Skocz do zawartości

rysy na wyświetlaczu


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szmatka z tej mikrofibry lepsza będzie od bawełnianej ??

w tym przypadku wydaje mi się, że najważniejsze jest aby szmatka była po prostu miękka więc czy będzie to microfibra czy zwykła bawełniana będzie bez różnicy. Musisz zwrócić jeszcze uwagę przy polerowaniu mechanicznym abyś nigdy nie polerował "na sucho" (w miarę możliwości nie oszczędzaj pasty) bo efekt może być odwrotny do zamierzonego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się zabrałem za niego i się okazuje że mikrofibrą lepiej idzie niż bawełną,

pasty nie żałuje ;P

mimo że mechanicznie to i tak nie mają ochoty zejść ale już jest spoooro lepiej :] Tempo daje radę :rotfl: a słyszał ktoś o polerowaniu pastą do zębów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszał ktoś o polerowaniu pastą do zębów ??
ok.3x dziennie stosuję...najlepszy efekt daje z rana :] a poważnie to typowa pasta polerska sprawdzi się dużo lepiej :rotfl:
mimo że mechanicznie to i tak nie mają ochoty zejść ale już jest spoooro lepiej :rotfl:
tak jak pisałem duuużo cierpliwości :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biriapro, no może być i tak .

michas82lca, czytałem w necie że właśnie pastę polecają. i poszedłem się ojca spytać czym on by zrobił to powiedział że wpierw lekkościerna taka co mam do auta a na koniec do zębów. dlatego mnie to zastanawia :] chyba ide spróbować :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ide spróbować :rotfl:
ciekawe doświadczenie...jak skończysz to opisz efekty
czytałem w necie że właśnie pastę polecają
nie wiem co polecają na necie ja wiem z własnego doświadczenia bo na co dzień zajmuję się szeroko pojętym polerowaniem różnych dziwnych powierzchni i doświadczenie mnie nauczyło, że w przypadku elementów dość delikatnych jakim niewątpliwie jest panel radia trzeba uważać czym się poleruje bo naprawdę można się zdziwić

 

[ Dodano: 2010-01-02, 20:41 ]

Do zębów jest delikatniejsza no chyba że z mikro granulkami :]
dobre :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt taki że nawet najgłębsze rysy zeszły a wyświetlacz zaczął się swiecić :] jedyny minus taki że starłem do końca wcześniej już nadtarty napis Cda-9835, ale to mała strata :rotfl:

jeszcze muszę kupić rameczkę ozdobną i półkieszeń montażową i będzie ładniutko :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w kilku odtwarzaczach dość głębokie rysy na wyświetlaczu a zabieg kosmetyczny, usuwający rysy zawsze trwał nie więcej niż 20 minut.

Najgorsze są radia Alpine ponieważ mają bardzo delikatne te napisy i są na szybce.

Pioneer i Kenwood i jeszcze różne firmy mają umieszczone wszystkie napisy pod szybką wyświetlacza LCD. Przy odtwarzaczach Alpine schodzi się najdłużej ponieważ

wszystkie te napisy trzeba okleić taśmą papierową, która po zerwaniu nie zostawia kleju.

Ostatnio czyściłem, zdejmowałem rysy koledze z Pioneer DEH-P9400MP.

Trwało to może 10 minut a były dość głębokie. Tylko, że samą Fareclą to by się

człowiek za branzlował na śmierć. Ja przed polerowaniem używam papieru na mokro

o granulacji P2500.

Najpierw trzeba uciąć sobie kilka kawałków np 3cm x 1,5cm. Potem

papier trzeba namoczyć, przed szlifowaniem na kilka minut w ciepłej wodzie.

No i jazda z nim na rysy, tylko trzeba często go moczyć i płukać w tej wodzie.

Trzeba też uważać żeby nie narobić dołków, nie dociskać zbyt mocno papieru do

szybki z Plexi czy Poliestyrenu.

Jak widać już, że usunęliśmy wszystkie nas drażniące

rysy i zadrapania to bierzemy się za oklejanie panela taśmą papierową tak żeby jak najmniej nam powchodziła pasta polerska w szczeliny np: Gałki, przyciski ipt, bo potem

jest naprawdę ciężko usunąć pozostałości po paście z tych miejsc. W Alpine trzeba po oklejać jeszcze wszystkie napisy znajdujące się na szybce ponieważ pasta je zdejmuje bez większych wysiłków, a w przyszłości nikt za bardzo takiego radia bez LOGO, NR Modelu itd już nie będzie

chciał kupić, no chyba, że za bardzo śmiesznie niską cenę.

 

Papier wodny P2500

http://www.allegro.pl/item852234633_papier...or_gr_2500.html

 

Pasta FARECLA:

http://www.tradetec.pl/index.php?manufacturers_id=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...