Skocz do zawartości

GMS 250- warto?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kolega ostatnio pokazał mi na allegro głośnik GMS 250. Głośniczek wizualnie fajny(prawie jak Kicker :) ) , moc jak dla mnie tez obleci. Ale zastanawiam się czy nie jest to jakiś shit np jak "piździng" ?? Zagra to jakoś w miarę?? Oczywiście cudów nie mogę się spodziewać, ale ważna jest dla mnie opinia o tym przetworniku.

 

Co do zasilania go to jeszcze brak czegoś fajnego, narazie jest jakaś CHINA (i stary sub od kuzyna :) )

Radio Sony CDX-GT212 (+ konwerter SinusLive), przód "zestaw" :/ "buszman" (promocja była :rotfl: )+ dystanse + poprawa tapicerki.

Półka- jakieś pioneery, ale odłączone (oj dostało by mi się za nie :) ).

Kiepsko bo autko niskobudżetowe, nieprzemyślany trochę zakup :) Ibiza '92 1.2i - jedynie silnik ratuje sytuację- SYSTEM PORSCHE i dzicz

 

Inną fajną opcją wydaje mi się Magnat Xpress 10. Czy dobrze mi się wydaje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie spisuje się w obudowie zamkniętej około 25l. Moc jaka jest potrzebna do jego zasilenia to jakieś 100W RMS, nie jest to głośny sub ale za to brzmienie bardzo fajne, w klasie budżetowej warto go zakupić. Jak się ociepli i znajdę chwile czasu zamontuje go u siebie w aucie i wtedy będzie go można u mnie odsłuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam . W 25l closedzie nawet jakis czas gościł w moim bagaju ...mocna pompa, w hip hopie był z niego niezły konkurent dla co ambitniejszego głośnika klasy umownie bardziej high end :hyhy: . Tak to jest kopia niejakiego Kickera ( membrana jest bodaj od kickera a resztę dorobily chinole).Jak nie aspirujesz do ostrego SQ to za te pieniądze nie ma lepszego :hyhy: .

P.S. trochę lipa z zawieszeniem bo nie jest na gumie :) ale "sparcieje" dopiero po latach :hyhy: a kto teraz trzyma tak długo sprzęty :) . Poza tym troche ponad 100 zł a lepsze od wielu piździngów itd.

I nie traktowałbym z ...pogardą firmy GMS :) firma to "dalekowschodnie kopiarki" innych potentatów ale jak chcą (jak zresztą wszyscy bo nie uważam , że WSZYSTKO co chińskie jest beee jak się wie co sie chce to można znaleźć...niestety trzeba sięgnąc głębiej w portfel :/ ) mam twetery ich produkcji i mogę przyjąć wyzwanie od wielu posiadaczy bynajmniej nie budżetowych modeli Morela, Focala i wielu innych co "znamienitszych" producentów głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcąc zakładać niepotrzebnie nowego tematu podepnę się pod ten.

 

Interesuje mnie zrobienie skrzyni zamkniętej na 2ch głośnikach gms250.

 

Aktualnie w bagażniku buczy mi lanzar max 12 i jestem ciekaw czy dwa gms'y przebiją jeżeli chodzi o głośność jednego lanzara.

 

Z premedytacją używam słowa buczenie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I napewno wystarczy bo jak to pisze Szkoper, ktory nimi handluje wystarczy i ze 100wat ja bede w niego pompowal ponad 200wat i wtedy sie wypowiem czy jest pompka czy nie choc akurat to ostatnia rzecz na jakiej mi zalerzy :rotfl: Ja wymagam od niego odrobine kultury , napewno dam zprawozdanie chyba ze wylicytuje inny glosnik to testy GMS'a zostawie sobie na poziej

 

 

Lanzar to buczydlo a skoro wasylwek, pisze ze

mocna pompa, w hip hopie był z niego niezły konkurent dla co ambitniejszego głośnika klasy umownie bardziej high end :/ . Tak to jest kopia niejakiego Kickera ( membrana jest bodaj od kickera a resztę dorobily chinole).Jak nie aspirujesz do ostrego SQ to za te pieniądze nie ma lepszego :rotfl: .

 

To ja mu wierze :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym zestawieniu zależy mi na buczenio-graniu i masażu pleców, dlatego podstawowym aspektem dla mnie jest to czy 2x10' gms > 1x lanzar max 12.

 

Nigdy nie eksperymentowałem z podwójnymi głośnikami, jak i nie miałem możliwości porównać 2x10' z 12' głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksza powierzchnia membrany przy tej samej mocy ze wzmaka bedzie oznaczac wieksze cisnienie.... w teori jeszcze zalerzy w jakiej skrzyni , a jak chcesz dobrego masazu to proponuje mocniejszy wzmak bo sie nie dziwie ze lanzar buczy pod tak mala moca.... brak kontroli i jest efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym setupie zalezy mi na pobawieniu się w budowanie skrzyn i mysle nawet o 4rech glosnikach - dlatego glosniki zerobudzetowe jak i cale zalozenie.

 

lanzar gra w innym samochodzie i pod innym wzmacniaczem tak gwoli scislosci

 

jeszcze cisnie mi się na usta :P, że przy tubie nie mialbym tyle zabawy co przy skrzyni, a glownie o to mi chodzi i takie jest meritum tego nazwijmy to projektu, a w samochodzie ktorym jezdze na codzien znajduja sie "troszke lepsze klocki)

 

 

 

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://miwa.zgora.pl/images/stories/gms250s.jpg

 

Dedykowana skrzynia BR wygląda w ten sposób.

 

 

Moje pytanie czy można zmienić średnice bassreflexu na większą i jednocześnie skrócić jego długość (łopatologicznie np o 50% - fi 12cm długość 15 centymetrów), czy jest to ściśle związane ze strojeniem i ktoś mający parametry głośnika doszedł, żę jest to optimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ten projekt nie był odpowiedzią na Twoją skrzynke :P w tym samym czasie zaczeliśmy pisać :D

 

I moje pytanie odnośnie portów BR dotyczy wszystkich głośników - tzn czy zabieg ten jest wykonalny i czy mozna go wykonac poprawnie aby nie zmieniać strojenia skrzyni, zmieniajac w odpowiednich proporcjach dlugosc i srednice BR :P

 

Co do brzmienia głośników to ile ludzi tyle opinii :P jak uzyskam potrzebne mi informacje na dniach sklepie skrzynke i postaram sie opisac jak to wygląda w moim odczuciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...