Skocz do zawartości

Przód do 1500zł jaki ?


blood1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :P

 

Więc zacznę tak nowy nie jestem i troszku obeznany co i jak hehe ale mam mały problem. Mianowicie mam problem z wyborem zestawu głośnikowego na przód samochód to opel corsa b głośniki muszą być płytkie bo nawet po zastosowaniu dystansów nic głębokiego się tam nie wciśnie jest opcja wycięcia otworu większego ale później szyba nie będzie się do końca otwierała :/ i tu jest największy problem. Muzyka jakiej słucham hehe napiszę jak każdy tylko w innej formie (zależy od nastroju) :P od rocka do hh poprzez techno itp itd oprócz metalu radyjko to pionek DEH-P6000UB teraz tak kolejny problem nad którym dumam czy zostawić mój piecyk PHASE RS2 i do tego jakiś rozsądny przód czy sprzedać ten piecyk i zastąpić go innym ? Bo jeżeli zostanie przy PHASE to budżet zmniejsza się do 1000zł w tej cenie musimy się zmieścić w głośnikach oraz wygłuszeniu. Czekam na wasze propozycje :P aha okablowanie wszystko już jest :P czego oczekuje po dźwięku czystości, fajnie by było jak by zagrały dość głośno z miłym basem dla ucha bo skrzynki nie będzie w bagażniku.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie ładnie tylko do 1000zł mieliśmy się zmieścić z wygłuszeniem :P tak z ciekawości was zapytam co sądzicie o PHASE RS2 ?

To pozostaje wygłuszyć używając tanich i dobrych materiałów nie koniecznie "Car Audio",

Phase RS2 to "połówka" RS4 (szkoda tylko że nie zmniejszyli o połowę rozmiarów).

Wzmacniacz bardzo dynamiczny, bas ze świetnym wykopem nawet w połączeniu z odtwarzaczami ogólnie uważanymi za kiepsko przetwarzające bas, średnicy też absolutnie niczego nie brakuje, góra w stosunku np. do 10020 / 6020 sporo ostrzejsza i bardziej detaliczna ale w połączeniu z tymi akurat tweeter-ami Hertz-a nie będzie przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dość duzy aktyalnie napędzał mi jbl p1222 :P a pytałem was co o nim myślicie bo w sumie ten wzmacniacz mało kto zna i nie ma duzo o nim napisanego ja jestem z niego bardzo zadowolony :P tak a oprócz tych hertzow ? coś jeszcze da sie wymodzic myslałem nad nowymi panelami drzwiowymi zamkniętymi cos typu jak skrzynka basowa ale raczej nie dostanę czegoś takiego lipie troszkę jest z tymi corsami b. Ja tak myślałem zeby na głośniczki dac z 700zł a reszta na wygłuszenie no może 800zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dość duzy aktyalnie napędzał mi jbl p1222 :P a pytałem was co o nim myślicie bo w sumie ten wzmacniacz mało kto zna i nie ma duzo o nim napisanego ja jestem z niego bardzo zadowolony :P tak a oprócz tych hertzow ? coś jeszcze da sie wymodzic myslałem nad nowymi panelami drzwiowymi zamkniętymi cos typu jak skrzynka basowa ale raczej nie dostanę czegoś takiego lipie troszkę jest z tymi corsami b. Ja tak myślałem zeby na głośniczki dac z 700zł a reszta na wygłuszenie no może 800zł

Pamiętaj o przykazaniu 11-tym :P .

Do zrobienia drzwi potrzebujesz :

1) Taśma dekarska - XX zł ;

2) Dystanse - XX zł (nie piszę że z MDF gdyż ... można dać i tańsze i droższe od nich, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić aby to miało ręce i nogi);

3) Taśma dwustronna X zł ;

4) Karimata X zł ;

5) Ewentualnie kawałek plexy lub czegoś podobnego na zakrycie otworów montażowych X zł;

Razem nie powinno wyjść drożej niż 150 zł.

PS

Można też pojechać na szrot i kupić lub dostać za free włókniny dźwiękochłonnej stosowanej w praktycznie każdym samochodzie.

