Skocz do zawartości

Problem z zestawem Blaupunkt RAAATUNKU :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem zestaw Blaupunkt GTc 662 Mystic Series (16cm.+tweeter ) do samochodu Peugota 206 na oryginalnych kablach głośnikowych, radio to jakiś wyższy model sony. Głośniki grały już ze 3 godziny i cały czas słychać niemiłosiernie tony wysokie , takie ostre "syczenie" :) ustawienie na -7 wysokie a bass +8 ( w skali 10) przy cichym graniu można jakoś słuchać. Dodatkowo wogóle nie słychać środka :/ . Problem z radiem? , kablami? może założyć dystanse? czy jak dodam bass w bagażniku to się polepszy? Czy warto te głośniki podłączyć z wzmacniaczem Magnat Edition Four ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewytlumione drzwi i ich konstrukca wpływają na ilość i jakość NISKICH tonow. Do tweeterow to nie ma znaczenia

dobrze dodaj do tego kiepskie glosniki i radio sony, a jak jeszcze malo to przeciw faze

 

jezeli chodzi o te glosniki to mam troche z nimi doswiadczenia

blaupunkt d

 

 

Zen850CSi sprawdz jeszcze fazy nie tylko prawy lewy ale rowniez przod tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewytlumione drzwi i ich konstrukca wpływają na ilość i jakość NISKICH tonow. Do tweeterow to nie ma znaczenia

dobrze dodaj do tego kiepskie glosniki i radio sony, a jak jeszcze malo to przeciw faze

 

jezeli chodzi o te glosniki to mam troche z nimi doswiadczenia

blaupunkt d

 

 

Zen850CSi sprawdz jeszcze fazy nie tylko prawy lewy ale rowniez przod tyl

 

 

Myślisz ze to przyciszy tweeter i uwypukli srednie??? :orany: Przeciwfaza sprawi ze nie będzie basu lub będzie dudniacy. Na średnie nie ma to prawu żadnego wpływu a na wysokie prawie w ogóle - nie raz specjalnie zamienia się fazy tweeterow by poprawić np scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...