Skocz do zawartości

drzwi mercedes 190


luip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie walczyłem z 10 w podszybiu i nic z tego nie wyszło wiec rezygnacja kompletna ale narodził mi sie nowy mam nadzieje lepszy pomysł tylko troszkę nie wiem jak sie za to zabrac chodzi o zamontowanie 16 w drzwi ale nie jak to wiele godzin szukając znalazłem wszyscy robia kosztem półeczki w dzwiach http://www.profet.pl/car_audio_sklep_panel...chmann,190.html tylko głosnik zapodac ze sie tak wyrażę przy dupsku , czyli jak za zdjeciu tylko po przeciwnej stronie,, i teraz pytanie ekonomiczne w fabrycznych boczkach ta przestrzen jest pusta w sam raz pod głosnik i czy istnieje koniecznosc wygłuszania całych dzwi gdy nie puszcze dzwieku do srodka za blache czy wystarczy okleic dzwi zewnatrz i ewentualnie okleic boczek i pytanie 2 jak sobie poradzic z tym rowkiem fabrycznym jak tam wsadzic jakis dystans zeby to miało rece i nogi puzniej ? dodam jeszcze ze zamierzam tam włozyc helixy 62.1 pedzone radjem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba kolega ma racje lepiej bedzie tak jak u wszystkich wkoncu na tym wybrzuszeniu jest sama dykta za duzej stabilizacji to raczej niema ..

ale pytanie kolejne sie nasuneło odrazu czy wycinac dziure w tapicerce i wpuszczac dzwik do srodka drzwi czy moze zrobic to w formie zamknietej czyli szczelnie zamknac głosnik, chodz wydaje mi sie ze komora bedzie za mała, chyba zeby jakies otwory porobic......

i kto by mi to w lublinie zrobił za jakies rozsadne pieniadze bo cos czuje ze nie podołam tej zabawie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym chodz miał w planach i swiadomosc ze jeszcze kiedys bede robił taki zestaw napewno bym zainwestował w jakas frezarke ale kupowac sprzet dla 2 boczkow to raczej mi sie nie opłaca panowie sami wiecie ze koszta w tej dziedzinie mnoza sie nie wiadomo kiedy maty głosniki radio boczki kupic czy zrobic jakies dystanse materiał do obicia i nagle 1000 uciekł a tu tylko drzwi felerne zrobione wiem ze półsrodki sa zazwyczaj do niczego wiem tez ze temat zwałkowany wielokrotnie na tym forum ale moze ktos ma jakis pomysł jak w miare tanio te boczki przerobic czy tez kupic gotowe te w necie kosztuja 260zł to juz troche jest wiec moze ma ktos jakis prosty tani sposób na ta konstrukcje moze ktos to kiedys robił.....

ja nigdy tego nie robiłem cała moja wiedza na ten temat wynika tylko z tego co wyczytałem tutaj

oczywiscie chciałbym zeby mi to pieknie zagrało kazdy chce zeby miec jak najlepiej ale niestety nie jestesmy milionerami i musimy sie tez liczyc z kosztami takie nasze polskie realia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tego nie robilem nigdy bo zawsze kupuje auto z mysla o CA Ale ja bym wycial dziure w tapicerce do blachy przykrecil dystans z mdf pozniej bym uformowal za pomoca patyczkow i jakiegos materialu ksztalt jaki by mnie interesowal poczym nalorzyl na material zywice , pozniej szpachle wykonczeniowa , zeszlifowal i albo nalorzyl material albo pomalowal dla estetyki

 

[ Dodano: 2010-01-31, 20:45 ]

Zaznaczam ze caly zabieg nie powinien pochlonac wiecej niz 100zł w materialach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi kolega Sanders - dystans do blachy, glosnik do dystansu, panel z zywicy dla estetyki ..i zadowolenie murowane :hyhy: zwłaszcza ze będzie to efekt własnej pracy. Wyglusz wtedy całe wrotka. Aha - do zrobienia dystansie wcale nie jest konieczna frezarka :/ W razie braku jakichkolwiek narzędzi zrobią Ci je w każdym zakładzie stolarskim za przysłowiowe piwo lub dwa http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec juz widze oczyma wyobrazni jak zrobic te drzwi - okleic blache od srodka potem zakleic pod tapirka wszystko pieknie szczelnie tylko te cholerne boczki i jak to potem składac zrobic jakies dublowane dystanse nachodzacy jeden na drugi w mesiu cała tapicerke sie nasówa na dzwi od góry do dołu na takich klinach w ten sposób ona dociska sie do drzwi w innych samochodach jest prosciej bo zazwyczaj montuje sie ja na zatrzaski a tu musi sie to jakos dac wysunac do góry cholera ze jakos nie mam pomysłu na ta konstrukcje.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A3 jest podobnie z tym mocowaniem boczka :rotfl: Ale to nie przeszkadza - robisz dystans taki, by po przykreceniu do konstrukcji drzwi zmiescil się miedzy nim a boczkiem rant glosnika. Przykrecasz do niego glosnik, wycinasz odpowiednia dziore w boczku, tak by glosnik "mogl oddychac" ale nie za duza, robisz panel taki by elegacko wmontowac w niego maskownice , zakladasz boczek normalnie.. i gitara :D Inny sposob to zrobic dystans na tyle dlugi by dochodzil do boczka-wtedy zakladasz boczek, glosnik przykrecasz dluzszymi wkretami do dystansow przez boczek ( czyli "sciskasz" boczek miedzy glosnikiem a dystansem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ) panele..maskownice..i gitara .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie teraz w pustej łepetynie sie rozjasniło w wekend biore sie do dzieła podejzewm ze 2 dni mi bedzie mało sczegulnie na wymodelowanie tych boczków ale zywica szpachla i kawałek skórki jest teraz tylko działac zostało :)

i cieszyc sie muza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...