Skocz do zawartości

Akumulator do Opla Vectry 1.7D


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić nowy akumulator do mojego Opla Vectry 1.7D 57KM :) Do tego czasu miałem 2-letniego 4Max 60Ah, z którego coś zaczyna uciekać energia. W ciągu ostatnich 2-3miesięcy, zdarzyło mi się kilka razy, że mimo odłączenia klemy po zaparkowaniu, musiałem pchać/ciągnąć kloca, żeby odpalił. Mój brat wyjechał w góry, ale bez samochodu, więc wpadłem na genialny pomysł, żeby od niego wypiąć aku, bo ma Centrę Futurę coś w okolicach 45-50Ah, niepamiętam. Odpala jak marzenie, prosze się nie śmiać, ale dla mnie jest to powód do radości, bo po 2 dniach stania z podpiętą klemą normalnie kręci. Tydzień temu, zdejmowałem koła, żeby sprawdzić śruby i zostawiłem swojego z podłączoną klemą od soboty wieczór do poniedziałku rano. To nie jest śmieszne, dobrze że mój tata jakoś później jechał do pracy, to "wzielim my go na linkie";] Nawet kupiłem ostatnio do niego najlepszy model świec Boscha pod mój silnik i wydałem 170zł z wysyłką, zawsze to 3 lata gwary! Teraz tak patrzę, to Dzisiaj ma listonosz mi je przynieść, też się zobaczy...

Wg. mojego taty te 60Ah, to maksymalnie duży aku, jak na mój silnik i alternator. Chciałem kupić sobie jakiegoś Boscha, fundusze nie są jakoś specjalnie bardzo ograniczone, jak trzeba coś kupić, to trzeba. Ze 300, max 350zł mogę przeznaczyć. Ale wg. strony http://www.akumulatorybosch.pl/wyszukiwarka.asp do mojego silnika chcą ładować 70-74Ah. W ekatalogu InterCarsu to samo.

I czym się różni od siebie w Aku BOSCHa te S3, S4, S5. Jest to chyba przeznaczenie do wielkości samochodu, ale jakie to ma swoje techniczne i praktyczne odzwierciedlenie? Co mi to da?

Co mi radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec już dwa lata kręci VW T4 2,5D na Centra Futura + 60aha gdzie zalecana jest 80-tka. Bosche dobre ale drogie. Centra Futura, Forse( ukraińskie akumulatorki na płytach wapiennych też bardzo bardzo dobre, ta sama technologia wykonania co w futurach) prezentują najlepszy stosunek jakości do ceny i te Ci polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że nie ma co oszczędzać, na początku miesiąca kupię dobry aku. Narazie wypatrzyłem sobie BOSCH S5 74Ah 750A. Jest coś lepszego w klasie do 400zł? Mój brat ma Centra Futura 47Ah 450A i bardzo ładnie sprawował się w Tipo 1.4 w te mrozy, a nie był garażowany, zawsze kręcił jak szalony, a nie był chyba ładowany pod prostownikiem przez całą zimę. Rzecz jasna, chodzi mi o taki, tylko 70+Ah. Macie jakieś inne propozycje, które byłyby lepsze, niż w/w BOSCH?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam centre future co prawda 50A ale swietnie sie sprawuje i cena bardzo rozsadna, polecam ,

 

p.s Ja mam vectre w benzynie wiec dlatego mniejszy styka :P

 

[ Dodano: 2010-03-18, 20:50 ]

Moze nie mam racji i koledzy mnie naprostuja ale wazniejszym parametrem od pojemnosci moze sie okazac prad rozruchu szczegolnie w przypadku diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...