Skocz do zawartości

radio 2v na wyjsciu i wzmak 150 mv do 12v


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam chce maksymalnie ale bezpiecznie wykorzystać głosniki. Ale boje sie by nie przesterować. Gdy wzmak ma 2 x 500 rms głosniczki dwa po 350 wat rms, i teraz tak radio alpine cda 9851r czyli 2 v wyjscia i wzmak wejscia od 150mv do 12v i jak skręcić gaina by wykorzystać te 350 wat ?

 

jeśli od 150 mv do 12 v to 360 stopni* to - 360* to 12 v w przyblizeniu to musze ustawić go na 2v czyli 60* i wtedy odda 500 w rms tak ? a jesli chce 350 to musze jeszcze o 1/3 zmniejszyc co da tylko 40* na gainie ? czy dobrze mysle ? czy gdzieś cos pominąlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak ale ....

1) "Potencjometr" od ustawienia czułości wejściowej nie obraca się o pełne 360° -> Musisz na to wziąć poprawkę;

2) Od pewnego czasu to nie są prawdziwe potencjometry - czyli inaczej rezystory o płynnej regulacji rezystancji tylko przełączniki 256 pozycyjne (czy jakoś tak). Zrobili to chyba na złość mi abym zawsze jak coś kombinuje miał pod górkę :padam: .

Natomiast tok postępowania jest jak najbardziej prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360 stopni dałem jako jasny przyklad :padam: u mnie na 1 wzmaku obradac sie z 330 stopni a 2 drugim 270 (na oko)

 

[ Dodano: 2010-01-08, 21:51 ]

ale jakoś nie chce mi sie wierzyć ze tyle przekręcony gain ma starczyc http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif jakies takie troche dziwne :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak :padam: ale wiesz, boje sie ze bedą za duzo dostawały a ja tego nie zauwaze dymek pójdzie i 650 zł w tyłku jesli sie jakis spali, nie daj boże 2 ... az tyle kasy to ja nie mam http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif:padam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

 

Mam teraz EP z podpisu (nie znam mocy RMS, w maxie chyba 150 W) i pedze je 2 mostkami z TMA (tez nieznana moc, ale kole 150 W RMS na mostek, bo niby 90 RMS na kanal) radio tez z podpisu, gain ustawiony na 4 V na piecu i nic sie nie dzieje.. Bas sie wreszcie z przodu pojawil i tyle.. Ja bym dal te 2 V, bo predzej zabijesz glosnik przesterami niz moca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm niby tak, ja akutalnie mam gaina skręconego zamiast na 2V mam 3,5 a gdy radio dam na ful i podbicie pasów 7-8 na 14 to zadko kiedy mrygnie "CLIP" czyli przester a jeszcze wczesniej jak miałem 1 suba to gain byl na 4.5 V i nic ale teraz wole nie ryzykowac jak bede miał wzmacniaczyka innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powiem tak:

 

Mam suba 180 W (EQ BR 12 papierowy) dostaje teorytycznie 400 W z Cruncha (powiedzmy ze kole 300 paru) (Radio 4 V, piec 4 V) i tez sie nic nie dzieje, nawet jak dam w radiu subwoofer na 15.. Wyjsciem jest odsluch i odsluch.. Tylko rob odsluchy najlepiej na oryginalncyh plytach, bo MP3 zacznie Ci charczec nie z przestaeru wzmaka tylko z jakosci zrodla muzyki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...