Skocz do zawartości

Parę podstawowych pytań i jaki sprzęt wybrać: wzmak+sub?


młody77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę nowy temat, ponieważ mam parę pytań odnośnie car audio, no i zwiększam trochę budżet :)

 

Więc jeszcze raz: Mam Mondeo '99r. Słucham trance, rap i inne. Na przodzie mam już Helixy DB 62.1 i radio Pioneer 2000MP bez wyjścia RSM, ale postaram się je sprzedać i kupić coś za podobną cenę np. Kenwood.

 

Przyznam, że chciałbym mieć w aucie fajne audio. Może to dlatego, że jak miałem parę lat kuzyn składał jakieś tuby sobie, drugi też w Maluchu coś kombinował :) Pewnie dlatgo mi troche zostało.

 

Zainspirował mnie ten temat. Chciałbym złożyć równie tani i podobny zestawł:

http://strefacaraudio.pl/forum/topics5/zes...98fa30173#83418

 

Mam parę pytań (z góry zaznaczam, że się słabo na tych sprawch):

 

1. Lepiej kupić jeden czy dwa wazmacnicze?

2. Załóżmy, że podłącze jakiś wzmak pod same Helixy na przód. czy różnica będzie duża? Zagrają poprostu głośniej czy będzie większy bas i lepszy dźwięk...?

3. Przyjmijmy, że kupił bym jakiś głosnik i musze słożyć skrzynie. Możecie podeśłać jakieś linki ze schematami czy opisami jak to złożyć?

4. Kable - zdaje się, że potrzebne są jakiś grubsze. Ile metrów i jakie będą potrzbne dla mnie?

 

 

Co do zestawu, to takie coś by dobrze zagrało?

Na tył

AXTON c402

http://allegro.pl/item860550374_sprzedam_w...c402_tanio.html

 

Na przód

Alpine 3542

http://allegro.pl/item865562329_alpine_354...o_b_okazja.html

 

I głośnik:

AUDIO SYSTEM 30 cm

http://allegro.pl/item864415425_audio_syst..._zapraszam.html

Sprawdziło by się to? Co radzicie? Przyznam, że mam trochę zaoszczędzonej kasy (m.in. z 18-nastki) - w sumie ponad 1000zł i nie wiem na co ją przeznaczyć. Oczywiście całości nie wydam na car audio, ale na sprzęt ten, który podałem (lub sprzed za podobne pieniądze). Warto? Z jednej strony wydać tyle tylko na muzyke do auta, ale z drugiej... lepsze to niż miałbym przepić :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu, to takie coś by dobrze zagrało?

Wszystko zależy co oczekujesz od sprzętu.

Z tego audio systema masażu nerek bym nie oczekiwał, ale do uzupełniania przodu się sprawdzi.

 

1. Lepiej kupić jeden czy dwa wazmacnicze?

2. Załóżmy, że podłącze jakiś wzmak pod same Helixy na przód. czy różnica będzie duża? Zagrają poprostu głośniej czy będzie większy bas i lepszy dźwięk...?

3. Przyjmijmy, że kupił bym jakiś głosnik i musze słożyć skrzynie. Możecie podeśłać jakieś linki ze schematami czy opisami jak to złożyć?

4. Kable - zdaje się, że potrzebne są jakiś grubsze. Ile metrów i jakie będą potrzbne dla mnie?

Wszystko jest na forum :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale najpier musze zmienic radio. Najpierw sprzedaż Pioneera DEH-2000MP. Radio w 100% sprawne, mało używane. Już jedna osoba o nie pytała. Jaką cenę powiedzieć.

 

I jakie potem kupić. Myślałem na Kenwoodem. Takim w granicach 300zł. Tylko jakie kupić, bo w danych tech. nie ma żadnej informacji o wyjściu RCA. Jaki model wybrać? Zamierzam założyć dwa wzmaki. w takim wypadku potrzebne sa dwa wyjścia RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na dwa wzmaki radio musi mieć dwa wyjścia RCA

 

Jak na moje oko to nie musi , wystarczy rozdzielacz RCA.

Później odpowiednie przycięcie na wzmacniaczu, albo na zwrotkach.

:) -> celowo napisałem "musi mieć dwa wyjścia RCA" bo wiedziałem, że się ktoś :) znajdzie z tym pomysłem :P i napisze, że nie muszą być dwa wyjścia RCA...->przynęta się udała

pewnie, że można rozdzielacz, ale tracisz na ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> celowo napisałem "musi mieć dwa wyjścia RCA" bo wiedziałem, że się ktoś znajdzie z tym pomysłem i napisze, że nie muszą być dwa wyjścia RCA...->przynęta się udała

 

:) Jak masz takich rad udzielać to nie zaśmiecaj tematu.

Nie pisz musi jak nie musi :)

 

Wiadomo że od przybytku głowa nie boli, zawsze lepiej jak będziesz miał oddzielne wyjście na suba.

Przy dobrym wzmacniaczu z dobrymi filtrami i sterownikiem basu aż tak dużo nie stracisz, no chyba że wygody majstrowania z poziomu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze podpowiem 3 opcje. zamiast rozdzielaczy, jedno wyjscie rca z radyjka i min. 1 ze wzmacniaczy z wyjsciem rca na kolejny wzmak. Wada jest ze akurat u mnie kolejnosc rozlaczania sie wzmacniaczy powodowala strzal w glosniki przednie podczas wyłączania radia. Ponad to takie rozwiazanie wykazuje brak kontroli nad glosnoscia suba z poziomu radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej kupić z dwoma RCA... tylko jaki model? Jakieś konkrety?

lepiej kupić z dwoma wyjściami RCA...ale, tak naprawdę nie musi mieć wcale wyjść RCA, można je sobie wyprowadzić z radia, jak się znasz na elektronice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można je sobie wyprowadzić z radia, jak się znasz na elektronice

Nie polecam dość niski poziom napięcia przed końcówką mocy lepiej nie kombinować (no chyba że nie ma innej opcji) :)

 

 

lepiej kupić z dwoma wyjściami RCA

Chyba z dwiema parami RCA :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można je sobie wyprowadzić z radia, jak się znasz na elektronice

Nie polecam dość niski poziom napięcia przed końcówką mocy lepiej nie kombinować (no chyba że nie ma innej opcji) :P

 

 

lepiej kupić z dwoma wyjściami RCA

Chyba z dwiema parami RCA :):hyhy:

maxtz, podałem tylko kolejne rozwiązanie .

 

tak, ale i tak wszyscy wiedzą o co chodzi :):hyhy:

 

ps. chociaż w katalogach jest napisane zazwyczaj np.: "wyjście RCA - 2" a nie "2-ie pary" (tak bez złośliwości oczywiście :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze wlasnie ;p ale nic o nim konkretniej nie wiem :hyhy:

 

bo nie powiem szykuje sie na suba ale bardziej malego chyba. a jak to nie wiadomo ile rmsu to lipa. aczkolwiek bedzie pewnie potrzebowal gigantycznej skrzynki a moj bagaznik nie jest zbyt wielki a calego zapchac nie chce. i w ogole jaki wzmak pod niego czy co.

 

dlatego jakby ktos wiedzial co to za glosnik bylo by latwiej jaka ma moc, jaka mniej wiecej skrzynie by chcial. i do jakiej ceny warto w ogole :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...