Skocz do zawartości

PB L60 C


massiv88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z góry wszystkich którzy mają chęć pomocy i przeczytania tego tematu.

 

Posiadam PB L60C i efekt jest nie do końca satysfakcjonujący. Góra zjadliwa, średnie również natomiast jeżeli chodzi o rzucenie delikatnym mięskiem bo wiadomo że to nie sub to kwestia jest już gorsza. Dlaczego piszę? Na początku myślałem że to wzmacniacz jest zbyt słaby zatem zacząłem testować następujące wzmacniacze:

1. Alpine V12 RMV F407 (tylko dlatego że odsłuchiwałem pod F400 przed zakupem i efekt na PB ES 6C był imponujący ale to później)

2. Alpine V12 seria T500

3. Audison SRX 3

4. Obecnie Alpine RMV 1000 który daje im po 100W RMS na kanał przy 12V

 

Najbardziej się ujawniły rzecz jasna pod pozycją nr 4 gdzie wykop był największy ale... nie taki jak pdsłuchiwałem PB ES 6C - niby model z mniejszym wykopem, zasilone były j.w. wspomniałem Alpinem V12 RMV 400 czyli dostawały 2 razy mniej mocy niż ja obecnie oferuję moim L60-tkom

Źródłem ES'ek był DECK Clariona z serii DRX, jednak inną zaletą w tamtym aucie były wyciągnięte woofery przed tapicerkę.

Obecnie moje L60'tki grają pod 9812'stką, drzwi wygłuszone Vibroplastem całościowo,dystanse z MDF'u, kable dobrego przekroju, sygnał również nie jest z zestawu budżetowego Dietza, i wzmacniacz w.w

Sęk w tym że nie wiem (tylko przypuszczam) co jest przyczyną dużo gorszej dynamiki i wykopu niż w aucie które odsłuchiwałem.

*Czy wina leży po stronie radia u mnie 9812/tam był DECK

*Czy tak duża różnica jest po wysunięciu wooferów przed tapicerkę na dystansach

*Furtki wytłumione i tu i tu także myślę że tu takiej różnicy nie będzie bo tamten sedan i mój też

 

Mam w planach wyjmować woofery przed tapicerkę i zrobić panele pod głośniki ale założyłem ten temat aby się dowiedzieć co może być inną przyczyną, bo wiadomo że wysunięcie przed tapicerkę wooferów poprawi granie ale żeby aż tak?!

 

Spać nie mogę i myślę co jest przyczyną że grają nieadekwatnie do ich możliwości.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej by bylo jakbys mogl wsadzic czyjes ESki do siebie :). Chodz wiem ze to nie taki maly problem. Ja wlasnie nie dlugo bede kombinowac z wysunieciem glosnika przed tapicerke bo tez nie jestem do konca zadowolony z przodu, a wiem ze wina lezy w nie do konca bdb montazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee ja uwazam ze wysuniecie przed tapicerke moze poprawia jkaosc dzwieku, poprawic sie moze srednica, pojawic wiecej szczegołów ale wytlumaczcie mi jak ma sie poprawic bas poprzez ten zabieg... Jezeli sa prawidłowo zamontowane , graja w fazie i sa sprawne to winy szukac nalezy w zasilaniu...

Radyjko daje duzo i moze zmienic naprawde wiele... Czy wielki problem masz aby pozyczyc clarka na test?

Wiem na przykladzie 9815 a drx 9375 ze to diametralnie rozne grania... I Clarion ,9815 zmiatał dynamicznie ,powaznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Gilotyn@, wyciągnięcie woofera na zewnątrz poprawia jego pracę w całym zakresie (ostatni przykład u Marcina w 307)

massiv88, wydaje mi się że u Ciebie to właśnie jest to główny problem bo z tego co rozumiem to masz je zamontowane w A4 pod tapicerką a tam ona bardzo tłumi woofery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wielki problem masz aby pozyczyc clarka na test?

Właśnie sęk w tym że właściciel Decka musiałby rozbierać cały panel środkowy gdyż inaczej się nie dało w tym aucie poukładać swobodnie kabli. Druga sprawa że gdyby miał czas to na pewno by się to zrobiło ale hmm jakby to powiedzieć - jest ciągle w rozjazdach.

A na trasie Szczecin - Gorzów na forum nie ma zbyt dużo ludzi :)

Nie chcę znowu popłynąć w koszta jeżeli nie będę wiedział że np zmiana jednostki z 9812 na Clariona np. DRX960RZ będzie ten dźwięk b. dynamiczny a różnica będzie na tyle słyszalna że nie będę żałował tego zakupu. Dlatego dobrze by było jakby ktoś na forum odsłuchiwał obie jednostki. Na swoją rękę testowałem wzmacniaczami gdyż zazwyczaj chodzi o to czy nie dostarczyłem im za mało mocy... Wiadomo że dźwięk zależy również od kabli sygnałowych, źródła, wytłumienia i reszty dobranych klocków. Ale właśnie myślałem że problem tkwi w piecu. Odsłuchiwałem również na Keniu KDC W 707 i tak jakby było milej dla ucha, ale z mniejszym wykopem. Najgorsze właśnie że w okolicy nie mam możliwości testowania godnych jednostek i wszystko muszę testować sam. A ten zabieg jak wiadomo jest dość kosztowny.

 

[ Dodano: 2010-01-09, 18:56 ]

maxtz, wiem że to poprawi jakość ale wydaje mi się że nie aż tak - po zdjęciu boczka drzwi gdzie głośnik już gra swobodnie na wolności ale i tak nie jest tak jak bym chciał, przynajmniej w odsłuchach wspominanego już starszego brata ES u kuzyna. Ale masz rację że w A4 boczki są tłumione pianką całe i to również może pochłaniać dźwięk bo jak wiadomo część grania niewątpliwie ,,pójdzie" w boczek

Zatem dobrze by było jakby ktoś się wypowiedział na temat różnicy pomiędzy 9812 a jakimś Deckiem z serii DRX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, delikatna różnica jest ale to nie jeszcze nie to co chcę.

Myślałem już żeby same woofery wymienić w tym zestawie aby był mocniejszy kick.

Sam nie wiem, chyba na początku wystawie je przed tapicerkę, może inne źródło b. mnie zadowoli a jak nie to nie będzie wyjścia - zmiana przodu. Tymczasem może ktoś się wypowie na temat tych Decków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moje ręce trafił Clarion DRX960 RZ (od kolegi z forum) zatem DECK i troszeczkę się pozmieniało z porównaniem do 9812. Góra łagodniejsza co na + przy moim przodzie i piecach. Ogólnie bardziej mi odpowiada granie niż w Alpince. Jeżeli chodzi o kwestie basu to może i nie ma jakiejś większej różnicy ale przód gra cieplej, więcej gra głośnik niż tapicerka jak w przypadku Alpine'a. Clarek odtwarza bardziej stonowany dźwięk, nie wyostrza jak Alpinka. Robiłem również testy bez boczków drzwi i dźwięk poprawił się poprzez to że głośnik wkońcu pokazał się na wolności. Myślę że jak tylko głośniki pójdą przed tapicerkę uzyskam efekt zbliżony do satysfakcjonującego. Poza tym przetestuje przód jeszcze innymi wzmacniaczami i zobaczymy co zostanie. Zmiany w odsłuchach będę aktualizował dla potomnych :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...