Skocz do zawartości

Rzucamy palenie- E-papierosy


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat prosty, chce by moja mam rzuciła palenie, pada pomysł E-papieros. Potrzebne mi informacje, jak to działa, czy warto, widziałem sporo bubli-je zapewne omijac, czyli co..

Mam nadzieje ze znajdzie sie sporo chetnych osob na zaoszczedzenie kasy i poprawe zdrowia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rzucania palenia, moja matula właśnie jest w trakcie, stosuje lek o nazwie TABEX, 2 moich kolesi rzuciło dzięki temu palenie. Kuracja trwa miesiąc, opakowanie kosztuje ~50zł i starcza na cały miesiąc. Po wybraniu całego opakowania powinieneś już nie dotknąć papierosa. Lek na receptę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TABEX

także polecam: moja mama i mój tata rzucili dzięki tym tableteczkom i nie palą już jakieś dobre 6-7 lat :(

Po wybraniu całego opakowania powinieneś już nie dotknąć papierosa.

Oczywiście potrzebne są jeszcze jakiekolwiek chęci rzucenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Checi to podstawa :( bez nich nawet superlekowi sie nie uda :( j nie pale juz od 11 miesiecy,a uzywalem plastrow NikoPath (zamienniki Niquitin`a) opakowanie to koszt ok 50zl i jest w nim 7 plastrow. ilosc cykili zalezy od uzaleznienia ( ja mialem 3 st. najwyzszy ponad 20 szt papierosow dziennie) ale wystarczyl mi tylko jeden cykl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od głebokości uzależnienia i od czego tak naprawde jesteśmy uzależnieni tzn od nikotyny czy po prostu ,,sięgania po papierosa,,.

Jeśli od tego drugiego to silna wola i e-papieros może dać rade... Jeśli pierwsze to w kolejności bardzo silna wola, farmacja + e- papieros :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, nie pale juz od swiat bozego narodzenia

kupilem fajke za 49 zł i do tego liqidy

przez pierwsze 3 dni nie moglem wyjac epapierosa z reki i ust nie moglem sie nim napalic dziwnie sie to pali

palilem 22 % nikotyny

po trezch dniach przeszedlem na slabszy bo czkwke dostawalem

po tygodniu palilem juz super light i ponownie czkawka co ciekawsze palilem rzadziej

od 14 stycznia palilem juz bez nikotyny ale palilem

od 2 tygodni nawet epapierosa w reku nie mialem po prstu zapomnialem

 

jak narazie jest to najdluzsza przerwa od niepalenia w porowaniu do

 

plastry 3 dni

guma do zucia 5 dni

tabletki 1 dzien

takie kule trzymanie i bicie pradem 8 h

bioenergoterapia 11 h

hipnoza 30 min :(

 

aha palilem od 16 roku zycia przez ostatnie 2 lata palilem 2 paczki zoltych goldenow dziennie czyli cos okolo 50 fajek

 

dzis mi to zwisa i jak narazie nie potrzebuje palic

w towarzystwie czy przy piwie czasami puszcze dumka z elektroniki ale juz nie ciagnie i nie mam glodu nikotynowego

 

moje rady jak palisz duzo kup druga baterie tak avt ci to starczalo na caly dzien bateria sie laduje okolo 3 h

 

i trzeba chciec rzucic palenie :(

jak organizm zapomina o glodzie rece samoczynnie nie szukaja fajki :(

aha nie przytyłem a nawet zrzuciłem 3 kg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paliłem 9 lat w ostatnim stadium po 2 paczki a jak była impreza to 3 czerwonych, a rzuciłem dzięki hmmm koleżance (lepszy efekt od tabletek itp :hyhy: ) :P rzuciłem praktycznie z dnia na dzień, powiedziała ze jetem popielniczką i to jakoś odbiło sie piętnem na mojej psychice :rotfl: hehehe Grunt to chęci i motywacja z tym to i bez dodatków jakiś można rzucić,znajomy też zastanawia się nad tym e-fajkami,ja jakoś nie jestem przekonany do tych wynalazków.Teraz dla odstresowania wole sobie drina wypić :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animek, و عليكم السلام و رحمة الله و بركاته

