Skocz do zawartości

Jak regulować tony niskie osobno dla subwoofera i przodu?


Godi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

 

Proszę o podpowiedź - czy dobrej klasy radiem można sterować niezależnie zestawem przednim i niezależnie subwooferem? Mam na myśli regulację tonów niskich, a nie głośność.

Na razie mam Pioneera DEH4000ub i dół mogę odcinać na 125, 100, 80, 63, 50 i całkiem "off" - ale to dotyczy całości, a nie konkretnie przodu lub subwoofera.

Czy taka regulacja (jeśli jest możliwa) coś zmieni? Po zamontowaniu subwoofera wg mnie basy za bardzo brzrzrzrzęczą (rzężą?...) :) I to mnie martwi. A miało być tak pięknie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dobrej klasy radio posiada na "pokładzie" tzw. zwrotnice aktywne.

 

Taniej kupić zewnętrzny regulator do subwoofera oferuje sporo różnych, niezależnie regulowanych ustawień...czasem sporo poprawić "umie" :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dobrej klasy radio posiada na "pokładzie" tzw. zwrotnice aktywne.

 

Taniej kupić zewnętrzny regulator do subwoofera oferuje sporo różnych, niezależnie regulowanych ustawień...czasem sporo poprawić "umie" :) .

 

Po co od razu cudowac? :) na poczatek niech kupi radio z 2 parami RCA po prostu zeby mogl niezaleznie subem sterowac a na pewno sie sprawa poprawi :D Pionek DEH-4000UB ma tylko jedna pare wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wtedy będzie można regulować tony niezależnie dla każdego wyjścia? Czy niezależna regulacja dotyczyć będzie tylko głośności?

 

[ Dodano: 2009-12-23, 12:08 ]

Zastanawiam się też, czy brzmienie subwooferów jest generalnie podobne, czy może istnieje jednak grupa subów, które grają po prostu ciepłym, głębokim basem? Rozumiem, że ktoś preferuje twardy, dynamiczny bas, a ktoś inny - coś innego. Ja zdecydowanie potrzebuję miękkiego, ciepłego basu. Jest taka grupa? Pomijając budżet (a Rainbow Vanadium tani przecież nie jest)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli radio bedzie mialo filtry gorno i dolnoprzepustowe to bedzie mozna sie pobawic z odcinaniem, glosnosc tez bedzie mozna w miare niezaleznie dostosowywac

 

Alpine CDA 9812 (powszechnie chwalona na tym forum za jakość dźwięku)- ?

Clarion DXZ 738 - ? (778 i 788 są raczej niedostępne)

Dobre wybory?...

 

[ Dodano: 2009-12-23, 13:12 ]

Godi, po mojemu to też zależy od aplikacji danego głośnika w odpowiednią skrzynię :-)

 

Może trzeba będzie zmienić skrzynię... Czytałem, że ten Rainbow (Vanadium) nadaje się raczej tylko do skrzyni zamkniętej - więc taką zrobiłem. Minimum określano na 25L - więc zrobiłem 30. Dorzuciłem jeszcze piankę stożkową. Coż - zrobimy drugą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) Przy takim małym aucie pokusił bym się o pokombinowanie z Tri-mode na wzmacniaczu 2-kanałowym.

2) W obudowę wstępnie wrzucił bym 3 litrowy szklany słoik (zamknięty) i umocował tam go aby nie latał i zobaczył bym jak to gra.

Taka chałupnicza metoda ma dużo zalet:

a) Tania;

:hyhy: Szkło jest bardzo twarde;

c) Słoiki są walcowate z reguły dzięki czemu kształt ten sam z siebie rozproszy falę za głośnikiem.

3) Na Elce jest opisany prosty sposób zrobienia filtra pasywnego na kablu sygnałowym (w Niemczech się to dość często stosuje). W ten sposób zrobił bym filtr subsoniczny w okolicy częstotliwości rezonansowej głośnika subniskotonowego.

Wszystko razem powinno dać oczekiwany przez Ciebie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorry, że odświeżam dość stary topic ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie z tematu i nie dogrzebałem się.

 

Jakie radia posiadają wyżej opisane filtry dolno i górnoprzepustowe, o których wspomniał FUBU.

Chodzi mi właśnie aby swobodnie regulować niskie tony między przodem a subem, aby niskimi tonami zajął się tylko i wyłącznie sub, a przód wyłącznie średnimi i wysokimi.

 

Chodzi mi o poszczególne modele radiów.

Lub jak tą funkcję opisują producenci w danych technicznych?

 

Bardzo proszę, wypiszcie kilka modeli z dolnej półki posiadające tą funkcję.

 

Wystarczy po prostu radio z 2 wyjściami RCA ? Niezależnie od tego czy będą pod radyjkiem 2 wzmaki czy 1 to będzie możliwość wyłączenia basiku na przodzie przy zachowaniu basu na tyle?

 

Dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przód wyłącznie średnimi i wysokimi.

Do poprawnego grania to przód też powinien odtwarzać bas, ten wyższy(od najniższego jest sub), ale też bass.

 

 

Każde radio, które będzie miało 3 pary wyjść RCA umożliwi Ci osobną regulację dla subwoofera.

Z używek godnych polecenia:

JVC KD-SH99R, SH909R, SH9101, 9104

Alpine CDA-7893, 7894, 9812, 9811, 9813, 9815.

Każdy w używce da się kupić do 500zł.

 

Najwygodniejsze są alpine, bo po przyciśnięciu gałki głośności od razu mamy regulację dla subwoofera.

 

Przyjedź na spota, wezmę moją CDA-9884, podłączysz posłuchasz i się pobawisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...