Skocz do zawartości

GMS 250- warto?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno :P temu GMS-owi mocno drży kosz :P , wydedukowałem to sobie bo sztuka którą miałem przyjemność otrzymać na testy miała na koszu ( na tych czterech "odnogach" co łaczą magnes z "miejscem" montażu) była podoklejaana mata bitumiczna jakże by inaczej jak GMS-05.

Ja bym obstawiał za tym , że Oni ( jako firma jacy by nie byli :wstyd: ) mają zaplecze "bezechowo-pomiarowo-techniczne" i poważnie podchodzą do zagadnienia :P .

 

Kolejny raz potwierdzam to ...najlepszy 25 cm krążący po Allegro w tak dobrej cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie czy można zmienić średnice bassreflexu na większą i jednocześnie skrócić jego długość (łopatologicznie np o 50% - fi 12cm długość 15 centymetrów), czy jest to ściśle związane ze strojeniem i ktoś mający parametry głośnika doszedł, żę jest to optimum?

 

Jeszcze raz - czy można przerobić w jakiś sposób port BR aby był krótszy niż 30 cm dedykowane do tego głośnika :wstyd:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zygmunt85, Wydaje mi się że należy obliczyć jego "objętość" i jeśli już ją masz to dzielisz jją przez długość portu jaką chcesz mieć iwychodzi Ci "pole powierzchni podstawy a z niej już łatwo obliczyć przekrój :wstyd:

 

A mama mówiła że matematyka się przyda :P

 

hehepack, Jak zrobię mój projekt to pewnie zobaczymy się na jakimś spocie SCA w okolicach Rzeszowa :P A na zawody, hmm kto wie - żebyś tylko nie mówił Et tu Brute contra me :D

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiarów portu zależy bezpośrednio strojenie obudowy(nie jest ono zależne od parametrów głośnika, a objętości obudowy, ale ma wpływ na brzmienie głośnika).

Skracając port automatycznie podnosisz strojenie w górę.

Tak samo zwiększając jego średnicę przy pozostawieniu długości.

 

Zwiększając średnicę portu, należy automatycznie odpowiednio wydłużyć port.

 

 

Jedyna opcja, żeby skrócić port, to przeliczyć długość dla mniejszej średnicy, ale tu może pojawić się problem ze świstami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...