Skocz do zawartości

,,obudowa" dla U-Dimension EL Comp 6


Maciek mk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie jestem w posiadaniu głośników U-Dimension EL Comp 6 i wzmacniacza Signat Roc 2, sprawa wygląda tak,że owe głośniki chcę sprzedać koledze ale uparł się (co zresztą wydaje się być logiczne) posłuchać ich przed kupnem.

 

Z mojej zaś strony nie bardzo mam je jak w aucie podłączyć bo jest już rozebrane tak,że na chwile obecną nie ma możliwości odsłuchu a jego auto trzeba by było najpierw sporo modyfikować.

 

Wpadłem więc na pomysł żeby na szybko sklecić dla nich jakąś skrzynke ( nie ma być ładna tylko spełniać swoje zadanie), żebym mógł wzmaka podpiąc pod kompa i odpalić mu sprzęt żeby sobie posłuchał a dodatkowo sam jestem ciekaw jak to będzie grało :)

 

Tak więc proszę Was o pomoc w wyborze pojemności i kształtu skrzyni dla wooferów EL Comp 6 (bo tweetery jej nie potrzebują przecie) i czy mam ją wygłuszyć w środku jakoś? Czy wystarczy,że będzie sztywna konstrukcja bo jakby co dysponuję sporą ilością filcu :]

 

Dane techniczne:

 

 

 

· średnica kosza woofera: 165mm

 

· średnica otworu montażowego: 142mm

 

· głębokość montażu woofera: 60mm (58mm po zdjęciu gumowej osłony magnesu)

 

· średnica cewki woofera: 25mm

 

· średnica kopułki tweetera: 25mm

 

· impedancja: 4 ohm

 

· moc RMS: 60W

 

· moc maksymalna: 120W

 

· pasmo przenoszenia: 60-22000Hz

 

· skuteczność: 90dB (1W/1m)

 

· częstotliwość podziału: 4500Hz (6/6dB/okt.)

 

 

Dzięki i proszę o możliwie szybką odpowiedź - będą punkciki :)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animek, pytanie poważne tylko nie zrozumieliście mnie ;p bo nie mówię tu o skrzyni (basowej kurna tak jak myślicie) tylko o obudowie do tych głośników czy sam nie wiem jak to nazwać takie ,,skrzynki" na głośnik jak w DIY do nagłośnienia domów robią ( w przypadku el compów oczywiście dwie takie).

 

Hehe mam nadzieję że załapiecie o co chodzi :)

 

Po prostu wolnostojące ,,na magnesach" głośniki nie zagrają ale jak bd za sobą miał przestzr3eń jakąs zamknietą to coś już tam poplumkają.

 

Nie zabijajcie za moją niewiedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno miałem okazję posłuchać starych wooferów MB Quarta seria QM w komorach 8l i 15l..i zdecydowanie lepsze brzmienie miały w 15l, choć trochę ''muliły''..myślę że optymalnie byłoby dla nich jakieś 10-12l..z tymi µ-Dimension może być podobnie..choć wiadomo że to całkiem inne głośniki niż te MB Quarty..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...