Skocz do zawartości

Czy taki sprzet zagra??


kinek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Zdecydowalem sie na zalozenie sprzetu w moim autcie Peugeot 206 2.0 HDI 2000r.Czytalem troszke na temat sprzetu zanim to wybrałem,chcialem sie dowiedziec co wy o tym sprzecie myslicie i czy ładnie zagra a mianowicie zamierzeam załozyc:Przod -Dego PO 650,Wofer-Helix P12 i wzmacniacz U-dimension RM V41!Auto becie oczywiscie wyciszone ale tylko dzrzwi i bagaznik,beda zalozone panele itp. :)Aha zapomnialem dodac ze mam radio Clarion DXZ588RUSB,ale moze sprzedam to kumplowi i kupie clariona DXZ788RUSB!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt niezły jest,ale jeżeli mają być mp3 musisz liczyć się z tym że nie pokaże on w pełni swoich możliwości.Słuchałem zestawienia na RM i powiem że to dość dynamiczny piec, słuchałem go w opcji z radiem kenia (niski model) było detaliczne ale absolutnie nie ostro, mam też wątpliwości co do suba (350 rms) jakoś mi się nie chce wierzyć że wzmak da mu radę, radio też jakieś takie średnie, nie wiem może marudzę :rotfl:

 

p.s Jaki budżet jest na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio srednie :oczami: ,wzmacniacz nie uciagnie?,wiadomo ze przydalby sie jakis mocniejszy wzmacniacz ale z tego co wiem to rm v41 nie bedzie mial zadnego problemu zeby to uciagnac>Moze ktos sie wypowie co sie zna na opinie ROBOXA???Aha sprzet gdzies wyniesie z montazem i wszystkim okolo 5 tys!!Robox chyba marudzisz :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki niedobor mocy moze byc jednak wzmak jest o jakies 100wat slabszy od suba , nie wiadomo jaki wplyw na jego moc ma obciazenie wszytkich kanalow , niedobor mocy moze sie objawiac przy glosniejszym sluchaniu , poprostu calkiem szybko bedzie sie pojawial przester wiec i jakosc odsluchu kleknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam taki maruda jestem :?:. W kwestii wzmaka myślę że trzeba po montażu odsłuchać tego suba, bo tak jest że na początku będzie fun,auto nieduże ale potem można już rozróżniać pewne rzeczy jak np. brak kontroli nad głośnikiem,mulenie itp.Na marginesie dodam że słuchałem systemu opartego o tego wzmaka z subem 8" w clozecie, auto focus htb i łoił basem aż miło (choć można przyjąć że to pojęcie względne)ale właściciel lubił muzę od ATB czy Tiesto i jeździ z tym subem i wzmakiem już coś kiela 1,5 roku chyba. Co do radia już pisałem o tym clarku, więc z mojej strony wsio jasne.Budżet już niezły więc warto trochę poszukać,poczytać.Jak masz okazję, może spot, może w zakładzie jakąś furę robią i będzie opcja posłuchania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem okazję trochę potestować RM V21 i jakoś oczarowany nie byłem nim. Wzmacniacz nie jest zły jednak tylko w paśmie subwoofer-a (w moim odczuciu) był w stanie rywalizować z XM10020. Też gdzieś wyczytałem, że dobrze się "zgrywa" XM10020 z Dego ale nie wiem czy przed modyfikacją zwrotnicy czy po. Dego same z siebie krzyczą zresztą o "dłubnięcie" zwrotnicy i możliwe, że modyfikacja którą zrobił i opisał Powalla jest prawidłowa, gdyż Sławek jeszcze niedawno jeździł na tym zestawie i nie narzekał. Co do P12 to się nie wypowiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie tematem,ale mam jeszce pytanie,skrzynie do tego wofera P12 kupic oryginal czy zrobic swoja(to jest jakas roznica),to ma byc normalnie skrzynia stojaca wofer nie ma byc nigdzie chowany!!!To ma wygladac mniej wiecej tak!!! :?:

 

http://www.extremecaraudio.pl/Zabudowy/peugeot206.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I znów będzie, że się czepiam ale :

1) Parametry TS podawane przez producenta zawsze różnią się od rzeczywistych (oprócz jednego);

2) Producenci proponują obudowy które nie powinny zagrać źle ale ze względu na inne parametry TS nie dadzą osiągnąć kresu możliwości głośnika;

3) Warto przed zrobieniem obudowy :

a) zobaczyć konstrukcje subwoofer-ów firmowych JL Audio i tam trochę poczytać;

:?: poczytać o konstrukcjach skrzyń Hertz-a (oni opisują swoje obserwacje i pomiary dla różnych konstrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robox to co ci w tych clarionach nie pasuje :) ,bo nie mam pojecia!!!

A kto powiedział w clarionach? Miałem dwa modele clariona i to dość długo bo zachwycały mnie to jak potrafią "zagrać", rzecz w tym ze coraz mniej już takich robią, i clarion 778/788 nie należy do tej grupy, poczytaj co o nim pisałem....ale wybór jest Twój więc jak już pisałem wcześniej nic nie zastąpi odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinek21, ja miałem Clariona 788 i jak możesz zobaczyć w moim podpisie już go nie mam :] To radio gra naprawdę bardzo fajnie ale moim zdaniem nadaje się do spokojnej muzyki, hh też słucham i rewelacji nie było. Sprzedałem Clarka, kupiłem Alpinkę i teraz mogę powiedzieć że jestem zadowolony, w końcu zestaw gra tak jak chciałem choć trochę kasy to kosztowało :) Najlepiej jakbyś miał możliwość posłuchania różnych radyjek, oczywiście na swoim sprzęcie, pożyczyć od kogoś, podłączyć i Clarka i Alpinkę i wtedy zobaczysz którego brzmienie ci się podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o alpinke 9887? to krisa :) swoja droga by :rotfl: lem dzisiaj w saturnie na dzi :) le car audio i nowa 9887 kosztuje 1249 i byla nawet 9812rb za 850zł tak wiec dobrze sie zastanów. ps. robilem male porównanie miedzy tymi radyjkami i 9887 dla mnie wydaje sie lepsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...