Skocz do zawartości

SL neo 25 a 28


Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze przez "Ż" załóż, a po 2 nie lubie tego typu odpowiedzi, bo nie od tego jest forum, to jak robić zadanie z matematyki z jedną niewiadomą i strzelać co jest pod "x" by zadanie wyszło. Po to jest matematyka - forum by szybciej i mniejszym nakładem finansowym to zrobić. Nie mam tyle kasy by sobie kupić zwrotki z allegro za niewiem ile by cos było nie tak nie wiem moze ma nizsze cięcie tweetera, które moze a nie musi przyjarać go, moze cos innego jeszcze nie wiem, dlatego pytam. Moze ktoś miał to po co mam zamawiać i kombinować. Jak mi ktoś odpisze to fajnie jak nie to swiat sie nie zawali i nie bd mieć do nikogo zalu i czy coś. Ale taki typ odpowiedzi kompletnie nic nie wnosi do tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie pytam jak to zagra, moze mi to ktoś przy okazji z doswiadczenia powiedzieć, pytam sie tylko czy mi nie sfajczy tweetera innym cięciem to wszystko. A co do zakładnia tematów to nie bd sie odnosić do starych tematów w których nie wszystko jest zawarte co chce wiedzieć o tym czy tamtym, po za tym dochodzą nowe doswiadczenia uzytkowników, gdzie moze ew. cos sie zmieniło, szybciej mi napewno ktoś odp, fakt załozylem pare banalnych powtarzających sie tamatów ale to raz z powodu lenistwa a 2 po prostu nie znalazłem choć faktycznie bylo, zle szukalem to wszystko :) wiec nie ma sie o co rzucac :)

 

[ Dodano: 2010-03-06, 15:25 ]

PS czy znacznie sie zmienia różnica w grze woofera ze zwrotnicą a bez niej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to jest odp :), te z zestawu neo 25 mają 3000 Hz, 12db/okt a tamte 2500 Hz 12db/okt. czyli 500 Hz róznicy, jest to duza róznica, jakby "pół tonu" nizej. I czy warte są 50 zł czy mam sie targować :) ?

 

[ Dodano: 2010-03-06, 16:07 ]

a czemu w poprzedniej wersji nie bylo zwrotki dla wooferka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie będzie OK ale ... jeśli te 25 mają wyższe FS (a mają na bank) , to może te 500hz mieć spore znaczenie i można je spalić ... teoretycznie . Sprawa druga to dopasowanie SPLu woferków i tweeterów , tu znów musiałbyś potem kombinować z L-padem , bo może (nie musi) się okazać że 25 jest głośniejsza od 28 ...znów teoretycznie , bo można znaleźć ze mają tak samo ale rożnie to bywa z opisami , więc jak już widzisz takie podpięcie pod taką zwrotkę przed zakupem to nie jest taki znów głupi pomysł :) .

 

PS: ta zwrotka od 28 to też chyba tylko do tweeterów jest i woferki lecą bez filtracji , a wskazuje na to tylko jedna cewka. Nawet zakładając że filtr dla wofera jest 1 stopnia to potrzebne by były 2 cewki (jedna dla wofera i druga dla twetera).

 

Reasumując wymiana jest wywaleniem kasy ...i to w ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to uratowaliście moje 50 zł, tak zapytalem z ciekawosci, nie doszukuje sie znacznych uchybień jak na mój pierwszy przód, ani tweetery nie drą mordy, woofer hmmm czasem mało średnicy przy rocku, brzmieniach metalowych itp, ale grunt ze góra nie kłuje, kickbas jest fajny, myslalem ze zmiana zwrotki wniesie cos jeszcze wiecej :) ale jak mówicie ze nie ma sensu to pewnie nie ma sensu :) pod koniec lata bd chyba kupować albo rainboowa saxa albo hertz'a hsk. Troche lipa bo mam dziwny gust, slucham i hh i metalu :) tu i tu mam fajne kawałki, rock i relaksacyjna. A wiec nie wiem co bedzie, narazie jestem zadowolony, na tym forum wogole konkretnie dopiero mi doradzono, od tamtej pory sie trzymam tu dzielnie czasem robiąc wieksze czy mniejsze głupie błędy i dlatego dzięki za wyrozumiałość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...