Skocz do zawartości

Rzucamy palenie- E-papierosy


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakies 2 tygodnie dam wam pelne sprawozdanie z pomocnego dzialania e-papierosow bo wreszcie dotrze do mnie dostawa i mam 4 kroliki doswiadczalne + siebie do testow to bedzie mozna jakos okreslic skutecznosc :)

 

Beda to te najtansze po 20zł , jak nie beda kopac pradem to i tak sukces :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie (3 osoby wlacznie ze mna) kopca.. Ciezko mi strasznie ciepnac, ale tez bym chcial.. Ceny zabijaja.. Jebie z japy, rece tez jebia, lachy jebia.. Ale teraz jak zobaczylem temat, to az ide zajarac, a wiem ze jak bym nie zobaczyl tego tematu to by mi sie nie chcialo :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to startuj po e-szluga. Ja sobie pykam kilka na zmiane już od jakiegoś czasu i do tej pory nie zajarałem jeszcze ani jednego analoga.

Ważne dla początkujących - aby się na wstępie nie zrazić, to należy kupić e-papierocha dobrej marki, który robi dużą chmurę, ma dobry smak i kopa w płuco dużo bardziej zbliżonego do zwykłego analoga. Również ważne jest aby się odpowiednio wstrzelić w smak i moc, bo to decyduje o tym czy będziesz się w stanie tym napalić, czy też może będziesz musiał ciągnąć ten wynalazek przez cały dzieć, aż się w końcu wkurzysz, że to nic nie daje.

Koniecznie unikaj takiego badziewia jak "Health". Jeżeli od poczatku nie chcesz się zrazić to wybieraj znacznie lepsze marki z jak najdłuższą gwarancją, bo ten sprzęt jest dosyć awaryjny. W tańszych modelach często padają barerie i atomizery, a każde z nich to 40-70zł po okresie gwarancji. Marka ECIS daje 10 miesiecy gwarancji i jest obecnie jednym z najmniej awaryjnych e-papierosów, COLLINS daje 6 miesięcy i też jest OK. Reszta ma 2 do 3 miesięcy gwarancji, a tańsze do 30 dni lub w ogóle. Ważne są również markowe płyny, bo to decyduje o smaku i kopie, oraz czy Ci to od początku siądzie czy też rzucisz po 2 dniach męki, gdy się nawdychasz jakiegoś taniego smrodu.

Możesz też nabyć e-papierocha drugiej genarecji, która nie ma awaryjnego atomizera (grzałki). Jest za to kartomizer, czyli kardrydż z płynem, atomizer i zarazem ustnik w jednym. Poza baterią nie ma się więc co zepsuć, bo kartomizer co jakiś czas wymieniasz na nowy, więc i grzałka jest nowa. Kartomizer nabity liquidem kosztuje 6-7,5zł/szt. Jest to równoważność wyjarania 6-10 standardowych fajek w zależności jak kto kopci, z tym że jak się w nim płyn skończy to również taki kartomizer możesz sam napełniać liquidem o smaku i mocy jaki sobie wybierzesz. Nie musisz więc co kilka buchów zakrapiać płynem i nabijasz sobie np. 2-4 szt po 20 kropel i masz z bańki cały dzień lub jakąś grubszą imprezę. Przy wielokrotnym uzupełnianiu krtomizera koszt wyjarania równowartości paczki fajek wychodzi jakieś 2-3zł przy stosowaniu markowych płynów. Flaszka markowego płynu kosztuje 20-35zł w zalezności od marki i pojemności. Np. MILD ma wydajne płyny po 20 zł za 20ml, co przeważnie styknie na miesiąc średniego jarania. Collins 34zł za 15 ml, ale smak jest lepszy. Poza tym kartomizer ma większego kopa i przy zastosowaniu płynu o dobrze dobranej mocy spokojnie się tym najarasz tak jak zwykłym analogiem już po kiku buchach. Trzeba się tylko nauczyć to palić, bo nie odbywa się to tak jak przy zwykłej fajce - trzeba ciagnąc lekko, ale trochę dłużej i wówczas buch jest z dobrą i mocną chmurą.

Jest też i wada - iiquidy jest na bazie gliceryny i glikolu (stosowanego w przemyśle kosmetycznym spożywczym i farmaceutycznym). Jest to higroskopijna mikstura więc mocno wchłania wodę i po jakimś czasie wysusza w pysku. To co wydmuchujesz z paszczy nie jest żadnym dymem, tylko zwykłą parą wodną, która jest utworzona z wilgoci pobranej z tej paszczy przez podgrzane opary glikolu. Trzeba więc co jakiś czas czegoś się napić.

 

Tutaj masz największa skarbnicę wiedzy na ten temat: http://www.papierosyforum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz się napatrz na ten krótki post, bo więcej już nie będzie.

Widocznie trzeba tu pisać po jednym zdaniu, aby prosty temat ciągnąć przez 2 tygodnie i na 2 strony, a i tak w tym wszystkim jest mniej konkretnej treści niż w połowie tego mojego jednego postu.

No ale bija sobie pianę dalej przez 30 stron o tym co można napisać raz a dobrze.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Tabex sam rzucilem 2 lata temu (po 9 palenia), moja matka tez nie pali dzieki tabexowi a palila duzo dluzej niz ja, paru moich kumpli tez nie pali dzieki tym pigula, sa bardzo pomocne gdy ktos chce rzucic palenie, podkreslam chce a nie zastanawia sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hallo

 

Zaczne od tego, ze jestem racjonalista i nie wierze w nic czego sam nie doswiadcze, lub jesli na cos nie ma mocnyhc naukowych dowodow.. Teraz do sedna dzisiaj 5 dzien jak zre Tabex i nie wizalem cygareta do ust :D U mnie w robocie dalej kopca, ja nic :/ Nie zauwazylem zadnych skutkow ubocznych, zlego samopoczucia itd.. Jem w/g ulotki. Nie wiem na prawde czy to placebo czy co, ale dziala :?: Takze moge polecic Tabex spokojnie kazdemu, ktory ma juz dosc palenia.. Jestem z siebie dumny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paliłem około 25 lat średnio 30 papierosów,a na myśl o rzuceniu miałem lekkie dreszcze :)

A od dwóch tygodni :) epetki i żadnego zwykłego fajka,nawet zaczęły mi śmierdzieć te normalne.

Tylko że teraz wpadam w drugi nałóg, epalenie.

Albo inaczej zostaje przy tym samym nie "drażniąc otoczenia"

Testuje już drugiego efajka a w przyszłym tygodniu jadę po trzeciego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...