Dzięki wielkie za zainteresowanie i dotychczasowe posty.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2010-03-22, 13:06 ]

ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...