Skocz do zawartości

Sub SQ


lukaszich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje w miare dobrego suba pod kątem SQ który uzupełni mi zestaw przedni Helix P236. Muzyka jaką słucham to głównie dance, pop.

Problem w tym ze auto to sedan Bmw e46 i bardzo niewdzieczny bagaznik.

Myslałem o czyms z ofetry helixa np E250 , E300 niestety nie słyszałem zadnej opini na ich temat.

Co do napędu to też jeszcze nie wybrany wiec każda rada i pomoc mile widziana.

Kwota do wydania to 1500-1700 sub+ wzmak, im mniej tym lepiej :zawstydzony: Jeżeli chodzi o wzmacniacz to może być uzywka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Becie jest rzeczywiście problem . Sprawdzone rozwiązanie to skrzynka z głośnikiem zwróconym w podłokietnik .

Z subów sprawdzona P10 Helix może RE SR10 .... RF RFD2210 ale ten ciężko dostępny chociaż ostatnio gdzieś widziałem dobrą ofertę .

do tego Stega K2.01 i bedzie miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio System HX 10"

Bardzo dobry głośnik i w dodatku taniocha jak za to co sobą reprezentuje.

 

Dzieki panowie, a jaki naped byście polecili do niego?

 

Po pierwsze o jakim budżecie mówimy oraz czy sprzęt nowy czy używka ??

Po drugie trzeba szukać czegoś z klasy A/B lub klasa D, ale stare dobre piece, powiedzmy z kultowych amerykańskich serii.

Po trzecie coś ok. 600W RMS przy 4Ohm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze o jakim budżecie mówimy oraz czy sprzęt nowy czy używka ??

 

Wszystko napisane jest w pierwszym poscie :)

 

 

Wracając jeszcze do suba to czy Audio System HX 10"nie bedzie mało do sedana (u mnie nawet podłokietnika nie ma w tylnej kanapie) ?

Z tego co szukałem to jest również Audio System HX 12". Nie był by to lepszy wybór do mojego szczelnego bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do suba to czy Audio System HX 10"nie bedzie mało do sedana (u mnie nawet podłokietnika nie ma w tylnej kanapie) ?

Z tego co szukałem to jest również Audio System HX 12". Nie był by to lepszy wybór do mojego szczelnego bagażnika?

Nie znam Twoich preferencji ale gdyby okazało się mało to zamiast 12" zdecydowanie poszedł bym w drugą 10".

Robiłem mazdę 6 kombi gdzie poszły 2 szt. 8" i było ich aż nadto ale to kombi a nie szczelny sedan.

Wzmacniaczem super sprawdzającym się przy SQ jest DLS A6.

 

[ Dodano: 2009-12-19, 10:04 ]

ruby1986 napisał/a:

Po pierwsze o jakim budżecie mówimy oraz czy sprzęt nowy czy używka ??

 

 

Wszystko napisane jest w pierwszym poscie :)

ruby1986 leniuchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie skłaniał bym sie też do 10", nie szukam wielkiego łomotu tylko odstrasza mnie ten pancerny bagażnik.

Sub ma uzupełnić woofery z przodu, ale jak bedzie trzeba to i zapewnić troszke mięska. :)

 

 

 

U mnie z kolei HX10 zasilony 300 W RMS dostarczał aż nadto niskich tonów,ale auto to kombi i no jak pisze Raadek,sporo zależy też od preferencji słuchacza

oli w jakiej skrzyni go masz i czym go pedzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie skłaniał bym sie też do 10", nie szukam wielkiego łomotu tylko odstrasza mnie ten pancerny bagażnik.

Sub ma uzupełnić woofery z przodu, ale jak bedzie trzeba to i zapewnić troszke mięska. :)

Nie dramatyzuj dobrze, duży chłopczyk już jesteś :D

10 da radę, jeśli dobrze dobierzesz wszystko to nie potrzeba wcale tam robić jakiegoś potwornego łomotu. w sedanie słuchać było HX-08SQ w 10 litrach więc nie rób scen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei HX10 zasilony 300 W RMS dostarczał aż nadto niskich tonów' date='ale auto to kombi i no jak pisze Raadek,sporo zależy też od preferencji słuchacza[/quote']

oli w jakiej skrzyni go masz i czym go pedzisz?

 

Pędziłem,bo aktualnie czeka na nową prądownię.A do niedawna grał pod mostkiem Helixa A4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...