Skocz do zawartości

Re Audio SR 12 vs 2 x Ravemaster BSW 124 II


Kłosiol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam sie na wyborem subwooferów ... dokładnie:

 

Re Audio SR 12 D2 vs 2 x Ravemaster BSW 124 II wszystko w BR

 

Mam te suby i dylemat :

 

Re Audio Sr 12 - sprawdzany w skrzyni po Ravemasterze czyli 45 L @ 39 hz i wydaje się, że ma potencjał i duży Xmax ale wzmak, który to pędzi to Soundstream XTA480.2 jakieś 450 wat w mostku wydaje sie za słaby ..... Nie mam nic innego a mocnego by sprawdzić tego suba ..... Mam też HF BXI 1100 D ma niby 500 wat przy 4 ohm ale jakoś słabo .... Szkoda, że mój Re ma 2 cewki po 2 ohm ....

Nie spinałem go na 1 ohm bo to chyba bez sensu ...........

 

2 x Ravemaster - Nie mam jeszcze do nich skrzyni tylko luzem 2 głośniki ... W skrzyni 45 L @ 38 miałem jedną sztukę i to był mój pierwszy " dobry " subwoofer.

Dobra i kulturalna gra.... 1 sztukę spokojnie da rade zasilić Soundstream XTA480.2 ale 2 sztuki ..... ?

 

Sugestie:

 

1. Mam mono Hifonics BXI 1100 D @ 2 ohm - 800wat i mocowo idealny do 2 Ravemasterów ale czy to nie profanacja napędzać takich subwooferów monoblokiem klasy D ??

 

2. Może lepiej kupić jakiś konkretny piec klasy AB, który ma ok. 700 W przy 2 ohm ???

 

3. Nie wiem co wybrać .... bardziej mi pasi 1 konkretny i dobrze zasilony sub ... cały czas nie widzę wyraźnej różnicy miedzy zamiana Ravemastera na RE Audio SR a kupiłem RE z myślą o konkretnym mięsie ..... RE ma niby 300 wat ale przyjmie chyba spokojnie prawdziwe 500 wat RMS.

 

Re Audio to buda 45 litrów a 2 x Ravemaster to ok. 90 L netto ....

 

Aktualny konfig jaki ma być :

 

- JVC KD-G 821

- przód: Vibe SE-K60

- wzmak na przód: Rodek R280i

- subwoofer: ??????

- wzmak suba: ????????

- kable RCA: Eagle MC Stereo Concept,Dietz

- zasilajace: 25 mm2 i 16 mm2

 

Muza prawie każda ale z przewagą HH i techno .... Auto to Astra II kombi.

 

Co robić ???? Co byście wybrali ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinałem go na 1 ohm bo to chyba bez sensu ..........

 

Dlaczego bez sensu? Takie 1kW jakby ten RE dostal to by zrobil dym ladny raczej, tlyko trzeba by ostroznie zeby nie upalic :zawstydzony:

 

ale czy to nie profanacja napędzać takich subwooferów monoblokiem klasy D

 

chyba nie kapuje dlaczego profanacja no ale pozno juz a ja sie znowu ucze caly dzien :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE SR 12 D2 300 wat RMS spięty na 4 ohm do normalnego słuchania ... a jak zepnę na 1 ohm i zapodam mu ok. 1 kW z Hifona to wydaje mi sie to dziwne połączenie ... raczej zero kontroli i strasznie niski DF.

 

I jest różnica w dźwięku miedzy klasa AB a D ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE SR 12 D2 300 wat RMS spięty na 4 ohm do normalnego słuchania ... a jak zepnę na 1 ohm i zapodam mu ok. 1 kW z Hifona to wydaje mi sie to dziwne połączenie ... raczej zero kontroli i strasznie niski DF.

 

histeryzujesz raczej :) a te 500W przy 4Ohm sa realne raczej i powinno tez zadowolic tego RE. Plus moze skrzynke zmontuj pod ten glosnik bo producent optymalna podaje nieco inna chociazby Tu tez moze byc sprawa

 

I jest różnica w dźwięku miedzy klasa AB a D

 

slyszysz ja na subie? o.O to gratuluje sluchu ja nie slyszalem zadnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co sie porownuje, ale generalnie to dla mnie tez jest mniejsza/wieksza roznica(zalezy co porownujemy).

 

Wracajac do tematu to wybralbym 2xbsw i kupil dobry piecyk w klasie AB. Ten zestaw zagra ci wszystko.

 

A jak bys jednak wybral cos innego to daj znac jak bys chcial sprzedac 'niebieskich' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest różnica w dźwięku miedzy klasa AB a D

 

slyszysz ja na subie? o.O to gratuluje sluchu ja nie slyszalem zadnej...

 

A jednak coś słychać ....

 

Do RE SR skrzynia wg zaleceń producenta 43 L netto @ 35 hz ...

 

A jak bys jednak wybral cos innego to daj znac jak bys chcial sprzedac 'niebieskich' :)

 

Nie oddam ich , szkoda mi.. wole mieć kilka subów ...

 

 

Sprawdzę może jak to zagra na Hifonie spięte na 2 ohm .... tylko potrzebuje skrzynie zrobić.

 

Jeśli mi to nie będzie pasować to jedyna słuszna chyba opcja to mono klasy AB coś koło 700 wat RMS @ 2 Ohm lub 2 kanałowka stabilna do 2 ohm ...

 

[ Dodano: 2010-02-17, 23:11 ]

Siema,

 

Jeszcze jedno pytanie ... jak będzie się rozkładało ciśnienie... ??

 

1 szt RE SR 12" 300 wat RMS xmax 18 mm

 

2 x Ravemaster bsw 12 " 220 wat RMS/ szt xmax 5 mm

 

1 szt RE SE 12 " 600 wat RMS xmax 18 mm

 

 

Wszystko w skrzyni BR ...

 

Jak ma się duże ciśnienie do powierzchni membran i xmaxa ????

 

 

Cały czas myślę co i jak .... może 1 a lepszy sub .. RE SE 12 zamiast 2 x Ravemaster ???

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapytam jeszcze raz :

 

 

... jak będzie się rozkładało ciśnienie... ??

 

1 szt RE SR 12" 300 wat RMS xmax 18 mm

 

2 x Ravemaster bsw 12 " 220 wat RMS/ szt xmax 5 mm

 

1 szt RE SE 12 " 600 wat RMS xmax 18 mm

 

 

Wszystko w skrzyni BR ...

Jak ma się duże ciśnienie do powierzchni membran i xmaxa ????

 

Cały czas myślę co i jak .... może 1 a lepszy sub .. RE SE 12 zamiast 2 x Ravemaster ???

 

________________________________________________________________________________

_____

 

Aha ... w moim aucie... astra II 2.0 DTL jest alternator 70 A tylko ...

 

Czy jest sens pchać się we wzmak coś koło 800 wat RMS przy 2 ohm ???? No i na przód 2 x 90 wat .....

 

Kable wzmaka przedniego 16mm2 a suba 25 mm2 ..... pozostaje powymieniać kable z aku do masy auta itp.

 

 

Czy taki altek da rade podtrzymać wystarczająco prąd ..... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...