Skocz do zawartości

Nagłośnienie "na początek"


andRyou
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno wszedłem w posiadanie VW Vento - niestety pozbawionego wszelkiego sprzętu CA. Chciałbym to zmienić, ale na początek myślę o czymś tanim i rozsądnie przyzwoitym. Właściwie to mam coś w zanadrzu - dostałem od brata 2 zestawy separowane Hertz DSK 165 oraz radio JVC KD-G341. Podłączyłem to bezpośrednio pod radyjko, dając głośniki we wszystkie drzwi, 2 tweetery w podszybie i 2 na tylne słupki. Na razie nic nie wygłuszałem, nie dawałem dystansów. No i jak na razie gra to.. niezadowalająco :P Dźwięk jest czysty ale zdecydowanie brakuje niskich tonów. Nie chcę na razie żadnego suba - myślałem raczej o wrzuceniu trójdrożnych jajek w półkę, wykorzystując bagol do rezonansu. Szukałem jajek o niskiej mocy i dużej skuteczności i zastanawiam się nad: Hertz DCX 690, HELIX DB-69.1, JBL GT-O 938 - ogólnie coś do 250 zł. Tyle właśnie na razie mogę wydać, więc na żaden wzmacniacz już nie styknie. I teraz moje wątpliwości:

1) czy taka konfiguracja ma w ogóle sens? (zaznaczam, że to ma być "na początek", póki nie uzbieram więcej kasy, a jednak żeby już teraz słuchać choć przyzwoitych dźwięków w aucie);

2) jeśli ma sens, to czy samo radio popchnie to wszystko?

3) jeśli nie ma sensu, to co proponujecie?

Z góry wielkie dzięki za opinie i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google.pl -> FAQ Nazar

FAQ tego forum

wyszukiwarka na forum

 

Jakbys sprawdzil te 3 rzeczy to bys chociazby wiedzial ze jajek w polke nie ma sensu kupowac. Dodatkowo bassu z samego radia nie uraczysz za bardzo co tez bys sie dowiedziial gdybys pierwej poczytal. Dodatkowo majac 250zl to sprzedaj te 2 dsk i za kase z nich i te 250zl wytlum drzwi, bedzie lepiej. Pozniej wzmacniacz i jakos to pogra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powitalny opierdziel ;p

Szukałem, czytałem, ale większość z Was bawi się już droższymi zabawkami i ciężko było mi się odnaleźć ;-) Ale masz rację - mogłem więcej podrążyć.. - sorry.

 

Zacznę zatem od wyklejenia przednich drzwi i założę dystanse. Z tego co się orientowałem, wykorzystując matę Soudal 22.5 cm, potrzebuję 1 rolkę na parę drzwi. Gdybym zdecydował się na wygłuszenie 4 drzwi (2 rolki = ok. 200 zł) i pozostawieniu tych 4 głośników podłączonych pod radio.. - wystarczy na początek? Potem wzmacniacz i może jakiś nieduży sub. Czy nie opłaca się wkładać w tylne drzwi? Jeżeli nie to zamiast kupować drugą rolkę, sprzedałbym 2 głośniki i rozejrzał się za wzmakiem.. może coś podpowiesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdadzam sie z przdmowca , jak chcesz efektu to chociaz zakup z 20mat APP troche watoliny i gabki oraz dystanse z MDF znajdz foto relacje jak to sie robi i wyglusz drzwi , dokup chociaz za 100zł jakiegos olda alpiny (wzmak) i kable a jezeli koniecznie chcesz glosniki w tylnych drzwiach to kup 2x tyle mat i wyglusz rowniez tyl a wzmaka szukaj 4 kanalowego teraz na allegro jest stary monacor za 100zł , dobry na poczatek

 

[ Dodano: 2010-01-29, 14:17 ]

wystarczy na początek? Potem wzmacniacz i może jakiś nieduży sub. Czy nie opłaca się wkładać w tylne drzwi? Jeżeli nie to zamiast kupować drugą rolkę, sprzedałbym 2 głośniki i rozejrzał się za wzmakiem.. może coś podpowiesz? :)

 

 

Tak zrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - poobserwuję tę aukcję.. a nóż widelec ;-) Przeglądałem w FAQ polecane wzmaki ale większość to 2-kanałowce. A na co zwrócić uwagę pośród 4 kanałów z niższej półki cenowej (np. jakąś używke do 200 zł) i mocy sin. ok. 70W na kanał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie to zamiast kupować drugą rolkę, sprzedałbym 2 głośniki i rozejrzał się za wzmakiem.. może coś podpowiesz?

I to byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie, wytłumić przód, głośniki w drzwi na dystanse i tweetery w słupki, jeden zestaw sprzedaj i kup wzmacniacz, jeśli tak to wykonasz będziesz na 100% bardziej zadowolony niż z 2 zestawów pod radiem na niewytłumionych furtkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak aby cos tam pograło i miało po prostu troche mocy i było tanio to blaupunkta gta 480 i wlasnie jest za 200 zł (przeglądalem allegro teraz 3 przez 4 wiec tak o wybralem co zobaczylem i ktorego sam mialem na poczętek :) )

 

http://allegro.pl/item892546498_sprzedam_s...kt_gta_480.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego blałupunkta^^, to lepiej zainewstować chociażby w signata Roc 1, miałem na poczatku i byłem bardzo zadowolony, prosty, bez zadnych ustawien, filtrow, w sam raz na poczatek zabawy z CA :) i mozna sporo taniej wyrwac niz tego blaupunkta, za swojego dałem 140zł, a sprzedałem za 130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...