Skocz do zawartości

Aku a podłaczenie readia.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie...bardziej retoryczne niż problemowe :zdegustowany: .

W sobotę przełączyłem radyjko by grało na stałe (zwara czerwonego z żółtym kablem), Dziś rano opad szczęki mój diesel nie zakręcił (100% brak prądu). Dotychczas większość moich radii podłaczane było w ten sposób, że zawsze miały możliwość gry bez używania kluczyka dlatego teraz równiez tak zrobiłem.

Moja rozterka jest prosta (skoro dotyczczas czyli po wzorcowym podłaczeniu ACC po stacyjce a BATT do stałego było dobrze) Mrozy bywały już większe a kręcił jak głupi. Czy takie podłaczenie MOGŁO tak MOCNO wpłynąć na bilans pracy akumulatora ? Czy to po prostu zbieg okolicznośći w postaci zgonu baterii ?

 

Postój auta wynosił około 20-22 godzin radio w menu przełaczone na opcję OFF i dodatkowo panel nieobecny :wstyd: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepowinno miec wpływu.. z tego co "mi" widomo, dodatkowy czerwony kabelek jest po to aby po wyjeciu kluczyka radio sie samo wyłaczyło. Ja mam w domu radyjko podpiete... pod akumulator a tak zeby wieczorami w jednym z pokoi posłuchac muzyczki aku 55A i szczerze mówiąc ładuje go zawsze przy czwartu-przed wekendem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, niestety przy niektórych radyjkach tak jest :zdegustowany:

 

Potwierdzam, jak mialem na stale moja alpine podpieta to postala jeden dzien Viki i juz nie bylo szans odpalic, teraz mam rozdzielony zolty i czerwony i nawet jak bylo te -13 i auto 3 dni stalo to odpalio od reki :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej , że.

1. Jestem po naprawie ładowania (w piatek padło i warsztat mi naprawił) zawsze istnieje możliowść , że oni coś spier... , noc sobota-niedziela było grzebanko w garażu i był prostownik podłączony (dlatego pewnie problemu "jeszcze" nie wychwyciłem)

2. Jedyne co JA robiłem to właśnie splątanie tych 2 kabelków, jak mówię zawsze tak podpinam i jeszcze mi się nie zdarzyło by w 20 godzin taki układ tak wydoił baterię , z drugij strony aku potrafi paść właśnie tak...bezczelnie jednego ranka kręci a drugiego już nie.

3. Sami wiecie , że zakup akumulatora to spore...nagięcie budżetu dlatego tak kombinuję, ale mam już pożyczony aku i wieczorem dzisiaj podstawie i do rana zobaczę (oczywiście przy okazji podepnę amperomiarkę i bede w domu).

Piękne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami radyjka tak mają że pobierają bardzo duży prąd po podłaczeniu stałego plusa do ACC . Sam miałem taki przypadek kiedy to HXd2 potrafił rozładować latem nowiutki akumulator Boscha 72 Ah w ciągu dwóch dni . Co dało się zauważyć że nawet po nocy kiedy wyciągałem CD była bardzo ciepła czyli cały czas bebechy były pod napięciem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator mój...dokonał żywota po zmianie jest wszystko ok . Pobór prądu (alarm immobilizer i to radio ...około 50mA).

Dzięki za pomoc... pech to pech , nowy BOSCH Silver 350 zł teraz ...może mrozić.

P.S. Nakamichi CD500 można podłączać moim sposobem ...jest niegroźne dla aku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...