Skocz do zawartości

X-over Pro


rutkam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem ten program, niestety bez charakterystyk impedancji i charakterystyk częstotliwościowych pod właściwymi kątami (kątami pod jakimi głośniki będą grały w aucie) program jest w zasadzie bez użyteczny. Dużo lepiej sprawdza się Speaker Workshop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś sensownego uda się uzyskać

Bez wprowadzonych charakterystyk wynik pracy będzie podobny jak licząc elementy zwrotnicy prostym kalkulatorem.

Często nawet dysponując charakterystykami ciężko zgrać ze sobą poprawnie dwa głośniki, nie mówiąc już o braku jakichkolwiek danych.

Popróbować można, czemu nie tylko czy warto na to tracić czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się...w całej rozciągłości tematu.

Mam pewne doświadczenie, niby program liczy wiele parametrów ( w niektórych momentach głupieje np. nie da się podstawić niektórych elementów tak jak sobie SAM zaplanujesz np. dziurka na paśmie 600- 800 Hz jest dla niego...niedopuszczalna częstoty musza się "nakładać).

Używałem tego i praktycznie zupełnie inne rzeczy w praktyce wychodzą...koledzy mają rację bez mierzenia to tak jakbyś kupił "uniwersalne" zwrotnice :( ...mam awersję do zrobienia pomiaru ale sam widzę , że bez tego to strasznie pracochłonne (NIE NIEMOŻLIWE :] ) i czasem już mnie dobija...pasywka to straszne rzeźbiarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:]:P:P

 

Śmiem twierdzić, że dla kogoś obeznanego z elektryką-elektroniką samo zbudowanie zwrotnic nie należy do jakichś większych wyzwań. Diabeł (królik) tkwi w szczegółach a te...no właśnie sam myślałem, że "powychwytuję wszystkie" uchem ale...niestety :P , (mea culpa :( ).

 

Zależy jeszcze co masz na myśli ( za pułap sprzętowy i oczekiwania) do budżetowych głośników śmiało można sobie brać elementy..."na pałę" większość zwrotnic dwudrożnych to mniej więcej i tak to samo :P , w tym przypadku kalkulator to już miodzio a program xover to niemal profeska :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli ( Raadka "kminiciela") :( . Raczej chodziło mi o...montowanie Mundorfa do piździngów :] .

Przyznaj szczerze, że istnieje pewien "pułap" technicznych możliwości dla którego nawet nie warto....

Temat jest o programie x-over co wiedziałem to przekazałem ...dlaczego znowu jest bicie piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy forumowicze. A gdzie ja napisałem, że planuje sam zbudować sobie zwrotnice? Na elektronice się nie znam, chociaż bardzo bym chciał. Temat założyłem, żeby dowiedzieć się co nie co o programie i co najwyżej posymulować, jak również w celach informacyjnych, bo nie znalazłem nic ciekawego na temat owego programu, a być może przydały by się komuś te informacje. A co do "kulturalnego" komentarza Raadka to ma on trochę racji, bo nie jestem jakimś debilem z kasą, który musi za wszystko płacić. Niektóre rzeczy potrafię zrobić sam, a na kasie nie leże, żeby z każdą pierdołą lecieć do specjalistów. Jakbym miał wszystko oddawać do zrobienia komuś innemu to ta zabawa szybko mi się znudziła, i mimo, że uwielbiam dźwięk dobrej jakości to dużo satysfakcji daje mi to, że wszystko jak do tej pory zrobiłem sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...