 

 

Ja paliłem 9 lat w ostatnim stadium po 2 paczki a jak była impreza to 3 czerwonych, a rzuciłem dzięki hmmm koleżance (lepszy efekt od tabletek itp :( ) :P rzuciłem praktycznie z dnia na dzień, powiedziała ze jetem popielniczką i to jakoś odbiło sie piętnem na mojej psychice :rotfl: hehehe Grunt to chęci i motywacja z tym to i bez dodatków jakiś można rzucić,znajomy też zastanawia się nad tym e-fajkami,ja jakoś nie jestem przekonany do tych wynalazków.Teraz dla odstresowania wole sobie drina wypić :P

Moja dziewczyna rzuciła palenie widzac jaką mam niechcec do całowania, gdyż lizać popielniczki jakoś nie umiem :hyhy:

 

 

Checi to podstawa :P bez nich nawet superlekowi sie nie uda :P j nie pale juz od 11 miesiecy,a uzywalem plastrow NikoPath (zamienniki Niquitin`a) opakowanie to koszt ok 50zl i jest w nim 7 plastrow. ilosc cykili zalezy od uzaleznienia ( ja mialem 3 st. najwyzszy ponad 20 szt papierosow dziennie) ale wystarczyl mi tylko jeden cykl.

Mama probowała- nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animek, و عليكم السلام و رحمة الله و بركاته

wszystko fajnie tylko dlaczego piszesz ze mnie blogoslawisz w sesie jako ojciec syna przed slubem ?

 

swoja droga nie uzywaj translatora :rotfl:

 

ويقترح العربية للعلوم

 

p.s. dziekuje za punkta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą dobre chęci ja rzucam od jutra zobaczymy co z tego będzie wypalam ponad paczkę dziennie i to jeszcze marlboro albo davidoff paczka prawie 11zł ehh przeliczyłem sobie i się przeraziłem od jutra rzucam.Dobre chęci wystarczają pierwszego dnia głowa strasznie nap..rdala także wiadomo nauczyć jest się łatwo ale najgorzej rzucić. :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja e-cigareta ma tylko dlatego ze w domu zonka nie pozwala mi palic a czsem nie chce mi sie schodzic do piwnicy, prawda jest taka ze dziwnie sie to pali, a bez własnych chęci nie podchodź do tematu, tak czy inaczej coś w nim jest... :(

powodzonka- jak narazie mi nie wychodzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczek111,wujek google twoim przyjacielem

 

E-papieros to bardzo zaawansowana mikro elektronika. Pozwala ona w sposób kontrolowany i w pełni bezpieczny, na odparowywanie płynu imitującego dym. Nazwy dym mozemy urzywać tu umownie, ponieważ w rzeczywistości z dymem papierosowym ma on niewiele wspólnego.

 

Papieros elektroniczny to trzy zasadnicze części:

 

- ustnik zwany kartridżem który zawiera liquid

- atomizer (tu wytwarza się dym)

- bateria (zasila całe urządzenie)

 

Proces wygląda następująco. W ustniku (kartridżu) znajduje się maleńka gąbka nasączona e-liquidem. Dotykając żarnika umieszczonego w atomizerze powoduje stały dostęp płynu do żarnika. W momencie zaciągania się e-papierosem żarnik rozgrzewa się do temperatury 180 stopni i następuje proces odparowywania e-liquidu. Pojawia się “dym” oraz zapala się dioda led umieszczona z przodu urządzenia. Całość do złudzenia przypomina tradycyjnego papierosa, jednak różnice są zasadnicze. W e-papierosie nie zachodzi proces spalania. Jest to bardzo ważne, gdyż to właśnie zjawisko powoduje wydzielanie się ponad 4000 substancji toksycznych oraz smolistych. Nie trujemy siebie, nie trujemy otoczenia, praktycznie nie dotyczą nas żadne zakazy palenia. Płyn stosowany w e-papierosie to medycznej czystości nikotyna oraz aromaty spożywcze poprawiające smak i zapach “dymu”. Zawartosć nikotyny możemy dobierać indywidualnie stosując coraz mniejszą zawartość.

