Skocz do zawartości

Equalizer pod Wingroze


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo!

 

Szukam jakiegos EQ, ktory zmieni mi dzwiek w windzie.. Chodzi o to, ze mam zestaw Creativa 2.1 i suba nie moge regulowac, jak ogladam TV przez PVR 2, to glosy tak wala basem, ze sie tego sluchac nie da i chcialem np. wyciszyc 60/80/100/120 Hz o pare dB.. Karta to SB Audigy Audio 9000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... moje rozwiazanie moze byc porada by zabic muche armata... Ale moze Tobie lub komus innemu sie spodoba :/ Uzywam tego sposobu do "rezyserii" dzwieku w moim samochodzie. Po pierwsze potrzebujesz jakiegos HOSTA VST . Jest ich wiele. Darmowych i platnych. Nastepnie pluginy VST - sa ich chyba milony. Wyszukaj jakas strone w np darmowymi pluginami i szukaj np EQ. Mozesz znalezc wieeeele ciekawych pluginow :?: Po trzecie - sterowniki . Jesli Twoja karta jest komatynilna z ASIO to idz w ta strone :?: Jesli nie, lub nie jestes pewien to sciagnij ASIO4ALL. Nastepnie aplikacje Virtual Cable. Nie jest darmowa ale mozna sobie poradzic :D Ja jako hosta VST uzywam Audiomulch... jest zajebis***!! Po prostu rysujesz "jak i przez ktore pluginy dzwiek ma isc" :) Dodajesz do biblioteki pluginow np 31 pasmowy korektor laczysz wejscie audio z korektorem, korektor z wysciem i juz :D A pomiedzu moze byc jeszcze czasowka, korekcja fazy, redukcja szumu, itp itd co tylko chcesz :P Jest tylko jedno ALE - aplikacja z ktorej kozystasz musi pozwalac na wybor "karty dzwiekowej" w opcjach. Jesli tak, to powinno pojawic Ci sie urzadzenie o nazwie Virtual Cable, wybierasz to. W ustawieniach Hosta VST wybierasz Virtual cable jako uzadzenie wejsciowe, a jako wyjsciowe Twoja karte dzwiekowa... Ehh.. to chyba tyle :) Wiem ze sposob nie jest prosty ale pozwala kontrolowac Twoja karte w sposob, w jaki nigdy nie bedziesz jej w stanie kontrolowac innymi metodami. Ja wykorzystuje to w samochodzie... i mnogosc funkci i mozliwosci DSP sa ograniczone jedynie moca komputera. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a w jakim programie probowales znalezc VC ? Szczerze przyznam ze ja mam z nim doswiadczenie tylko w odtwarzaczach muzyki - glownie foobar, potem win amp, WMP, i odtwarzacz z centrafuse :) Ale w innych programach powinno byc podobnie bo VC instaluje sie ze tak powiem, jako wirtualne urzadzenie dzwiekowe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie.... Tak to nie zadziala :) VC to program przechwytujacy "strumien" dzwiekowy i podajacy go do innej aplikacji zamiast do glosnikow :/ Musisz wykonac wszytsko co opisalem albo nie uda sie :?: Host VST, VC, ASIO4ALL i odpowiedni plugin wedlug Twojego wyboru. Caly soft zajmoje moze z 20Mb ... Moze sa jakies proste programowe EQ ale niestety nie interesuje sie nimi z powodu niskiej jakosci dzwieku :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuje jak bede w domu, bo teraz jestem w robocie.. Dzieki za odzew :/ Odezwe sie jak sie uda/nie uda :?:

 

[ Dodano: 2009-12-08, 19:31 ]

Heh.. Ale jestem cudak lesny :) Posznupalem bardziej w ustawieniach SB i znalazlem bass/treble :) Ale i tak dzieki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...