Skocz do zawartości

u-dimension, dego i inne...


wachcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak już tutaj tak się chwalimy to ja opiszę swój sprzęt. Dziś w końcu myślę poprawnie i estetycznie zmontowny przez maxtz.

 

Samochód to VW Vento 1.9 TDI 90KM '94

 

Przednie drzwi - Dego SP-650 , tylne Sinuslive SL160 (ze zmienionymi tweeterami NEO 25s) zasilone wzmacniaczem µ-dimension RM V41 .

Sub to skrzynia zamknięta 33litry a w niej PowerBass ES-12DS-D2 (dziś zamontowany i dopiero go wygrzewam) spięty na 4Ω i zasilony zmostkowanym

µ-dimension RM V21. Przewody zasilające 20mm², sygnałowe Stinger serii Deam.

Steruje tym wszystkim radio Alpine 9812RB.

Drzwi wygłuszone. W przednich drzwiach panele MDF pod Dego.

 

Całość gra na prawdę przyjemnie i bardzo czysto. Sub już pokazuje pazury - szybko i mocno - choć nie daje mu za dużo mocy na początek.

 

Niedługo zamieszczę jakieś zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty kolego foty :)

Klocuszki jak najbardziej fajne. Ciekawi mnie bardzo ustawienie tego wszystkiego bo przednią scenę mogą burzyć te sinusy na tyle. Jednak to wszystko już zależy od tego jak to wszystko się ustawi i tak wcale nie musi być.

Jeszcze raz klocki bardzo fajne :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty kolego foty :)

Klocuszki jak najbardziej fajne. Ciekawi mnie bardzo ustawienie tego wszystkiego bo przednią scenę mogą burzyć te sinusy na tyle. Jednak to wszystko już zależy od tego jak to wszystko się ustawi i tak wcale nie musi być.

Jeszcze raz klocki bardzo fajne :)

Pozdrawiam

 

Mnie też się podobają :) Jeszcze zapomniałem, że mam kondensator 1F...

A o to moje Vento. Fotki zamieszczę pewnie jeszcze inne jak zrobię zdjęcia w nocy z fleszem bo te trochę ciemne wyszły. Proszę się nie śmiać z maskownicy suba. Pełna prowizorka i ma głównie chronić głośnik przed duża ilością bagaży jaką wożę a niekoniecznie wyglądać. Mam już projekt drugiej ale rozglądam się za kimś kto by mi go wyciął w aluminium.

 

Sinuslive zawsze można na radiu wyciszyć ile się chce...

 

[ Dodano: 2008-02-03, 14:15 ]

A dosyć głośno gra subwoofer, bo vento to sedan... czy PB w closecie dobrze sobie radzi? Nie brakuje mu przebicia, mocy?

 

Mnie pasuje gra głośno i mięsiście ale tak na prawdę będę mógł to ocenić jak mu trochę dam więcej mocy. Na razie mam na połowę i na radiu skręcone dość mocno. Sedan sedanem ale kanapa się kładzie i jest z płyty wiórowej czy ze sklejki a nie metalu więc fajnie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czajjjee:)

No to jak mowicie ze lepiej gra to na bank gra lepiej:)

Bo juz wtedy gralo nice:)

Hihi a mnie szlak trafi;/ wzmak padl;/

 

Pewnie bedziesz mial okazje posluchac. Wtedy nie bylo dobrego wygluszenia i paneli mdf, suba i kabelków o odpowiednim przekroju. Teraz mi sie juz bardzo podoba.

 

[ Dodano: 2008-02-07, 10:32 ]

Masz jeszcze jakies plany zwiazane z CA?? pozdros:)

 

Na razie przychodza mi dwa pomysły zmiana na troszkę większa (pare litrów) skrzynkę zamkniętą a na lato BR, żeby było trochę głośniej i donioślej. Na stałe nie mogę sobie na nią pozwolić bo muszę mieć jak największy bagażnik. Poza tym chcę wystartować w jakiś zawodach sound off tak dla samego siebie ale Lublin ze względu na pracę odpada a nie wiem co dalej jest zaplanowane bo na stronie PASCA nie ma jeszcze kalendarza na ten rok.

