Skocz do zawartości

Kondensator czy dodatkowy akumulator żelowy


RazeRX7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem kondensatora i jestem w przysłowiowej "kropce".

Otóż mój sprzęt to:

Aku - Centra + 45Ah/ 428A

Drut - 50mm2

Piec - Crunch V-1200

Sub - Mutant 15" ( 500 W )

 

Alternator będzie wymieniany z obecnego 55A na 150A. Pytanie brzmi:

Czy nie lepiej kupić jakiś mały aku żelowy niż kondensator?? Np. 20Ah??

 

Doradźcie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany wiele razy

aku i kondenastor mają dwa rożne zadania do wykonania w instalacji. I można wybierać to albo to.

 

Najlepszym wyjściem było by założenie aku i za nim przed samym wzmakiem kondensatora. Tylko nie ma co patrzeć na jakieś cyfrowe woltomierze, pojemności i inne cuda. Kond ma jak najszybciej oddać prąd i to powinien być jego główny cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik chiński z ...napisem 150 A.

 

Poważniej na "ostrego kopa" który preferujesz raczej polecam drugi aku, do SQ i upajaniem się dynamiką kondensator.

Wypośrodkowując (zakładam , że będziesz miał na prawdę na pokładzie wydolność 150A ) daj oba urządzenia ...więcej już sie nie da wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wziąłeś pod uwagę, że:

W autku :niepewny: pokroju Seicento (daj bozia byś miał 1,1) wstawienie takiego...potwora stawia zupełnie nowe warunki pracy silnikowi i trzeba wziąć pod uwagę, że zabierze (cokolwiek skromny) zasób koników :hyhy: .

Podaj może co tam chcesz na pokład poinstalować , czuję sentyment bo miałem kiedyś w seju 0,9 ponad 1kW mocarza i ...nie obywało się bez ...pchania :hyhy: ale to małe autko spokojnie dopchniesz do najblizszej górki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...