Każde inne rozwiązanie niż omawiane od początku tego wątku będzie albo:

a) dużo gorsze ;

albo ...

:P dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trzeba zrobić najpierw podział co jest co:

1) Wytłumienie -> pozbycie się rezonansów blachy (pozbycie się odbicia fali generowanej przez tylną część membrany głośnika można zrobić inaczej ale o tym napiszę niedługo na swojej stronie). W tym przypadku (zdjęcia) częściowo to zrobiono ale źle gdyż:

a) na cięgna nakłada się rurki aby lekko pracowały;

:P zakryto miękkim materiałem otwory technologiczne co nie spełnia dobrze swojego zadania (choć to teoretycznie lepsze niż nic.

2) Wygłuszenie -> pozbycie się dźwięku przenikającego przez ścianki komory drzwi do środka samochody (aby dźwięk dla osób znajdujących się w samochodzie wydobywał się wyłącznie z przedniej strony membrany). Ponieważ tego nie robi się matami uznaję że tego tu nie zrobiono.

3) Tu nie zamontowano dystansów gdyż zastosowano oryginalne głośniki -> więc nie było takiej potrzeby;

4) Nie zastosowano osłony głośnika która może być również elementem tłumienia fali "tylnej" ale o tym później na mojej stronie.

PS

Ogólnie jest źle ale mogło by być gorzej jakby nic nie zostało zrobione.

Z drugiej strony dodam -> Jest w sieci multum zdjęć jak to całe wnętrze po zdjęciu tapicerki jest oklejane matami. Jest to dla mnie ... przejaw ... nazwę to ... przerostu formy nad treścią aby nikomu nie dopiec. Jeśli ktoś nie rozumie co, dlaczego, po co, gdzie i jakiej ilości się stosuje to okleja całość. Można zapłacić 700 zł za maty i 300 zł za robociznę ale ja wolę wziąć 300 zł za maty i 700 zł za robociznę i nie zrobię gorzej :P a samochód będzie lżejszy i będzie dzięki temu mniej palił więc klientowi się to opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak myślałem zeby na głośniczki dac z 700zł a reszta na wygłuszenie no może 800zł

standardowy tok myślenia :P

Zrób najpierw drzwi tak jak trzeba i dopiero za to co zostanie poszukaj głośników.Co z tego że kupisz drogie głośniki jak one zagrają gorzej niż marnie.

Pomysłu o taśmie dekarskiej nie będę komentował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też najbardziej sie obawiałem właśnie wygłuszenia drzwi nie robiłem tego jeszcze a chciałbym to zrobić raz a dobrze czyli ..... już jestem zielony :P

Tu nie ma żadnej wiedzy tajemnej.Fakt że doświadczenie się przydaje ale sam popatrz:

http://www.forum.powe.pl/viewtopic.php?t=2...c36bf67eefb268a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa nie jest trudna. Dobra to jakimi matami wygłuszyć. Aha i sprawa tego daszka dobra rzecz ponieważ mi raz w zime zamarzł głośnik poprzez topniejacy śnieg który spłynął i w nocy znów zamarzł. Tylko z czego ten daszek zrobić ?

 

 

 

Aha i żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanko moja dziewczyna postanowiła wymienić głośniki w swoim aucie także chciała jakiś odseparowany przód ale tylko pod radio + wygłuszenie cena za głośniki do 300-350zł jak myślicie zagra coś ładnie pod radiem dość głośno ? aha też niestety muszą być dość płytkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki za 1000 zł i taśma dekarska to małe nieporozumienie.

 

STP lub Dynamat

 

Potwierdzam, zrobisz raz a porządnie, później tylko będziesz kombinował z głośnikami, a jak dobrze wszystko zrobisz to do wygłuszenie nie będziesz zaglądał przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę te maty STP sa rózne rodzaje które wybrać ? Czyli całe drzwi wygłuszać od wewnątrz i całe obkleić od strony tapicerki zastanawiam sie jak to zrobić tam gdzie jest cięgno od klamki. Patrzyłem za tym daszkiem będzie problem bo może nie wejść same problemy z ta corsa hehe. A jakie jeszcze głośniki byście polecili pod samo radio bo jak już będę kupował to wszystko hurtowo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...