 

[ Dodano: 2008-02-07, 10:33 ]

Cieszy mnie że znajdują sie ludzie ktorzy potrafią odzalować pare złotych na audio:) i kupuja od razu porządny sprzet mozna powiedziec ze na lata juz.

 

Ja też się cieszę bo zawsze krępowały mnie pieniądze i przy poprzedniej pracy na pewno takich klocków bym nie kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie że znajdują sie ludzie ktorzy potrafią odzalować pare złotych na audio:) i kupuja od razu porządny sprzet mozna powiedziec ze na lata juz.

dokladnie tak :) lepiej odczekac i kupic konkretnie a raz niz zmieniac koncepcje bo to tylko pieniadze darmo wydane

pozdro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Z powodu braku czasu dawno nic nie zmieniałem w moim CA. Mam zakupione MDS-y 06 ale leżą w pudełkach. Nie pasują po prostu w standardowe otwory 16,5cm. Czekają na wygłuszone tylne drzwi i panele MDF. Wtedy będę kombinował jak je zamontować nie naruszając boczków.

 

Dzisiaj zmontowałem nowy domek dla mojego PB. Skrzynka liczona przez bartasswlkp :) 52l strojona na 37 Hz. Na razie jeszcze nie obita kocykiem. Jutro zakupię kabelki i dokonam wstępnego odsłuchu :) Płyty klejone i uszczelniane na sikaflex dodatkowo skręcane na drewnowkręty.

post-1-1212346917.jpg

post-1-1212346918.jpg

post-1-1212346919.jpg

post-1-1212346920.jpg

post-1-1212346921.jpg

post-1-1212346922.jpg

post-1-1212346923.jpg

post-1-1212346924.jpg

post-1-1212346925.jpg

post-1-1212346926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no ładnie wyszla mam nadzieje ze jutro poslucham :) jak w niej gra :) bo jak nie :) to wiesz :) Pozdrawiam :) pieknie wyszlo naprawde :) jednak w naszych okolicach sami zdolni ludzie :) hehe

 

No zobaczymy czy już jutro (dzisaj :)) ale na pewno posłuchasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no ładnie wyszla mam nadzieje ze jutro poslucham :) jak w niej gra :) bo jak nie :) to wiesz :) Pozdrawiam :) pieknie wyszlo naprawde :) jednak w naszych okolicach sami zdolni ludzie :) hehe

 

No zobaczymy czy już jutro (dzisaj :)) ale na pewno posłuchasz :)

 

 

teraz slychac Cie z daleka :) a co to bedzie jak BR przybedzie :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no wachcio, skrzyneczka super:) jesli potrzebujesz kocyk do obicia to skontaktuj sie ze mna ja ostatnio zamawialem tego ponad 13 metrow długosci :):)

No arcziego ciezko bedzie przebic :) ale wazne ze mamy takiego cudaka i zapalenca w naszych stronach :)

Ja dzis zabieram sie za skrzyneczke do mojego MAgnacika Xtc 15 :):)

Juz wszystko obliczone tylko teraz zostalo to zrobic :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem szybę w Vento i żeby nie ubrudzić i nie skleić przewodów od tweeterów świeżym jeszcze klejem razem z Arczim zamontowaliśmy ję trochę inaczej ale rónie profesjonalnie. :) Polecam super efekt i jakość wykonania (nie chwaląc się) :):):)

post-1-1212426425.jpg

post-1-1212426426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj Darecki, skrzynka BR zostałą zrobiona typowo na próbę. Przy normalnym wysterowaniu gra lepiej nież closed. Choćby z tego względu, że closed robiona była pod PB 1254 i do obecnego głośnika jest o kilka litrów za mała. Głośnik przez to nie zchodzi tak nisko jak powinien i jak schodzi w BR. Nie mogę jej wozić cały czas gdyż jeżdżąc za granicę za bardzo potrzebuję miejsca w bagażniku i mogę sobie na nią pozwolić jedynie w Polsce.

Nie uważam, żeby skrzynki BR były typowo dB dragowe. Grają troszkę inaczej a jak się chce i potrzeba to więcej "wiatru" w samochodzie potrafią stworzyć :niepewny: Nie raz dobry masaż pleców jest przydatny jak kobiety żadnej w pobliżu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...