Skocz do zawartości

Budowa słupkow ( trójkątów ) pod tweetery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra macie racje ze moze nie w kazdym samochodzie sie da ale , przy uzyciu takiej puszki za 15zł da sie zrobic dwa przecietne slupki np. mazda 323 , fiesta , zafira , w innych nie robilem Alkantara 100cm x 150cm starcza na dwie pary moze wiecej a koszt to 20zł , klej uniwersalny jaki do wszystkiego stosuje kupuje 1litr za 8zł juz 3 skrzynie przy jego uzyciu obilem a nie zuzylem nawet pollitra wiec na slupki pewnie z 10-15 kompletow starczy , ponczochy okolo 1zł , papier toaletowy :] I gwarantuje wam ze w takich przyopadkach o ktorych mowie za te 50zł jeszcze zarobie a zdjecia trojkatow wrzuce w swoj temat a niedlugo zaczne go robic , wy widocznie macie doswiadczenie z samochodami gdzie naprawde trudno jest zrobic slupek i potrzebne jest na to sporo materialow ale czy cos w moichwyliczeniach jest nie logiczne ? Koszt zrobienia slupkow w zafirze to bylo to samo co teraz wypisalem tylko doszla do tego zywica

 

[ Dodano: 2010-01-03, 17:46 ]

jakby co to też się piszę na zrobienie słupków z tym że z ukierunkowaniem pod moje auto 3way z komorą pod średniaki i miejscem pod wstęgi TEC`a i mogą być obite alkantarą niech będzie moja strata :D

 

 

Wiadomo tutaj jest za duzo roboty zeby sie kalkulowalo ale ja mialem na mysli standardowy slupek pod tweeter np.30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co każdy musi mieć skórę itp na słupkach lub trójkątach .... Łatwiej, taniej i chyba szybciej można pomalować czarnym lakierem strukturalnym i też jest gites... Pasuje pod kolor każdego auta i nie rzuca się w oczy ....

 

Mi się zdecydowanie bardziej podoba pomalowane jak Ty masz I na pewno łatwiej. Myślę że ludzie powinni czasem odbić się od standardu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lakier "fortepianowy" z wysokim połyskiem !! ale żeby taki efekt osiągnąć musi być idealnie wy szpachlowane !! każde niedociągnięcie będzie widać

 

[ Dodano: 2010-01-04, 15:31 ]

http://www.instalacjecaraudio.pl/sound_qua...focus_2001.html

tu masz przykład napisz do Sylwka on powinien wiedzieć jak taki efekt uzyskać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

a co myslicie o  sticer bombie :)  w słupkach albo jakimś carbonie , jestem wlasnie w trakcie  robienia słupkow  i zastanawiam sie czym je obić a  są to moje pierwsze  słupki więc malowanie odchodzi wogóle z gry napewno bedzie sporo nie dociagniec :P moze ma ktos z was oklejone je jakąś folia jeżeli tak czy można prosić o zdjecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym carbonem moze byc ciezko dopasować tak folię, obklejałem carbonem kokpit w borze i tunel i już tam musiałem dobrze kombinować, żeby nie "wstawał" carbon. Jesli bardzo chcesz efekt carbonu to moze hydrografika ? Widziałem polożony carbon  hydrograficznie na pokrywie silnika i po za nie wyczuwalna struktura nie ma różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kilka elementów w aucie oklejonych folią- pseudo karbon. Jak są to w miarę proste powierzchnie i elementy te nie są często wyjmowane to jest ok. Jednak daszka "kompa pokładowego" nie dało się okleić z jednego kawałka folii i zimą troszkę się pokurczyło i porozklejało na łączeniach, gdzie wcześniej nie było widać. Jak znam CA to pewnie jeszcze parę razy będą głośniki wykręcane więc ja bym folii nie polecał, no chyba że będziesz bardzo uważał ze śrubowrkętem itp.  Ja mam słupki flokowane i jestem zadowolony, zresztą u mnie oklejanie ich czymkolwiek bez przeszyć (a tych nie chciałem) by nie wyszło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...