Skocz do zawartości

Moja pierwsza instalacja - Clio 1


marcin-real
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i jest ;) :) :)

Alpinka 7906R

http://img141.imageshack.us/img141/5104/zdjcie1762.th.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/8214/zdjcie1763.th.jpg

http://img809.imageshack.us/img809/9364/zdjcie1766.th.jpg

http://img809.imageshack.us/img809/4166/zdjcie1774.th.jpg

 

...

 

Będzie nowa zabudowa - bardziej profiiii ;)

chowanko pod spód .... ale gimnastyki co nie miara - bo to pudło zawadza ;) a do upchania ... 2 wzmaki , duże zwrotki, kondek , rozdzielacze , zwrotka .... Plan już jest - teraz byle szumów nie łapać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał byś kilka słów o MB Quart PVI-216? Ciekaw jestem jak grają, kiedyś to był producent całkiem przyzwoitych przetworników, a jak jest teraz?? pozdr

 

Mam ten zestaw, moja konfiguracja to :

DECK Clarion DRX960RZ

Wzmacniacz Alpine V12 MRV F303 4X50w rms

 

Aktualnie zasilam je w mostku 2X120watt rms, w bi-ampingu grają ładnie ale trzeba siedzieć i jeszcze raz siedzieć, słuchać, kręcić potencjometrem od kanałów gdzie zasilamy tweetery.

Na zagranicznych forach ludzie twierdzą że jest to niska półka high end w porównaniu z Focalem K2.

Moje wrażenia z odsłuchu głośników: Płyta oryginalna Bryan Adams - Unplugged - kawałek na żywo - Heaven, jest po prostu tak jak ma być, głośniki tak wiernie odtwarzają pasmo, tworzą ciekawą scene że można się zasłuchać, słyszeć nawet kiedy piosenkarz bierze oddech, a najlepiej brzmią na riffach gitarowych, vocale dla tych głośników to nie problem, każdy kto słucha u mnie np Celine Dion, Andrea Bocelli, Dire Straits, Queen, Eros Ramazotti stwierdza, że słuchając na tych głośnikach można całkowicie odizolować się z otoczenia na pare minut :zawstydzony: Co tu jeszcze ciekawego napisać : pasmo przenoszenie 38hz - ładnie grają niskim dołem jeśli nie jest za duży litraż drzwi, z tyłu uczucie jakby siedziała jakaś 10 subwoofer.

A teraz minusy - tweetery :zdegustowany: podział pasma 2900hz - uważam że jest to za ostro, aktualnie mam ściszone na zwrotkach o -5db i dalej nie jest to co trzeba, robię własne zwrotnice z komponentów MKP Jantzena, podział pasma na 4800hz bo tyle np mają PVI269 gdzie również jest PTK40 wysokotonowy - co do wysokotonowego należy wspomnieć o technologi widesphare czyli kopółka tytanowa odwrócona o 180stopni wklęsnięta, producent zapewnia że słyszeć dźwięk wszędzie, nie ważne gdzie będziemy siedzieć - ja czegoś takiego nie zauważyłem.

Kondensatory są raczej liche, dawniej Mb Quart robił lepsze sprzęty PVI to następca RVF(Ja kupiłem te PVI216 w Chicago z Maxxsonics), tak samo miałem w TEC SPL6PK - zwrotki za 200zł a jak zmieniłem kondesator 10uF na inny z elektronicznego za 15zł zagrało o niebo lepiej i łagodnie.

Uważam, że do tych głośników PVI216 potrzebna jest jednostka wyższej półki, oraz wzmacniacz który nie ostrzy na górze a gra neutralnie, ale możemy pisać i pisać, trzeba posłuchać, jak narazie nie miałem osoby która nie była by zachwycona jakością i odwzorowaniem tła, w Polsce kosztują prawie 1100zł, ja wyrwałem za 135$nówki, więc uważam że za cenę na Ebayu jest to dobry zestaw :super:

Edytowane przez Kisiel888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że do tych głośników PVI216 potrzebna jest jednostka wyższej półki, oraz wzmacniacz który nie ostrzy na górze a gra neutralnie, ale możemy pisać i pisać, trzeba posłuchać

coś mi się wydaje, że to ciekawy zestaw może być...tylko cena troszkę nie teges (1100zł) dzięki za opis wrażeń z odsłuchu pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szkoda i to bardzo... w wsadziłem w tego gada grubo ponad 10 tyś - i ogromny wkład czasu i serca ...

No dokładnie, raz- kasa, dwa- robota i zaangażowanie, tego się już nie wyceni. Miałem podobnie w lipcu ubiegłego roku.

Ciężko teraz o dobrze utrzymane auto, 1k kilometrów można zjechać za autem i może być mało, za dużo szrotów naściągane jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...