Skocz do zawartości

SQL - jaki sprzet ??


zergus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

elo witam poraz kolejny mam pytania odnosnie SQL: mam: 1 DLS A5 2 Alpinke cda-9887 3 RE AUDIO SR-12D4 4 PB ES 6Cv.2

 

1 chce zmienic system przedni na:

 

* 2 drozny :

-DLS IRIDIUM 6.2i 6.5"

-FOCAL 165K2P

-MOREL HYBRID OVATION II

 

* czy 3 drozny :

- DLS GOTHIA 6.3

- DLS IRIDIUM 6.3i 6.5"

- FOCAL 165 K3P

 

2 co bardziej sie w sql oplaca 2 drozny czy 3 drozny syetem ??

3 wasze propozycje na przedni system

 

3 thx i szczesliwych i radosnych swiat :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście coraz bardziej skłaniam się w stronę 3-way.

Czemu ?? A dlatego, że rzeczywiście jest większa możliwość zestrojenia odpowiednio systemu, wg mnie.

Tweetera względem woofera i odwrotnie :]

Tak jak to wcześniej ktoś pisał o paśmie grania i tweetera i wooferka.

Przydatną również rzeczą będzie jednostka z możliwością ustawienia czasówki no i do tej Twojej Alpinki,

przydałoby się dokupienie Imprinta, wtedy będziesz mieć jeszcze większe możliwości pocięcia swojego systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatną również rzeczą będzie jednostka z możliwością ustawienia czasówki no i do tej Twojej Alpinki,

przydałoby się dokupienie Imprinta, wtedy będziesz mieć jeszcze większe możliwości pocięcia swojego systemu

 

U mnie Imprint spie*** system, bez kalibracji gra lepiej niż z kalibracją, rozszerzył scenę i spierdzielił pasmo na midbasach, napewno poprawił średnie tony ale midbasy spierdzielił, bardzo mało basu z drzwi się wydobywa. A bez włączonego MultiEQ gra zdecydowanie lepiej.

 

Łagodniej dobierajmy słownictwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Imprint spierdolił system,

Nie zawinił Inprint tylko kalibracja której nie trzeba wcale używać (co zresztą wychodzi na zdrowie Inprintowi) :rotfl:

 

Znaczy o co chodzi ?Nie wykonując kalibracji można ustawić korekcję czasową i częstotliwości, oczywiście jak ktoś wie ocb to może i korektor ustawić. Coś jeszcze można zrobić czy tylko to co przy standardowym procesorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Imprint spierdolił system,

Nie zawinił Inprint tylko kalibracja której nie trzeba wcale używać (co zresztą wychodzi na zdrowie Inprintowi) :)

 

Znaczy o co chodzi ?Nie wykonując kalibracji można ustawić korekcję czasową i częstotliwości, oczywiście jak ktoś wie ocb to może i korektor ustawić. Coś jeszcze można zrobić czy tylko to co przy standardowym procesorze ?

 

Tak - bez kalibracji masz możliwość ustawienia czasówki i cięć i inne (Media Xpander, Subwoofer phase, Subwoofer channel, EQ mode itd) :)

 

Natomiast po wykonaniu kalibracji i wczytaniu charakterystyki do radia w/w opcje niestety znikają

 

Tak to wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

zergus, jeśli ty zadajesz takie pytanie jak w temacie to proponował bym 2 drogi na początek (no offensive) (patrzę na to przez pryzmat dalszego dłubania przy zwrotkach a nie szybkiej wrzucie) Zgrać 3 drogi dość fajnie tak żeby jadąc nie otwierał się nóż w kieszeni to nie takie prostej jak co niektórym się wydaje. To szereg pomiarów i kombinacji a nie zabawa z jakimś procem albo lutownicą w ręku i celowanie a może się uda....może nie...

2 drogi jeszcze jakoś można ogarnąć że tak powiem na "ucho" i łatwiej jest uzyskać dość fajny efekt końcowy.

 

2. Bardziej opłaca się 3 way, ale.......w 1pkt napisałem kiedy bardziej a kiedy mniej

 

3. To zależy od szeregu zależność i preferencji słuchacza, ale tego nikt konkretnie nie powie na odległość. Można rzucić parę propozycji do odsłuchu co najwyżej. (Jak bywasz w stolicy to co nieraz organizujemy w niedziele spociki, więc zapraszam :) jest co posłuchać :)

 

3. Wesołych świąt :D

 

ps.

jeśli kierujesz się w stronę SQ to proponuję sprzedać RE i tą kasę dołożyć do zestawu przedniego. Dopiero jak uda się ogarnąć przodzik to można szukać czegoś do uzupełnienia przodu o najniższe rejestry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek860824, to wiem, nie wiem tylko co maxtz, miał na myśli pisząć że brak kalibracji wychodzi na zdrowie Imprintowi.

 

Robiliśmy z maxtz pomiary/kalibrację w moim autku - pomiary robiliśmy wielokrotnie w różnych warunkach i wyniki kalibracji po prostu nam nie przypasowały :)

 

Całość ręcznie zestrojona gra dla mnie dużo lepiej niż charakterystyka z kalibracji :) Dlatego Tomek pisze, że brak kalibracji wychodzi Imprintowi na zdrowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek860824, to wiem, nie wiem tylko co maxtz, miał na myśli pisząć że brak kalibracji wychodzi na zdrowie Imprintowi.

 

Robiliśmy z maxtz pomiary/kalibrację w moim autku - pomiary robiliśmy wielokrotnie w różnych warunkach i wyniki kalibracji po prostu nam nie przypasowały :)

 

Całość ręcznie zestrojona gra dla mnie dużo lepiej niż charakterystyka z kalibracji Dlatego Tomek pisze, że brak kalibracji wychodzi Imprintowi na zdrowie :D

Bo nie ma żadnego dobrego automatu a to z prostej przyczyny - gdy coś jest do wszystkiego to jest do niczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...