Skocz do zawartości

CP HPB 1502+ ...? co do wzmaka


Przemas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem sie was poradzić jaki głośniczek pasowałby do tego wzmaka (cp 1502).

nakład finansowy na głośnik 300zł. Autko to mondeo mk3 Hatchback.

Prosze o propozycje. Używki też wchodzą w gre jeżeli miałyby być dużo lepsze od nowych słabszych modeli.

Ewentualnie prosze o jakiś konkretny zestaw wzmacniacza + głosnika do 700zł.

pozdrawiam

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. Zapomniałem powiedzieć. Przedewszystkim słucham muzyki klubowej, techno no i przeboje z eski też są mile widziane. Zależy mi na dosyć konkretnym dźwięku, ale żeby samą muzyke też było słychać nie sam bas. Musi potrafić łupnąć również..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety seria i to jaja na dodatek.. z tyłu i przodu. W przyszłosci zamierzam kupić jakiś zestawik w drzwi ale jak narazie chce się skupić na skrzynce i wzmaku. myśle przyszłościowo także chciałbym jakś głosniczek który potrafi łupnąć. Później urozmaice go jakimiś glosniczkami w drzwi. A co do wzmaka to dobry wybór? ogólnie planowałem zbudować swój CA na podzespołach JBL ale troche się naczytałem o jakości tych głosników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod HPB dać najlepiej głośnik z możliwe lekką membraną. Wzmak to muł i jak damy mu do zasilenia głośnik pokroju PB-12 to zrobimy się mega muł. Nie dość że marnie on kontroluje głośnik to dodamy mu dodatkowe utrudnienia. Do 300zł głośnik który niestety będzie wykorzystany a zagra w miarę to np.BSW 124II.

 

Jeśli nie kupiłeś tego wzmaka to lepiej go nie kupuje. Znajdzie się na pewno coś lepszego :P

 

Swoją drogą to wywalił bym to coś co masz w drzwiach i "pule".Zrób porządny system przedni i na koniec uzupełnił go fajnym subem tak jak lubisz (ilość basu) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak to muł i jak damy mu do zasilenia głośnik pokroju PB-12 to zrobimy się mega muł

 

Mimo, że nie jestem jakimś tam "specjalistą" to akurat słuchałem takiego połączenia

HPB 1502 + PB M12 w budzie closed 30l

Przód Power Bass S-6C (podstawowo wygłuszone drzwi i pod wzmacniaczem przód)

styl muzyki to rock

I powiem, że dla mojego ucha grało to całkiem przyzwoicie, na pewno sub by zagrał lepiej po innym wzmacniaczem ale to już się wiążą koszta (nówka)

 

Jako sam jestem użytkownikiem takowego wzmacniacza, o którym jest tutaj mowa to dla początkującego daje radę. Słucham każdego rodzaju muzyki i mój przetwornik to Hifonics Titan Txi 12S4 w skrzyni closed i moje uszy lubią słuchać tego "grajka", podoba mi się. nie mam zastrzeżeń. Tylko, że koszt takowego hifonicsa to ok. 380zł (mówię o nówce)...

 

Ale tak jak pisze Gilotyn@, lepiej by było iśc w "dobry" zestaw przedni. A dopiero po czasie dołożyć subwoofer dla dopełnienia niskiej częstotliwości.

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie jestem jakimś tam "specjalistą" to akurat słuchałem takiego połączenia

HPB 1502 + PB M12 w budzie closed 30l

Przód Power Bass S-6C (podstawowo wygłuszone drzwi i pod wzmacniaczem przód)

 

HPB plus M-12 M-10 męczyłem parę swego czasu.

 

M-12 najoptymalniej zagrała w 35litrach closed a najlepiej jak zapakowało się ją w 57litrów 37hz;) łopatologicznie mówiąc zagrała jak closed plus niskie fajne zejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...