Skocz do zawartości

Nakamichi CD400 czy CD45z


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, które Naka wybrać. W sieci ciężko znaleźć jakieś solidne porównanie tych dwóch radyjek. Chodzi mi o to, aby radyjko miało pilota (małego, do uchwytu przy kierownicy) i do tego grało przyzwoicie. Systemu przedniego jeszcze sobie nie wybrałem (wcześniej było Supremo), jednak obecnie kompletuje bardziej "budżetowe" audio, niż to, co było wcześniej. Tak więc szukamy Naka w cenie do 700-800 PLN.

 

No chyba, że ktoś poleci coś lepszego, niż Naka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przy NOWYCH bateriach trzeba mocno kierować pilota w panel by...zatrybił.

 

mowa oczywiscie o Nakamichi i tutaj sie musze zgodzić. Ja osobiście bym szedł w cd45 ze względu na mniejszy problem z laserem.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przy NOWYCH bateriach trzeba mocno kierować pilota w panel by...zatrybił.
Ja osobiście bym szedł w cd45 ze względu na mniejszy problem z laserem.pozdrawiam

 

A jaki jest problem z laserem w CD400 a z CD45 nie ma? Może czegos ciekawego sie dowiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym innym :( radiu które ma napęd optyczny :rotfl: ..

 

Kolejny raz się ...powtórzę miałem już 3 Naki w życiu :hyhy: o ile w tym roku były malutkie jaja ( choć przy -25*C raczej nie tylko Naki klękają :hyhy: ) Nie zauważam jakichś wiekszych problemów ze SŁYNNYM skakaniem. :hyhy: .

 

Hmm skoro ma być tanio (budżetowo) to zdecydowanie 45 .

Miłego dzionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym innym :( radiu które ma napęd optyczny :rotfl: ..

 

Kolejny raz się ...powtórzę miałem już 3 Naki w życiu :hyhy: o ile w tym roku były malutkie jaja ( choć przy -25*C raczej nie tylko Naki klękają :hyhy: ) Nie zauważam jakichś wiekszych problemów ze SŁYNNYM skakaniem. :hyhy: .

 

Hmm skoro ma być tanio (budżetowo) to zdecydowanie 45 .

Miłego dzionka.

 

to masz tzw szczęście, albo ja pecha :( ale przestałem z tym walczyć. Udało mi się znaleźć cd ktore nakamichi calkiem niezle toleruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod Wasylwkiem, problemy miałem tylko na spocie w W-wie co byl w styczniu kiedy mielismy wtedy w ok. -20*C. Ale wtedy to sie wogle jaja działy. głosniki przestawały grac. Gilotynie jedna strona przestala grac itp.... Tak to nic wiecej co w kazdym potencjalnym modelu sie nie dzieje w CD400. Ja praktycznie mam prawie wszystkie CD nagrywane i z zadną u siebie nie miałem problemu. Fakt uzywam tylko i wyłącznie plyt "Sony", zadnych innych "wynalazków" nie kupuje "made for Tesco czy for inna Cholera"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym plusem jest to, że mam w tej chwili "wspomagacza" w postaci dekoderów MP3 ( ale to na 100%) nie w tym kaczor bo PCB CD400 i CD500 to to samo.

Jak miałem CD300 (budżet) ale równiez z MP3 to Mp3ki "mielił" lepiej niż audio :rotfl: . Starego Naka miałem krótko (nie wiedziałem co zacz on za jeden i poszoł dalej w świat ):hyhy:

 

 

Jasne, że nie bede chwalił pod niebiosa Nakę trzeba...lubić :hyhy: bo z "kszak" płytami mam również ...jazdy , nie tyle co z odczytem ale z tym co idzie na głośniki :( .

 

he he ...fajnie gra i to mi wystarczy :hyhy: .

 

P.S. używam płyt "ESPERANZA" i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro ma być tanio (budżetowo) to zdecydowanie 45 .

Miłego dzionka.

 

To budżetowo było w cudzysłowie... jak można nazwać system budżetowy, skoro samo radio za 700-800 pln tam będzie. Pisałem tak dlatego, iż nie stać mnie już na trzymanie w aucie Genesisa, Morelków Supremo i naki 700 MKII (nie mogę mrozić pieniędzy w klockach - przynajmniej aż takich), jednak nie rezygnuję z audio w aucie na w miarę przyzwoitym poziomie, dlatego szukam czegoś klasę niżej od tego, co było wcześniej.

 

Czyli jednak mam polować na CD 45z :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, tak się właśnie zastanawiam...

 

Znając kapryśność CD700, jeśli chodzi o płyty ( ta to potrafiła kaprysić nawet przy oryginalnych płytkach, za to super radziła sobie z Verbatimami ze starej serii Metal azo) muszę sobie przekalkulować, czy chce mi się dalej "męczyć" z szukaniem odpowiednich płyt itd, czy też może przebrandowić się na coś innego, tylko zupełnie nie wiem na co, aby dźwięk był na poziomie Naka, jednak nie było problemów z odtwarzaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...