Skocz do zawartości

jaki kabel pod dwa wzmacniacze?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze była masa tematów na ten temat na wielu forach , mam dwa wzmacniacze

- rodek r1900n - 4x 24 A

- kenwood ps 150 - 2 x 20 A

próboje dobrać do tego jakiś kabel i z tabelki wychodzi mi ze 50mm kw z tym że jest on dość gruby a wejście na wzmacniaczu rodek ma 6mm śr i wiecej kabla tam nie wepchne.. poco więc grubszy kabel? kupić taki, żeby wszedł na styk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi kolega - zakupić odpowiedni rozdzielacz , bo i tak będziesz go potrzebował i z niego ciągnąć ciensze przewody już do wzmakow. Lepiej raz kupić grubszy kabel i mieć go z głowy niż potem pocic się czy nie jest za cienki itp..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez rozdzielam jak ty

50mm2 na 2 razy 21mm2 (rozety z bezpiecznikami)

 

2 mocne wzmaki

 

Steg K4.02

i

Steg K2.02 wlasnie kupilem przedostatnia sztuke :-)

 

i kupuje spaware - polski kabel produkowany w fabryce w Turku "Elektrokabel" czyste OFC izolacja bardzo dobra - miekciejszy od dedykowanego do CA - mialem go w lapie

cena 20zl za metr w hurtowni elektrycznej

 

tu masz te kable - strona fabryki

http://www.elektrokabel.pl/produkty.php?id=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz moj temat

 

http://www.strefacaraudio.pl/forum/topics5...highlight=ghost

 

kupilem te rozdzielacze na + i na mase

i oprawke bezpiecznika

 

wyglada to bardzo solidnie i w porownaniu do Stingera ktorego mam takze 2 rozdzielacze moim zdaniem lepiej

estetyczniej i dokladniej wykonane

 

nie wiem jak beda dzialaly woltomierze w tych rozdzielaczach bo jeszcze tego nie montowalem

 

Całość nabylem od Axela - jak zwykle szybko, profesjonalnie i znacznie taniej niz u konkurencji

 

Takze polecam firme Ghost i sklepik Axela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Pobór prądu R1900N przy obciążeniu 2Ohm to około 80 Amper;

Pobór PS-a przy obciążeniu 2 x 4Ohm to około 24 Amper;

Razem 104 Ampery przyjmując długość przewodu do 5 metrów starczy przekrój 35mmkw.

Stosując kondensator raczej nie przekroczysz prądu 100 Amper przed rozdzielaczem czyli powinien wystarczyć bezpiecznik 100 Amper.

Należy obligatoryjnie zdublować kable :

- alternator <-> akumulator;

- masa alternatora <-> masa karoserii;

- masa akumulatora <-> masa karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już kabel 50mm , idzie do mnie rozdzielacz na dwa mniejsze i zastanawiam sie czy nie dac dwuch bezpieczników za rozdzielaczem - jeden20A na PS i drugi 80A na rodeka, czy tak było by dobrze ? do tego zdublowane kable jak napisałeś wyzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli masz rozdzielacz z bezpiecznikami to możesz zrobić tak jak napisałeś.

Uwaga

1) Musisz dać obligatoryjnie bezpiecznik na kablu plusowym przy akumulatorze;

2) Zdublowany przewód alternator <-> akumulator musi być zaciśnięty (zaprasowany) i dodatkowo zalutowany <-> chodzi o pewność połączenia.

Jak go założysz sprawdź czy nigdzie podczas eksploatacji samochodu nie przetrze się lub nie przepali od np. kolektora wydechowego jego osnowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżę trochę temat. Ostatnio miałem na ok 2 godz podłączony wzmacniacz w mostu 1x500 4Ω pod suba i po tym czasie przewód zasilając był już trochę ciepły być może od silnika troszkę . Przekrój tego przewodu nie wiem jaki był bo nic na nim nie pisze ale mam kawałeczek innego przewodu troszkę grubszego niż ten co był zamontowany i na nim pisze 735/0.12mm 105ºC.

Będę chciał kupić jakieś dobre przewody które wystarcza pod ten wzmacniacz (a w przyszłości może będzie coś większego tak ok 750W-1kW) przy 4Ω to dopiero moje początki )i dodatkowo jakiś drugi wzmacniacz pod przód 2x 200W 4Ω to napisałem takie max może w przyszłości)

I teraz czy ten przewód

KABEL ZASILAJĄCY 2AWG (35mm2) CCA Lexton

będzie odpowiedni bo nie wiem jak on wygląda w porównaniu do tego mojego jeśli dobrze odczytuje z tego co pisze na nim to będzie 3 razy grubszy niż ten u mnie i powinien już wystarczyć. Jeśli nie to może coś od nich http://www.elektrokabel.pl/cennik.php#OnS%201 tylko teraz jaki przewód LgY 450/750V 1 x 50 cena za metr 22.28zl czy

LgYc 450/750V 1 x 50 cena za metr 25.46zł (są jeszcze takie oznaczenia ale to raczej nie to OnS 1H01N2-D 100/100V 1 x 50, H00V3-D 1 x 50 ceny podobne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę trzeba wziąć również że taki kabel 50 mm2 dosyć ciężko się układa bo to jedank kawał kabla jest :D Jak kolega nadmienił ma 25 mm 2 i to już jest ciężko bez narzędzi a co dopiero 50

Swoją drogą :

i kupuje spaware - polski kabel produkowany w fabryce w Turku "Elektrokabel" czyste OFC izolacja bardzo dobra - miekciejszy od dedykowanego do CA - mialem go w lapie

mieszkam 25 km od turku :rotfl: Pozdawiam wszystkich z tej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Posiadam wzmacniacz Powerbass XMA5670IR 5-kanałowy mam w tej chwili przewód plusowy i minusowy 20mm2 plus i minus bezpośrednio prowadzony od akumulatora i tu moje pytanie czy te przewody są odpowiednie do tego wzmacniacza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...