Skocz do zawartości

Namiar na tanie kable spawalnicze?


maysterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Szukam namiaru na jakiś sklep gdzie kupię kable spawalnicze po taniości. Słyszałem że można kupić nawet 50mm2 za jakieś 15zł, szukałem w necie i najtańszy 50mm2 jaki znalazłem kosztuje 18zł/m. W okolicach lublina znacie takowy sklep? A może ktoś ma u siebie w mieście sklep z takimi tanimi przewodami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable po 18zł za metr to już są ceny hurtowe takie jak w hurtowniach elektrycznych możesz być jedynie do przodu za przesyłkę jeżeli masz gdzieś taką hurtownię na miejscu. Ewentualnie odkupić od kogoś. Ja miałem nówki ale już sprzedałem 12metrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co ?

 

po za tym woli ścisłości to alu pokryte miedzią.

Czyli uważasz że lepiej kupić CCA niż miedź (nawet jeśli to nie jest OFC), przelicz sobie spadki napięć , różnica jest, choć nie jakaś bardzo wielka.

 

maysterek, zapytaj PPHU-Eldor na allegro

 

A ja mam takie bardzo giętkie (bardzo dużo drucików miedzianych) kabelki w żółto - zielonej osłonie.
Nie wiem dlaczego mam przeczucie że to lgy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak one sie fachowo nazywają (te moje) ale to nie lgy, bo znajomy używa lgy jako masa do spawarki. Przewód lgy jest miedziany, ale w nim są grubsze poszczególne druciki. W moim jest dużo więcej cieńszych drucików. I nie przyciąga przewodu magnes :] ,jak u kolegi z bloku, który kupił Voice_Kraft - i to polecany do zasilania wzmacniaczy samochodowych :orany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co ?

 

po za tym woli ścisłości to alu pokryte miedzią.

Czyli uważasz że lepiej kupić CCA niż miedź (nawet jeśli to nie jest OFC), przelicz sobie spadki napięć , różnica jest, choć nie jakaś bardzo wielka.

 

 

Roznica jest spora - straty o 65% wieksze na aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest spora - straty o 65% wieksze na aluminium

Trochę się minołeś z prawdą ponieważ aluminium ma ok. 65% przewodności miedzi a nie jak napisałeś 65% strat

 

59 MS/m - przewodność elektryczna miedzi

37,67 MS/m - przewodność elektryczna aluminium

 

Osobiście uważam że podstawowym problemem aluminium jest jej szybki utlenianie się ale w momencie gdy jest pokryta miedzią problem ten nie występuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...