Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia.


Sleper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post i od razu zwracam się z prośbą o pomoc.

Mam w drzwiach głośniki u-Dimension El Comp 6 podłączone do Carpowera HPB-602 i potrzebuję pomocy w wyborze radia.

Wcześniej grało to pod Alpine CDE-9881, ale niestety skradziono mi je i szukam jakiejś używki do max 400-500zł.

Trochę czytałem i mam dwa typy, JVC KD-SH99R i Alpine CDA-9812, ale nie wiem na które się zdecydować. A może da radę wyrwać coś innego dobrego w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Swoją drogą EL comp 6 + HPB 606 = WTF ??? Jak to razem się zgrało :wstyd:

Jakoś to tam gra, napewno lepiej niż pod samym radiem.

Tak na przyszłość, da radę wyrwać jakiś fajny używany wzmacniacz do tego zestawu do kwoty 150zł?

No i jak z tym radiem? W tej cenie tylko 9812?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jesli tylko alpine to możesz poszukać czegoś z serii 79xx. Bo mam 9812RB i wiem, że "kuje" górą.

Nie ograniczam się tylko do tej marki. Szukam ogólnie używanego radia do kwoty 400zł, max 500zł. Ma mieć 2 wyjścia na wzmacniacz i w miarę możliwości dobrze grać, a czy to będzie Alpine, JVC, Clarion czy jeszcze co innego to nie gra roli.

 

Przy moim 9881RB wysokie tony były jak dla mnie troszeczkę męczące, więc skoro 9812 "kuje" górą, to odpada.

Jakieś inne propozycje? Muzyka jakiej słucham to Rap, Reggae jeśli ma to jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczam się tylko do tej marki. Szukam ogólnie używanego radia do kwoty 400zł, max 500zł. Ma mieć 2 wyjścia na wzmacniacz i w miarę możliwości dobrze grać, a czy to będzie Alpine, JVC, Clarion czy jeszcze co innego to nie gra roli.
to może jako alternatywę polecę coś ze stajni Beckera, a jako zaletę wymienię (oprócz odpowiedniego poziomu jakości dźwięku oczywiście) bardzo dobrą jakość wykonania (jakoś nie trafia do mnie chińszczyzna :orany: ) i to, jak komponuje się z deską rozdzielczą...bez zbędnych świecidełek...ot nie rzuca się w oczy jednym słowem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę, że Becker zagra lepiej lub gorzej od dajmy na to 9812, wydaje się być ciekawą, nie rzucającą się w oczy (kolega szuka radia bo poprzednie zmieniło właściciela bez jego wiedzy :D ) alternatywą. Może nie mają tylu opcji regulacyjno/użytkowych ale na pewno nadrabiają prostotą obsługi i miłym dla ucha brzmieniem :D swoją drogą mam w swoim posiadaniu jeszcze Alpine 9855 i muszę przyznać, że pograło u mnie z tydzień może i wróciła Monza http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jesli tylko alpine to możesz poszukać czegoś z serii 79xx. Bo mam 9812RB i wiem, że "kuje" górą.

Nie ograniczam się tylko do tej marki. Szukam ogólnie używanego radia do kwoty 400zł, max 500zł. Ma mieć 2 wyjścia na wzmacniacz i w miarę możliwości dobrze grać, a czy to będzie Alpine, JVC, Clarion czy jeszcze co innego to nie gra roli.

 

Przy moim 9881RB wysokie tony były jak dla mnie troszeczkę męczące, więc skoro 9812 "kuje" górą, to odpada.

Jakieś inne propozycje? Muzyka jakiej słucham to Rap, Reggae jeśli ma to jakieś znaczenie.

 

a moze taka alpinka byla by ok? sam przymierzam sie na ten model ale trzeba posluchac tez opini innych na jego temat

 

CDA-9853R

 

lub cos takiego moze

 

INA-N333R

 

ktos cos moze o nich powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 9851 a podobno to praktycznie to samo co 9853 i powiem wam ze jest to pierwsze radio które pogodziło moje klocki w aucie :D ani góra ostra a bas zrobił się głębszy, przyjemniejszy :D tyle moge powiedziec http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam 9812RB i wiem, że "kuje" górą.
9815RB nie ma już tego problemu
Oj panie, bzdury....bzdury, zaryzykowalbym stwierdzenie ze jest jeszcze bardziej "specyficzna" :hyhy:

 

nie twierdzę, że Becker zagra lepiej lub gorzej od dajmy na to 9812
a ja z cala stanowczoscia twierdze ze mexico pro gra lepiej niz 9812 :D Ale nie ma tylu swiecidełek i opcji http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę, że Becker zagra lepiej lub gorzej od dajmy na to 9812
a ja z cala stanowczoscia twierdze ze mexico pro gra lepiej niz 9812 :D Ale nie ma tylu swiecidełek i opcji :D

Widzę, ze na allegro ciężko dostać takie radyjko. Jedyne Mexico Pro jakie jest, jest na kasety, czyli jak na razie wygrywa Alpine 9851, względnie 9853, jeżeli znalazłoby się w dobrej cenie. http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michas82lca napisał/a:

nie twierdzę, że Becker zagra lepiej lub gorzej od dajmy na to 9812

a ja z cala stanowczoscia twierdze ze mexico pro gra lepiej niz 9812 :) Ale nie ma tylu swiecidełek i opcji :)

nie mogłem tego stwierdzić z całą stanowczością bo w życiu 9812 nie słyszałem :P ale mam 9855 i muszę przyznać, że Monza gra dla mnie przyjemniej i nie wnerwia mnie obsługa...wszystko pod ręką więc nie trzeba przechodzić specjalnego szkolenia z zakresu włączania kolejnej piosenki czy ustawienia equalizer'a :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim wyborem będzie chyba Alpine CDA-9851, w tej cenie nic innego nie dostanę chyba, szczególnie, że mój budżet zmniejszył się do max 400zł.

A co sądzicie o Nakamichi CD300? Czy będzie lepsze od tego Alpine'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka 300 to podobno budzetliga... Taki nieudany produkt firmy, z takimi opiniami sie spotkalem na roznych forach...

 

Kwestia tylko jak bardzo do czego zostalo porownane bo jezeli mowimy o przedziale do 400zł to juz jest warte przemyslenia jezeli zostala porownana do uzywek z pulapu 600-700zł to moze i definitywnie przegrala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze napisalem zbyt ogolnie , moim zdaniem polaczenie tego radia oraze wzmak dokladnie mowielm o xm6020 ( wydaje mi sie ze brzmi identycznie jak 10020) z moimi glosnikami spowodowalo spory spadek dynamiki do tego stopnia ze mocno ucierpiala naturalnosc i szczegolowosc natomiast ten sam xm w polaczeniu z alpine 9812 i moimi glosnikami brzmial bardzo dobrze , ale zawsze jest opcja ze najwieksza role graly tu glosniki ? Niestety tego elementu nie mialem mozliwosci wymienic w czasie odsluchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...