Skocz do zawartości

Porady i sugestie odnośnie modyfikacji systemu audio :)


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio chodzi mi po głowie delikatna modyfikacja mojego systemu w aucie. Klocki to DLS R6A+Clarion 778+Alpine 3539. Ostatnio wpadła mi w ręce zwrotnica aktywna Alpine 3653 i chciałem ją wykorzystać. Posiadam tweetery DLS T25 ale w niedługiej przyszłości planuję wymienić ja na u-dim pro xt2. Zastanawiam się czy roździelać fabryczne zwrotnice DLS i bawić się w bi-amp czy pobawić się w podział aktywny za pomocą zwrotki 3653. Kolejna sprawa to jaki wzmacniacz zapodać pod tweetery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co wykorzystywac, kolejny element w torze. Przeciez masz 778 ma bardzo, bardzo rozbudowaną zwrotnice. Jak chcesz aktywke to pobaw sie radiem. Dla ciekowasci, mozesz i porownac ze zwrotka Alpine'y a i rozdzielic org. zwrotke pasywną mozesz. Zalezy co Ci bardziej odpowiada. Pokombinuj i sie pobaw. Tylko z aktywką uwazaj zeby nie ujarać tweeterów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mi przeszkadza, bo nie słyszałem jak do tej pory "lepszego" systemu niż mój i chciałem się co nie co pobawić. Może uda mi się uzyskać jakąś poprawę w brzmieniu Po za tym przy takiej zabawie na pewno się nauczę czegoś nowego, ale najpierw chciałem zaczerpnąć opinii fachowców :wstyd: Jakim piecem mogę ciągnąć tweetery?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na początek pobaw się zwrotkami w radiu, jak to nie wystarczy to pobaw się w bi-amp i rozdziel fabryczne zwrotki, mógłbyś też wymienić wtedy kondensatory w torze tweetera na jakieś lepsze jakościowo, bo te oryginalne to jakiś badziew chiński. Widziałem że SOBER ma do sprzedania Sony XM-3530 który by Ci pociągnął T25 w bi-ampie. Ale najlepiej jak zmienisz te tweetery na jakieś inne:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi_sound ja polece Denona z mojego podpisu.. Gora naprawde zrobila mi sie mega jasna, tyle, ze srednica na tym ucierpiala i nie wiem jak to sie sprawdzi prz R6A.. Dostaniesz za grosze (ja za swojego dalem 79 pln), jak Ci nie podejdzie to przedasz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...