Skocz do zawartości

Cos dla elektryka ....


nerxu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie

 

aktualnie mam połączenie takie

 

aku55-----kondzio----wzmak

 

ale coś mi brakuje jak dowalam dużo basu światła przygasają bass jakoś jakby przycichał no ciężko mi to opisać... ale to może nie jest ważne

myślę teraz zrobić coś takiego

 

aku55----aku20(żelowy)---kondzio---wzmak

 

tylko czy opłaca się wydawać w to pieniądze ? czy usłyszę różnice ?

aku55 kupiony 1.5roku temu.

alternator 90

wzmak ok 1kw pędzi 2 suby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jeszcze to ze bass ci cichnie to nie jest wcale takie "nie wazne" bo mozesz uwalic wzmacniacz jak napiecie bedzie na nim spadac ponizej ~10V...

 

Ostatnio byl temat, idz i sprawdz miernikiem jakie masz na klemach napiecie na wlaczonym silniku, wylacz muzyke, wlacz swiatla i zmierz, pozniej wlacz muzyke i sprawdz jeszcze raz, jesli bedziesz mial ponad 14V bez muzyki i przepasc z wlaczona muzyka szukaj przyczyny w instalacji AKU-wzmacniacze, jesli bedzie wszystko ok, to musisz probowac z żelówką.

 

Jesli bez muzyki bedzie mniej niz 14V sprawdz bezposrednio na altku, dotknij obudowy alternatora i kabla +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest realne czy nie bo nie bawilem sie nigdy w kondensatory, ale moze to on jest wadliwy i zbyt szybko sie rozladowuje, odepnij go i sprawdz bo napiecie az tak bardzo nie spada na klemach.

 

Swoja droga napiecie powinno wahac sie w granicach 14.4V, moze u ciebie tutaj wlasnie lezy przyczyna, sprobuj przeczyscic wszystkie miejsca stykow od zrodla pradu, tzn +altek-aku, -silnik-aku i do karoserii.

 

Zobacz jeszcze przed tym jakie masz napiecie bezposrednio na alternatorze, jesli bedzie wiekrze niz na akumulatorze to do roboty :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o alternator aby w pełni wykorzystac jego mozliwosci.. Co z tego ze bedą akumulatory jak nie bedą w pełni spełniały swoich mozliwosci bo bedą słabiutko ładowane. Kondziory daja minimalny ładunek, ale je przeciez tez trzeba jakos naładowac. Kable są ok ja bym sie przyjzał mozliwosci alternatora zrobic mu jakis test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerxu,czy od alternatora przewód jest seryjny :rotfl:

- z blachy

Osobiście uważam to za kalectwo sztuki CA,lecz są osoby które nie narzekają i jest git,jednak dla świętego spokoju podłączyłbym wzmacniacz bezpośrednio pod akumulator [nawet jakimiś krótszymi i cieńszymi (nie głośnikowymi!) przewodami] w celu wyeliminowania być może problemu masy.

Posprawdzaj dobrze łączenia przewodu z karoserią,przeczyść te miejsca itd.

Każdy proponuje alternator 120A a nikt nawet nie zapytał się jakie trasy pokonuje autor tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...