Skocz do zawartości

Scan Speak "subtelne" rozterki nt. tweterów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto pacjenci :

Ten : Z korekcją fazy

i drugi : Bez korektora fazy

 

Z mojego dotychczasowego, skromnego grzebania wychwyciłem, że twetersony z korektorami fazy są bardzo czułe ( nielogiczne bo te "pierścienie" powinny to właśnie...niwelować) na ukierunkowanie , po prostu lubią mocno grać w facjatę :) .

Przymierzam się do zakupu skoro mam wybulić na górę ponad tysiaka to...profilaktycznie proszę o jekieś ewentulanie głosowanie na które się zdecydować?

Czy może ...jeszcze coś innego?

Mało tego powstawiane we fury, mogłoby być ciekawym wyzwaniem, nie mam co robić to choć sobie słupki wymontuję i będę na spokojnie w domu obrabiał.

z góry thx.

Ten z korektorem zda sie być bardziej liniowy ale i tak będą latać w 3 way na pewno powyżej tych "problematycznych" 2 kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo...wiking :) umie budować spikery :hyhy:

Po prostu mam jazdę na SS :)

dan czemu inne i które?

 

P.S. skłaniam sie ku właśnie...albinosom

Już nie raz okazało się, że na wykresach to jedno a po aplikacji całkiem inne :rotfl:

Ogólnie wychodzi na to , że ten "korektorek" kosztuje stówkę więcej teoretycznie mocno pomaga więc niejako ja na dzień dobry mierze w te droższe ale...no właśnie, gdyby były po 200 zł za szt. już dawno bym je ćwiczył :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żeby nie okazało się tak jak w przypadku Vify XT, gdzie ten głośnik okazał się bardzo kierunkowy.

 

Chyba Raadek wspominał o tym.

to prawda wspominał i wyleczył mnie z nich

i jeszcze Pawel_S mi napisał, że te małe xt nie mają nic wspólnego z większym bratem

 

wasylwek,

od kiedy ss wprowadził vife pod swoimi oznaczenianiami i nie wiadomo do końca co jest co to mocno bym się zastanowił. Ja ostatnio słuchełem 2904/6 i się mocno rozczarowałem. Dużo więcej się spodziewałem po tej klasy tweeterze. Napewno go nie kupię.

 

Ja też się rozglądam za tweeterem tylko ja myśle o PHD AF 1.C TW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już coś panowie ... zaczynam jednak myśleć na NIE dla SS ($) :) .

Hmmm.... nie mam złego twetera w tej chwili, ładnie mi gra mój :) ...GMS, ale czas się brać za obrobienie słupków i trzeba uderzyć w docelowy przetwornik (nie mam na myśli rozmiaru) :wstyd: .

Najgorsze w mojej sytuacji (w sumie troche zrozumiałe) jest to , że wszystko muszę...niestety zakupić by poćwiczyć.

Miałem PHD (mały budżecik :) )... ładnie to grało ale sami wiecie...pogoń trwa :) .

Muszę przemyśleć .

Od kiedy pamiętam zawsze wybierałem elementy do 2 czy 3 way różnych firm myslę , że to dobra droga do... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam już colorisa i proa26 więc zawita tylko tec i 3-way pasywne po walce ze zwrotką

Możesz wierzyć lub nie ale coloris nie nadaje się do 3 way'a.

Od kiedy pamiętam zawsze wybierałem elementy do 2 czy 3 way różnych firm myslę , że to dobra droga do... ???

...do nikąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam już colorisa i proa26 więc zawita tylko tec i 3-way pasywne po walce ze zwrotką

Możesz wierzyć lub nie ale coloris nie nadaje się do 3 way'a.

Od kiedy pamiętam zawsze wybierałem elementy do 2 czy 3 way różnych firm myslę , że to dobra droga do... ???

...do nikąd?

 

 

Co do Colorisa - dokładnie, w 3way zabierzesz mu to czym on najładniej gra.

