Skocz do zawartości

Przód 165cm pod czarne klimaty


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś przodu który dobrze sprawdziłby się w hip-hopie R&B Reggae. Nie musi być głośno stawiam na jakość w 100% Zastanawiałem się nad jakimś zestawem PB który byłby godny uwagi ? bądź coś z Phase Linear... Interesuje mnie max 67mm gł montażowej a najlepiej troszkę mniejsza. Budżet do 800zł w używkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym rodzaju ..."depnięć" basowych bardziej należy skupić się na dobrym zamontowaniu głośników (osadzenie i nade wszystko tłumienie) firma jako firma głosnikowa to rola ...drugoplanowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim głośnik przed tapicerkę, inaczej nawet najlepsze głośniki nie pokażą na co je stać i będą grały jak Mandaryna na koncercie w Sopocie. Co do PB bierz serie 3XL i na pewno bas się pojawi, chyba że chcesz już potężniejsze zejście to RE XXX, są nowe na allegro w dobrej cenie 1k zł. także myślę że warto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy kwestię drzwi dystansów itd oraz wzmacniacza... przyjmijmy że drzwi są przygotowane w sposób prawidłowy oraz wzmacniacz będzie dobrany do zestawu tak aby go ogarnął w 100% bo teraz mam Signat Ram 3 MK II ale jego najwyżej na suba dam. Chodzi mi o to jaki zestaw mógłby się sprawdzić w takich klimatach ponieważ nie słucham niczego innego jak takiej muzy. Chciałbym aby zestaw był nastawiony na jakościowe granie ponieważ wolę mieć vol średnio skręcony i delektować się jakością dźwięków. Jednostka sterująca do wyboru Alpine 9812RR lub 9833R ewentualnie zamiana na 9835R w ostateczności. Co do Re XXX wyglądają zacnie ale szukam czegoś max 67mm głębokości montażowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z "neodymkiem" (ale trzeba polować :rotfl: ) trudno wymagac porządnego kopa od "małego" (płytkiego) głośnika.

Na Alegro w tej chwili z "płytkiego monazu" warte zwotu oka sa tylko Vibe, krzyżak je oferuje nie wiem jak to to gra (co niektórzy twierdzą, że "wajby" mają potencjał).

Coś za coś, nie przerobisz furtek, nie zaaplikujesz wszystkiego by poćwiczyć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie ze PB graja mocniej i gorą i dołem od DLS, brdzo amerykanskie granie ze strony PB

 

Moje odczucie po porownaniu ich niestety w innych aplikacjach ,

 

To się wyklucza!

 

Gibons,

Pomińmy kwestię drzwi dystansów itd oraz wzmacniacza... przyjmijmy że drzwi są przygotowane w sposób prawidłowy oraz wzmacniacz będzie dobrany do zestawu tak aby go ogarnął w 100%

 

Trochę dziwne podejście do tematu. Swój przód męczyłem prawie rok i nadal widzę luki w graniu. Niestety to nie działa tak że kupisz radia i wzmacniacz podłubiesz przy drzwiach i będzie bajka. Fakt będzie bajka ale słaba...

 

Zamiast skakać z kwiatka na kwiatek (głośniki) to może warto przeanalizować dokładnie wady obecnego systemu i likwidować je w elementach zwrotnicy zmianie wzmaków.

 

Posiadasz zestaw z "potencjałem" więc może warto go wykorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej napisałem woferów r6a nie włożę do siebie musiałbym ingerować w tapicerkę od zewnętrznej strony a to nie wchodzi w grę z zewnątrz ma wyglądać jak wygląda a wofer niestety się nie zmieści ponieważ jak już wcześniej pisałem blokuje go prowadnica od szyb a przesunąć inaczej zamontować się jej nie da. Stąd poszukiwanie innego zestawu tak dobrze grającego jak r6a bądź lepiej.

 

P.S co według Ciebie sanders znaczy amerykańskie granie ;> ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 napisał/a:

jest takie ze PB graja mocniej i gorą i dołem od DLS, brdzo amerykanskie granie ze strony PB

 

 

sanders156 napisał/a:

Moje odczucie po porownaniu ich niestety w innych aplikacjach ,

 

 

To się wyklucza!

 

Moze i tak dlatego uczciie pisze :)

 

[ Dodano: 2010-03-05, 18:23 ]

P.S co według Ciebie sanders znaczy amerykańskie granie ;> ?

