Skocz do zawartości

Podłączenie, modernizacja, reinstalacja, reaplikacja. HELP


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gwoli wiadomości :

Dotychczas w mojej karierze CA.

1. zastosowałem kiedyś na tweter (niezłej jakości firmy PHD) kondensator o pojemności 15uF twetery ...uszkodziłem :) (impedancja tego głosnika była4Ω) więc proponuję hamowac z tym 22µF.

2. niedobry to pomysł "mieszać" crossovery pasywne i aktywne to takie misz masz albo stosujesz układy pasywne albo aktywne, niemniej jednak często praktykuje się szczególnie na paśmie kickbasowym (zwłaszcza w układach 3-drożnych, choć w samochodach posiadających suby warto tak robić nawet w 2 way) , układ band-pass ograniczający głośnikom pasmo poniżej np.80- 60Hz z racji dość sporych trudności z wykonaniem takiego filta w sposób pasywny.

3. do zabezpieczenia może lepiej (na pewno wygodniej) niekoniecznie ...korzystnie dla dźwięku zastosować tam bezpiecznik PTC.

4. Wystarczą kondensatory ze sklepu elektronicznego ale...minimum tzw. elektrolityczne BIPOLARNE lepiej zastosować takie o oznaczeniu MKT po prostu elektrolity potrafią mieć spory "rozrzut" tolerancji pojemnośći - 40 i + nawet 60 % dlatego nie są ...najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z "pomieszaniem" aktywki i pasywki powstał z obawy przed upaleniem tweetera, po za tym nie wiedziałem jakie rozwiązanie będzie "lepsze", ale zaczerpnąłem już co nie co informacji i pomału będę dłubał. Najpierw spróbuję podpiąć ori zwrotę pod woofery, a potem puszcze to aktywnie tnąc na radiu.

 

Czyli zamiast bawić się w podłączenia kondensatorów zabezpieczających, lepiej coś takiego zakupić?

Bezpiecznik PTC: https://ssl.allegro.pl/item911526078_bezpie...kotonowych.html Rozumiem że to nie jest jednorazówka? :)

 

Jaką stromość zbocza stosować dla tweetera, woofera i suba żeby się wszystko dało się w miarę łatwo zgrać ze sobą? Tweeter 6dB/okt, woofer 12dB/okt a sub 18dB/okt albo 24dB/okt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...