 

A co do mieszania komponentów - nie koniecznie do nikąd. :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDS 06 ... :) już miałem :) posiadam w tej chwili...lepsze (pojęcie względne :wstyd: )

Tec chwalony i pewnie dobry ale...za wielki gabarytowo (czasem trzeba ...kompromisować :) )

Góra szukana, ale tak bardziej...z przymusu jak potrzeby :)

Chyba jednak ...słusznie należy przystopować :)

 

Raadek Ty to potrafisz "tchnąć" w człowieka mobilizację :) jak do nikąd... to wszystko wypruję i zbuduję na Pieyingu przeciez to "topowa firma specjalizujaca się (typowo) w nagłosnieniach Car-audio" :) .

 

Znacie co nieco mój setup czy zaowocuje w moim przypadku zakup tak...snobowej :) ( badźmy szczerzy ku... drogiej) góry czy lepiej skupic się na... dostrojeniach* itd. ?

*cokolwiek (byleby nie ponad siły ) miało to znaczyć, juz nie raz słyszałem , że za mocno skupiam się na "klasie" sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie co nieco mój setup czy zaowocuje w moim przypadku zakup tak...snobowej :wstyd: ( badźmy szczerzy ku... drogiej) góry czy lepiej skupic się na... dostrojeniach* itd. ?

Chcesz kupić taki przetwornik nie słuchając go?Radze pofatygować się gdzieś w celu zapoznania się z tematem.Nie każdy hajend każdemu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu

roznia sie przedewszystkim profilem brzmienia i szerokoscia promieniowania

ad1 dosc przejzysty liniowy (zgodnie z wykresem) detaliczny ,niestety powinien grac jak najbardziej nakierowany na sluchacza(ja mam na podlokietnik na wysokosci kusterka(ale to w/g mojego widzimisie)

ad2 troszke piaszczysty aczkolwiek przy odpowiedniej aplikacji (ja mialem na lusterko)i odpowiedniej zwrotce(lub cieciu)daje calkiem przyzwoicie rade maly pik na 12,5k pewnie tak "zapiaszcza ", w porownaniu z ad1 owiele mniej detaliczny na samej gorze u mnie oba testowalem na gienku DM

polecam ad1 jesli dasz rade z aplikacja (nie jest malutki)ale naprawde warty grzechu i brzmieniowo (profilem)bardzo zblizony z rewelatorem

pozdrawiam

maniek

ps wzamian za ad2 polecam neo 29 teca lub odpowiednik z proa lub xete-ca(czasami bywaja używki w podobnej cenie)

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajną rzecz napisał Raadek... w pewnym momencie uciekamy do papierka, do ceny i to się staje wyznacznikiem... sam widze po sobie, owszem nie moge powiedzieć że moje klocki spisują się źle (choć moje ucho zaczyna ostatnio słyszeć "trepowatość" dlsów i czas bedzie na zmiany), ale właśnie niedawno pomagałem koledze zmontować CA w Lanosie i nie ma on tam nic szałowego: na przodzie focal 165a1, sub mds 08, przod po alpinką v12 dwukanałową, sub pod jakimś blaupunktem, radio to p945r. wszystko gra w pasywce.. W czasie strojenia już mi się podobało, potem zapuściłem jedną, drugą, trzecią ulubioną płytę i nie chcialo mi się wysiadać z tego auta- tak bardzo było to miłym dla mnie graniem. wrociłem do swojego i stwierdziłem, że czegoś mi brakuje- niby wszystko u mnie jest ok- w miare liniowo, scena ładnie rozłożona, fajnie wyśrodkowana i... mi się podoba mniej :kwasny: niż w lanosie (a kurde mam sprzęt za naprawde ładną sumkę).. Myśle, że zabawa w CA musi skupiać sie na słuchaniu i dobrej zabawie. Przy czym też ciężko mowić, ze przed zakupem trzeba posłuchać bla bla bla- jest to trudne czesto do zrealizowania- chociażby ustawienie tweetera wspominane wyżej... na momencie nie da rady wszystkiego ustawić, wyłapać, wychwycić. Zaczynam powoli dojrzewać do myśli że tematy typu "co wybrać?" sa bezsensu, choć sam czesto się takimi kierowałem.. Najlepiej samemu próbować. I jasne nie jest to tanie, ale też nikt nie mowi ze ma być.. Mam nadzieje że i ja w koncu znajde swoj ideał, a moze on w ogole nie istnieje... Tak czy inaczej każda sytuacja jest inna, każde auto jest inaczej zbudowane, są różne kombinacje- wzmacniacze, odtwarzacze itd, itp. O gustach już niewspominając- dla jednych jest "detaliczna góra" dla innych "chłodna arktyka". Im bardziej zagłębiałem się w tematyke CA tym bardziej stwierdzam że jestem głupi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej zagłębiałem się w tematyke CA tym bardziej stwierdzam że jestem głupi.

