Skocz do zawartości

Co myślicie o tym zestawie ?


Gibons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeżeli wzmacniacz ma 160 W to w jaki sposób ,, pewnie '' dostałały 20 W ??

Czyli według Twojej teorii jeżeli wzmacniacz ma powiedzmy te 160Wrms to nieważne czy mamy ustawiony gain na zero czy też radio skręcone na minimum to wzmacniacz oddaje cały czas na głośnik/głośniki te 160Wrms :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache, a powiedz mi przyjacielu w jaki sposób chcesz zmniejszyć moc wzmacniacza :/

 

maxtz napisał/a:

skoro miałeś wszystko poskręcane na minimum to pewnie dostawały ze 20W

a nie że wzmacniacz ma tyle :rotfl:

 

Czy Gain jest na min czy na max moc wzmacniacza jest ciągle ta sam w tym wypadku Ache 160 W a w Twoim 15W ....

 

Czyli według Twojej teorii jeżeli wzmacniacz ma powiedzmy te 160Wrms to nieważne czy mamy ustawiony gain na zero czy też radio skręcone na minimum to wzmacniacz oddaje cały czas na głośnik/głośniki te 160Wrms :)

 

Ludzie przeciez tez nie napisalem, ze gainem fizycznie wyrzucamy tranzystory tylko (tak mi sie wydaje, nigdy sie nie zaglebialem) regulujemay napiecie/prad przez nie przeplywajacy i tym samym koncowa moc oddana na glosnik.. Jesli tak nie jest, to prosze znowu o tlumacznie, a nie wysmiewanie, ze robie ze wzmacniacza 500 W 15 W, tylko jakbyscie czytali ze zrozumienim, to chyba logiczne, ze chodzi mi o moc oddana przez wzmacniacz na glosnik..

 

Podam bardzo dobry przyklad:

 

Kiedys upalilem tweeter PB ciety aktywnie na 4 KHz, wiec mozliwosc za nieskiego ciecia odpada i czemu sie spalil ?? Bo dostal cale 80 W.. (gain na max), a wczesniej jak byl gain na powiedzmy 1/5, to tez dostawal 80 W ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja konkretna :) ale propozycji i opinii o zestawie wciąż brak

R6A w 2 drogach to pomyłka, wiem wiem nisko cięty tweeter wydaje się że załatwi sprawę otóż nie nie załatwi :D

Dopiero po odsłuchu pewnych fur stwierdziłem że ona zaczyna żyć w 3 drogach (porządnych 3 drogach) i to tak żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wzmacniacz ma 160 W to w jaki sposób ,, pewnie '' dostałały 20 W ??

Czyli według Twojej teorii jeżeli wzmacniacz ma powiedzmy te 160Wrms to nieważne czy mamy ustawiony gain na zero czy też radio skręcone na minimum to wzmacniacz oddaje cały czas na głośnik/głośniki te 160Wrms :)

 

wyręczył mnie Radek

 

Kręcąc gain'em zmieniasz siłę sygnału wejściowego do wzmacniacza a moc jest stała którą ten sygnał jest wzmacniamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos mi odpowie na moje tezy ?? :)

Kręcąc gain'em zmieniasz siłę sygnału wejściowego do wzmacniacza a moc jest stała którą ten sygnał jest wzmacniamy.

Błąd. Zmieniając gain, wysterowujesz samą koncówkę niższym napięciem, a więc moc generowana przez końcówkę jest mniejsza, bo napięcie na jej wejściu jest mniejsze. Wzmak 160W wtedy nie będzie tyle generował, a odpowiednio mniej. A to co pozostaje niezmienne, to wzmocnienie napięciowe stopnia wejściowego wzmacniacza.

 

To, że ktoś podłączył głośnik pod wzmacniacz 5 razy mocniejszy od głośnika, nie znaczy, że te głośniki tyle dostają, bo skoro gain zmniejszymy(czyli ustawimy z 2V na 5V) to moc na wyjściu spadnie. U kudłatego r6a też nie dostały 250W sinus, a odpowiednio mniej, bo wysterował go sygnałem muzycznym.

 

Nadal herdi nie wyjaśniłeś dlaczego w pasywce miałoby to latać?