 

Dla mnie to duzo basu i i sporo gornych rejestrow ktore nie koniecznie sa precyzyjne

 

 

Swoja droga mialem ten sam problem co ty a co gra widzisz w podpisie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na tym Signacie którego posiadam zagrały by lepiej niż na USA tak mi się przynajmniej wydaje... tak jeszcze przy okazji skoro pisałeś że miałeś podobne dylematy to czego jeszcze próbowałeś ? może to w jakiś sposób też mi pomoże podjąć decyzję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kombinowanie z plytkimi głosniczkami bylo takie ze zaryzykowalem i bez praktycznie zanych opini w necie chwycielem za portfel i kupilem HERTZ SPACE , ale swojego czasu testowalem HSK i DEGO PO pod spora iloscia wzmakow najlepszy Helix H400 ale byl tez bi amping alpine 3517 + Hifonics EAGLE , axton c500 w dwoch mostkach ( porazka , najgorszy wzmak jakiego mialem )

 

Ciezko sprecyzowac co bylo najlepsze zarowno space jak HSK gra twardo wiec rap nie koniecznie , tylko w drzwiach zafiry pod H400 space zagraly bardziej miekko , dego bardzo fajne glosniczki ale mi tweeter nie odpowiadal ale tez w porownaniu do np. R6A bardziej twardo grajace choc mi bardziej srednica podchodzila z dego , 3XL to mi sie podobalo :) NNagle moje wygluszenie okazalo sie kiepskie bo pod tymi wooferami zaczela mi tapicerka i ciegla grac , ale mocno jak cholera takie male suby , kosztem niestety troche cofnietej srednicy i lekko krzykliwego tweetera ale to nie przeszkadza

 

[ Dodano: 2010-03-05, 19:35 ]

Reasumujac moja chaotyczna wypowiedz - trzeba posluchac :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dzisiaj podlaczylem us ampsa 1600.4 pod dwa kanaly, ktore pedzily vibe se-k 60, i nie zauwazylem do konca tego co wszyscy pisza, ze gora piskliwa i dol mocny, dla mnie zagral na prawde bardzo dobrze, co prawda dol jest na prawde kozacki i ciagnie z wooferow wszystko, ale gora jest bardzo spokojna, troche jakby srednica cofnieta, porownuje go do quadrala, ktory gra "tjb" glosniej, z racji tego ze jest wiecej srednich tonow, ale tez duzo wiecej wysokich (co mi troche przeszkadza). Oczywiscie odsluchiwalem tylko godzine us ampsa, ale po jego podlaczeniu znowu zaczely brzeczec drzwi ;/ dlatego radze jezeli chcesz duzo basu z przodu przylozyc sie konkretnie do drzwi, i poki glosnika przed tapicerke nie wyciagniesz to nic nie zagra jak powinno. Kiedys zmienialem duzo glosnikow i wszystkie praktycznie graly tak samo, bo graly w boczek, i nie wazne czy jedne kosztowaly 100 czy 400 zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też właśnie nad ovation 6 ale półki co najbardziej chyba przekonany jestem na PB 2xl-60C ewentualnie 3xl-6c ale nie wiem czy te nie bedą za bardzo "konkretne" ogólnie mam taką listę tylko nie wiem co wyeliminować... co nie nada się pod mój rodzaj muzyki... może ktoś pomoże mi coś wyeliminować. Lista wygląda tak: (kolejność zupełnie przypadkowa)

 

*Morel Tempo

*Morel Ovation MK II 6

*Dego PO 650

*PowerBass 2XL-60c

*PowerBass 3XL-6c

*Hertz HSK

*Micro Precision

*RE Audio RE-6 Comp

 

To są jakieś tam moje propozycję jednak nie wiem co najlepiej sprawdza się w tym rodzaju muzyki... może któreś z nich zupełnie się do tego nie nadają ? Ja tak jak już wcześniej wspomniałem chyba skłaniałbym się ku którymś z PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś napisałem że szukam zejścia na przodzie ? szukam 2 drożnego zestawu pod muzykę hip-hop raggae i R&B coś co zagra z dobrą średnicą i tłustym bassem. Sub oczywiście też będzie ale pytanie jest głównie o jakościowy zestaw pod ten rodzaj muzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...