Muszę to potwierdzić i w swoim przypadku i podzielę się jeszcze jednym ciekawym stwierdzeniem które sobie kiedyś zapisałem i stale mam zapisane w notatniku:

" Jeśli słyszysz jak ładnie lub źle gra głośnik to instalacja jest ..... do dupy ".

Jak pierwszy raz to usłyszałem od przyjaciela to chyba pół dnia myślałem co autor (przyjaciel) miał na myśli ale na szczęście sam wpadłem na to co to miało znaczyć. -> Cała instalacja audio której końcowym efektem jest dźwięk wytwarzany przez głośniki ma tylko dokładnie odwzorować scenę czyli zasymulować dźwięk dochodzący z innego miejsca niż umieszczone są głośniki. I tak prawidłowo na to patrząc ..... rzeczywiście dźwięk powinien być interpretowany przez mózg jako fala docierająca z innego miejsca niż głośnik. Jeśli tak nie jest i słyszymy dźwięk z głośników to .... jest źle :kwasny: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z CA to jest jak z budową 'bazy'/domku z drewna w dzieciństwie... Pamiętam jaki mieliśmy z kolegami zapał, gromadzenie desek, kołków, różnych materiałów... Później sama budowa, wbijanie gwoździ, docinanie etc... ile to było satysfakcji i chęci... Po zrobieniu dachu i wykończeniu, samo siedzenie okazało się nudne, monotonne i z czasem drewno z bazy zostało spożytkowane na wyższe cele... czyli wakacyjne ogniska ; - )

PS. sam mam często wrażenie, że kogoś innego zupełnie przeciętny zestaw CA(nawet zwykły boszman,blaupunkt itp.) gra lepiej od mojego z zupełnie innej wyższej półki... jest to chyba zagadka dla psychologa : -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W końcu się...zmotywowałem wybór padł na te ze śpikulcem.

Mam nadzieję, że słuszna to była zaczajka.

 

 

Chwilowo ćwiczę kolca LS29 i w porównaniu do LS29 Neo to jest spora różnica oczywiscie na korzyść kolca ...Neo to wiadomo uznany przetwornik ale od razu słychać że revelator to inna lepsza liga ...wiadomo siano też spore ...jeżeli bedzie w 80% podobny do LS29 to powinno być git ...Akkus mocno te illuminatory chwali, ale czy jest to szczere ...nie wiadomo ...czekamy na opinie nowych spikerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to jest bazować na wymiarach wirtualnych :zawstydzony: moje słupki czeka ostra przeróbka :kwasny: .

Na razie stół i ćwiczonka na sucho, wstępne organoleptyczne lukania (wreszcie mam je i nie muszę czaić na szybkiego jak sie zachowują) ...szok, te 635 Hz rezonansu to nie ściema aż żal mu wycinać to co ma robić średniak :kwasny: .

Myslę tak czuję , że można by u niego zjechać smiało do 1500 Hz .

Jutro potestuję na "hajłendowej" taśmie w samochodzie te kierunkowości trza teraz dobrać.

 

Hmmm... mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...