W aktywce też jest to możliwe i istnieje praktycznie takie samo ryzyko uszkodzenia tweetera zbyt dużą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek, krzyżak, w sumie to cursor, już to wyjaśnił ale podam taki analogiczny przykład:

Mamy powiedzmy jakiś tam samochód który dysponuje mocą 160kM/5000obr/min (moc wzmacniacza rms przy odpowiednim poziomie sygnału wejściowego) załóżmy że jeździ nim starszy pan, który zmienia biegi max przy 2000obr/min (nasz gain skręcony do jakiejś tam wartości) czyli ten nasz kierowca teoretycznie ma do dyspozycji 160kM ale w rzeczywistości wykorzystuje tylko jakąś tam część tych koników :hyhy:

Analogicznie ma się to do naszego wzmacniacza, który cały czas ma moc 160W ale kiedy mu podamy odpowiednio duży sygnał wejściowy jeżeli zaś skręcimy gain na minimum to będziemy wykorzystywać tylko część tej mocy :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy uzbroic się w ...miernik mocy :padam: i PRAWDZIWIE zmierzyć moc DOCIERAJĄCĄ do twetera ZA ZWROTNICĄ czy tam kondensatorem nawet samym (zwykłe 6dB/okt).

Można do ciekawych rzeczy dojść np. takich , że większość produkowanej (jakże pożądanej mocy) zawiera się w , że to tak sobie nazwę "widmie" pasma na dolnych Hercach :rotfl: .

Wzmacniacz może na wysokie "naprodukować " nawet 500W. :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuuudlaty

Sinus też leci czasami,ale w niższych rejestrach :hyhy:

To właśnie muzyka bo czym innym jest jak w różnych odstępach czasowych padają sinusy z danych przedziałów pasma :padam:

 

Myślę że jak padł by sinus około 1minut i (taki dobitny przykład czasowy) przy około 40-50 hz to skutek był by taki że "membramy byśmy zbierali z dywaników"

 

Zauważmy że np: tonsil podawał takie małe moce dla głośnika GDN 30cm 100-120w ( w zależności od modelu GDN z Atlus 300, Zeus)

Tylko ten głośników podczas pomiarów pracował 100h z mocą 100-120W w ciągłym sinusie 1kHz!.

 

W domowych warunkach jak byśmy się posłuchali producenta to ten głośnik "nie gra" przy 100W na miarę swoich możliwości. Spokojnie zasilałem go 250-300W z holtona i głośnik dopiero oddychał, ale przy muzyce a nie sinusie. Tak samo przykład Kolumn Tonsil Zeus dopiero pokazują pazur jak się da 0,5kw na stronę a tam jest niby dwa GDN po 120W w kolumnie :rotfl:

 

Takich przykładów jest wiele BSW 104II, 124II, 154II, 184II beyma 12br70 itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta książkowa wiedza :hyhy:

Moje krótkie pytanie:

czemu moje woofery (R6) zagrały dużo lepiej na studio500 niż na studio300.Ta sama seria i gain'y wyregulowane tak aby wofery zgrały się z resztą.Przecież moc reguluje się gainem więc w obu przypadkach musiała być podobna(pewnie 80w) skoro poziom głośności wooferów był podobny?A jednak mimo tego samego poziomu o wiele lepiej zagrały na mocniejszym piecu(2x250).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuuudlaty
Zauważmy że np: tonsil podawał takie małe moce dla głośnika GDN 30cm 100-120w ( w zależności od modelu GDN z Atlus 300' date=' Zeus)

Tylko ten głośników podczas pomiarów pracował 100h z mocą 100-120W w ciągłym sinusie 1kHz!.[/quote']

Z tego co pamiętam to stosowali szum, a nie 1kHz.

 

 

Moje krótkie pytanie:

czemu moje woofery (R6) zagrały dużo lepiej na studio500 niż na studio300.Ta sama seria i gain'y wyregulowane tak aby wofery zgrały się z resztą.Przecież moc reguluje się gainem więc w obu przypadkach musiała być podobna(pewnie 80w) skoro poziom głośności wooferów był podobny?A jednak mimo tego samego poziomu o wiele lepiej zagrały na mocniejszym piecu(2x250).

Wynika to z zapasu prądu jaki ma 500 względem 300, dodatkowo sam wzmacniacz może nieco inaczej brzmieć(wzmacniacz idealny, który tylko wzmacnia dźwięk, a nie dodaje nic od siebie to tylko pobożne życzenia).

Normalnie moc oddają tę samą, ale przy spiętrzeniach dźwięku gdy nagle trzeba trzymać głośnik za gębę, to 300 kończy się szybciej niż 500 i to robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...