 

Do wyboru są rodzaje liquidu:

 

W.high -bardzo wysoka zawartość nikotyny 22 mg/ml

high - wysoka zawartość nikotyny- 18 mg/ml

medium - średnia zawartość nikotyny- 14 mg/ml

low - niska zawartość nikotyny- 11 mg/ml

no -bez nikotyny- 0 mg/ml

 

Uzupełnienie e-liquidu następuje poprzez zakroplenie 2-3 kropel, bezpośrednio na gąbkę znajdującą się w ustniku. Jest to zdecydowanie tańszy sposób niż wymiemianie całych kartridży. Należy jednak pamietać o regularnym czyszczeniu ustnika płynami dezynfekującymi bądź wrzątkiem. E-papieros posiada kilka funkcji, które zapewniają bezpieczne użytkowanie. Zaciągnięcie się e-papierosem wiecej iż 15 razy w ciągu minuty powoduje chwilową blokadę urządzenia, oraz sygnał w postaci dziesięciokrotnego mignięcia diody led w czasie 4 sekund. Identycznie urządzenie zachowa się w momencie zaciągnięcia się na dłużej niż 5 sekund. 30 mignięć w czasie 10 sekund, informuje użytkownika o konieczności wymiany bateri na w pełni naładowaną. E-papieros posiada również funkcję samoczyszczenia. Dioda led zapala się wtedy światłem ciągłym na okres około 20 sekund. Ze względu na niemiły smak użytkowanie e-papierosa w tym momencie jest niewskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie nosze z zamiarem zakupu tego wynalazku, palic lubie ale przy obecnych cennach 10zl za paczke to ja to pier.... mowiac krotko i chetnie w jakis delikatny sposob chcialbym sie tego oduczyc.

W zwiazku z tym mam do Was pytanie jakiego e-papierosa oplaca sie kupic na start? Tak zeby nie wtopic kasy w razie w ale zeby tez nie kupic czajsu.

 

[edit] szajsu oczywiscie mialo byc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwala ona w sposób kontrolowany i w pełni bezpieczny, na odparowywanie płynu imitującego dym

Bardzo ciekawe,gdyż w Polsce żaden z e-papierosów nie został jeszcze zbadany :rotfl:

Mało tego nikt nie ma pewności w 100% co on zawiera :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige, tez miałem ten dylemat, e-papierosy niektóre mają wade np. przy mocniejszym zaciągnięciu wylatuje liquid, kumpel tak ma. ogólnie to nie ma tego "zmulenia" jak po normalnej fajce a uwierzcie mi ze tego własnie brakuje w e-papierosie,

marki niestety Ci nie podam bo za duzo tego....

ja mam poltico.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwala ona w sposób kontrolowany i w pełni bezpieczny, na odparowywanie płynu imitującego dym

Bardzo ciekawe,gdyż w Polsce żaden z e-papierosów nie został jeszcze zbadany :rotfl:

Mało tego nikt nie ma pewności w 100% co on zawiera :(

 

w sesie BEZPIECZNY jest bezpieczniejszy od zwyklego papierosa

 

co do badan to epapierosy sa dopuszczone do sprzedazy we francji i skandynawi w sklepach a oni maja bzika na punkie sprawdzania

 

i nikt mi nie powie ze zwykly papieros jest bezpieczniejszy niz efajka

 

 

ige, kup najtansza fajke bo jak ci nie podpadnie to w smieci pojdzie i tyle a kasy nie stracisz

ale z tych najtanszych to polecil bym epapieros

dlaczego ?

juz ci posze bateria lepsza latwiej sie zaciagnac niz innymi fajkami ladowarka samochodowa i sieciowa w zestawie oraz pod usb

i kosztsmieszny :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...